W Nisku

Dyskobol z wizytą u przedszkolaków

Dyskobol z wizytą u przedszkolaków

Bartłomiej Stój był gościem w niżańskim przedszkolu „Kraina dziecięcych marzeń”. Dyskobol został zaproszony do tej placówki z okazji Dnia Olimpijczyka.  Dzięki temu maluchy mogły dowiedzieć się jak wygląda życie sportowca.

„Kraina dziecięcych marzeń” została otwarta we wrześniu ubiegłego roku w Nisku. Od początku swojej działalności placówka stawia na wychowanie pro zdrowotne maluchów.
–  Codziennie wychodzimy z dziećmi na spacery. Organizowane są również wycieczki, mamy szereg programów zdrowotnych, m.in.  „Akademia przedszkolaka” czy „Zdrowie na start”. Wszystkie te programy promują zdrowie, dlatego zrodził się pomysł świętowania Dnia Olimpijczyka w naszym przedszkolu z tak utalentowanym sportowcem z naszego regionu jak Bartłomiej Stój. Chcemy od najmłodszych lat uczyć dzieci aktywnego spędzania czasu – mówi Katarzyna Kozak, dyrektor przedszkola.

Dzień Olimpijczyka w przedszkolu był pełen wrażeń dla najmłodszych. Na żywo spotkały się z prawdziwym sportowcem. Bartłomiej Stój zrobił na dzieciach jeszcze dodatkowe wrażenie, gdyż jest pokaźnego wzrostu.  Dla przedszkolaków było ogromnym przeżyciem to, że mogły spotkać się z dyskobolem, zadać mu pytania, obejrzeć medale i dysk, a nawet wspólnie potrenować z aktualnym wciąż Mistrzem Europy Juniorów z Eskilstuny. Dzieci chętnie rozmawiały i aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, być może dla wielu z nich stał się on inspiracją. Kto wie, czy któreś z nich w przyszłości również nie będzie wielkim sportowcem.

– To był naprawdę mile spędzony czas. Dzieciaki zadawały mi dużo pytań. Przyznam, że nieco się stresowałem, bo rozmowa z takimi maluchami nie jest łatwa. Zastawiałem się jak do nich mówić, bo przecież specjalistycznych zwrotów dotyczących treningu raczej nie zrozumieją. Ale już  po kilkunastu minutach okazało się, że z maluchami można się świetnie porozumieć.  Opowiadałem im na czym polega ten sport, jak wyglądają moje treningi. Oczywiście też wspólnie z nimi wykonałem kilka ćwiczeń. Dzieci oglądały też mój dysk, który jak dla nich troszeczkę waży – mówi Bartek. Zaznacza, że pierwszy raz miał takie spotkanie w przedszkolu. I jak stwierdza jest to świetny pomysł, by zapraszać sportowców do takich placówek. – W ten sposób pokazuje się najmłodszym jak aktywnie i zdrowo można spędzać wolny czas, a także, że sport może stać się zawodem. Poznają także dyscypliny sportowe, które nie są tak popularne jak piłka nożna czy bieganie – mówi lekkoatleta.

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W Nisku

Daniel Dybka na podium w tenisowym Turnieju Grand Prix Stalowej Woli

rni24.eu10 czerwca 2021

Ośmioletnia Jagoda z Wólki Tanewskiej zaprojektowała maskotkę dla TSSE

rni24.eu9 czerwca 2021

„Pierwiastek z minus jeden” premiera w NCK “Sokół”

rni24.eu8 czerwca 2021

Podpisano umowę na przebudowę i termomodernizację byłego gimnazjum w Nisku

rni24.eu8 czerwca 2021

Pokaz filmu animowanego „Historia Niska – czyli jak to się stało, że wyrosło miasto”

rni24.eu7 czerwca 2021

Paweł Cieślik drugi w Małopolskim Wyścigu Górskim

rni24.eu7 czerwca 2021

Dzień Działacza Kultury 2021

rni24.eu2 czerwca 2021

PCPR w Nisku poszukuje kandydatów na rodziny zastępcze

rni24.eu31 maja 2021

Piknik Charytatywny z Okazji Dnia Dziecka w Sandomierzu

rni24.eu27 maja 2021