Fotorelacje

Dzień Handlowca w rudnickim Zespole Szkół

Dzień Handlowca w rudnickim Zespole Szkół

Nie daj się załapać na haczyk – Bądź świadomym konsumentem to hasło zorganizowanego już po raz drugi Dnia Handlowca w Rudniku nad Sanem.

Młodzież działająca w Klubie Szkolnego Handlowca oraz uczniowie Technikum Handlowego pod opieką Moniki Reichert przygotowali specjalną audycję radiową, dwa konkursy, a także zaprosili Ferdynandę Łątkowską, Powiatowego Rzecznika Konsumentów oraz uczniów z III klas Gimnazjum im. Orląt w Rudniku nad Sanem.

Dzień Handlowca ma przybliżyć młodzieży najważniejsze zasady sprzedaży, katalog praw konsumentów, korzyści jakie nam jako konsumentem przysługują. Jest to m.in. prawo do wyczerpującej informacji, wydłużenie terminu odstąpienia od umowy oraz przywrócenie stosowania kodeksu cywilnego do gwarancji konsumenckiej – mówiła Monika Reichert.

Ferdynanda Łątkowska wygłosiła krótką prelekcję na temat: sprzedaży konsumenckiej w świetle ustawy z dnia 30 maja 2014r. o prawach konsumenta. Mówiła m.in. o tym, kto jest konsumentem, o sposobach zawierania umowy, o prawach konsumenckich osób nieletnich, obowiązkach sprzedawcy w umowach zawieranych poza przedsiębiorstwem i na odległość. Poruszyła kwestię prawa do odstąpienia od umowy, rękojmi i gwarancji, a także rozstrzygania sporów konsumenckich. Młodzież podczas prelekcji została zapoznana z instytucjami i organizacjami, które służą ochronie praw konsumentów.

Specjalnie na ten dzień przygotowano konkurs „Dołącz do naszej paczki” oraz „Konsumencie- czy dasz się złapać na haczyk?”. W pierwszym z nich zmierzyła się młodzież z technikum i gimnazjum. Wykazali się oni umiejętnością pracy w grupie oraz wiedzą o towarach. Zwyciężyła grupa uczniów z Zespołu Szkół w składzie: Baj Bernadeta, Gałdyś Dominika, Klaudia Olko, Maciej Musiał.
W drugim, multimedialnym konkursie zwyciężyli Michał Rychlak z Zespołu Szkół i Jakub Bełżek z Publicznego Gimnazjum. Nagrody w konkursach ufundował Edward Wołoszyn dyrektor ZS, a wręczyła je Ferdynanda Łątkowska.

Na zakończenie Dnia Handlowca w szkole, wystawiono skecz „Niedziela Handlowa”, w której wzięli również udział nauczyciele Marek Wojtaś oraz Kamil Kak.
Warto dodać, że młodzież przygotowała specjalnie na ten dzień motyw dekoracyjny, którym były ryby i ich łowienie. Symbolizowały one konsumentów.

Małgorzata Petecka

foto: ZS Rudnik n/Sanem

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w Fotorelacje

Muzyczna uczta dla wielbicieli klasyki i organowego brzemienia

rni24.eu6 września 2021

Zima w Nisku

rni24.eu26 stycznia 2021

Tydzień na budowie S19 -Fotorelacja

rni24.eu4 grudnia 2020

Fotorelacja z placów budowy S19

rni24.eu30 lipca 2020

Zbiornik Podwolinia zmieni się nie do poznania

rni24.eu25 maja 2020

Budowa obwodnicy Nisko – Stalowa Wola. Fotorelacja

rni24.eu14 maja 2020

Niezapomniana noc z gwiazdami sportu – fotorelacja

rni24.eu11 lutego 2019

Fotograf z Niska jako jedyny Polak na przejmującej wyprawie w Srebrenicy

rni24.eu10 sierpnia 2018

Myśliwi świętowali w Żabnie

rni24.eu1 października 2017