W Nisku

Dyskobol z wizytą u przedszkolaków

Dyskobol z wizytą u przedszkolaków

Bartłomiej Stój był gościem w niżańskim przedszkolu „Kraina dziecięcych marzeń”. Dyskobol został zaproszony do tej placówki z okazji Dnia Olimpijczyka.  Dzięki temu maluchy mogły dowiedzieć się jak wygląda życie sportowca.

„Kraina dziecięcych marzeń” została otwarta we wrześniu ubiegłego roku w Nisku. Od początku swojej działalności placówka stawia na wychowanie pro zdrowotne maluchów.
–  Codziennie wychodzimy z dziećmi na spacery. Organizowane są również wycieczki, mamy szereg programów zdrowotnych, m.in.  „Akademia przedszkolaka” czy „Zdrowie na start”. Wszystkie te programy promują zdrowie, dlatego zrodził się pomysł świętowania Dnia Olimpijczyka w naszym przedszkolu z tak utalentowanym sportowcem z naszego regionu jak Bartłomiej Stój. Chcemy od najmłodszych lat uczyć dzieci aktywnego spędzania czasu – mówi Katarzyna Kozak, dyrektor przedszkola.

Dzień Olimpijczyka w przedszkolu był pełen wrażeń dla najmłodszych. Na żywo spotkały się z prawdziwym sportowcem. Bartłomiej Stój zrobił na dzieciach jeszcze dodatkowe wrażenie, gdyż jest pokaźnego wzrostu.  Dla przedszkolaków było ogromnym przeżyciem to, że mogły spotkać się z dyskobolem, zadać mu pytania, obejrzeć medale i dysk, a nawet wspólnie potrenować z aktualnym wciąż Mistrzem Europy Juniorów z Eskilstuny. Dzieci chętnie rozmawiały i aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, być może dla wielu z nich stał się on inspiracją. Kto wie, czy któreś z nich w przyszłości również nie będzie wielkim sportowcem.

– To był naprawdę mile spędzony czas. Dzieciaki zadawały mi dużo pytań. Przyznam, że nieco się stresowałem, bo rozmowa z takimi maluchami nie jest łatwa. Zastawiałem się jak do nich mówić, bo przecież specjalistycznych zwrotów dotyczących treningu raczej nie zrozumieją. Ale już  po kilkunastu minutach okazało się, że z maluchami można się świetnie porozumieć.  Opowiadałem im na czym polega ten sport, jak wyglądają moje treningi. Oczywiście też wspólnie z nimi wykonałem kilka ćwiczeń. Dzieci oglądały też mój dysk, który jak dla nich troszeczkę waży – mówi Bartek. Zaznacza, że pierwszy raz miał takie spotkanie w przedszkolu. I jak stwierdza jest to świetny pomysł, by zapraszać sportowców do takich placówek. – W ten sposób pokazuje się najmłodszym jak aktywnie i zdrowo można spędzać wolny czas, a także, że sport może stać się zawodem. Poznają także dyscypliny sportowe, które nie są tak popularne jak piłka nożna czy bieganie – mówi lekkoatleta.

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W Nisku

Fundusze Europejskie po godzinach. Aktywna Mama.

rni24.eu26 lutego 2021
zbiórka

OSP zebrało datki dla rodziny z Kurzyny Małej

rni24.eu25 lutego 2021

Prosty język w urzędzie – wsparcie dla mieszkańca i urzędnika

rni24.eu24 lutego 2021

Aktywny Samorząd – nabór 2021

rni24.eu24 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

rni24.eu22 lutego 2021

Serce czeka na nakrętki

rni24.eu18 lutego 2021

Podkarpacie- Słowacja zamknęła część przejść granicznych

rni24.eu16 lutego 2021

Policjanci poszukują zaginionego

rni24.eu15 lutego 2021

Voster ATS Team w gotowości do nowego sezonu

rni24.eu12 lutego 2021