W powiecie

Duże zainteresowanie świetlicami środowiskowymi

Duże zainteresowanie świetlicami środowiskowymi

W gminie Nisko działają cztery placówki wsparcia dziennego. W ubiegłym roku skorzystało z nich 76 dzieci.

Ośrodek Pomocy Społecznej w Nisku prowadzi świetlice dla dzieci z rodzin z trudną sytuacją. Placówki te mieszczą się w Nisku, Zarzeczu, Wolinie i Nowosielcu. Dzieci, które w nich przebywają mają zapewnioną pomoc w nauce, zorganizowany czas wolny, zabawy, różne zajęcia sportowe, jak również rozwijają swoje zainteresowania. Wychowawcy starają się także, aby dzieci umiały radzić sobie w trudnych sytuacjach czy rozwiązywać konflikty.

W każdej świetlicy pracuje tylko jeden wychowawca, pod opieką którego w danym momencie nie może przebywać więcej niż 15 dzieci. Chętnych do korzystania ze świetlic jest dużo, jednak ze względu na brak odpowiedniego zaplecza lokalowego i małą liczbę wychowawców jest to nie możliwe. Świetlice w Nisku i Zarzeczu dysponują za małymi salami. W Wolinie świetlica mieści się w Domu Kultury, który potrzebuje remontu. Natomiast w Nowosielcu dzieci mają do dyspozycji duże pomieszczenie, jednak wychowawca jest zatrudniony na 3/4 etatu.

Na ostatniej sesji rady miejskiej głos w tej sprawie zabrała przewodnicząca Komisji Pomocy Społecznej i Zadań Publicznych.
-Za mało dzieci korzysta z placówek wsparcia dziennego. Wnioskowaliśmy o rozpatrzenie możliwości zwiększenia dostępu dla dzieci. Niekoniecznie tylko tych dzieci z rodzin patologicznych, żeby je łączyć z dziećmi z normalnych rodzin – mówiła radna Gabriela Karnat.

Dodała, że nie tylko Ośrodek Pomocy Społecznej może prowadzić świetlice wsparcia dziennego. Taką działalność mogą prowadzić także stowarzyszenia w ramach organizacji pozarządowej.
-Stowarzyszenie Rozwoju Osiedla Malce w Nisku złożyło prośbę na ręce burmistrza dofinansowanie działalności z dziećmi. W tamtym roku prowadzone były takie zajęcia i cieszyły się zainteresowaniem – mówiła radna Gabriela Karnat.

Małgorzata Petecka

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W powiecie

Więcej w W powiecie

“Powiat Niżański Zimą” – rozstrzygnięcie konkursu

rni24.eu5 marca 2021

Zaginął urzędnik gminy Ulanów-Bartek Pucko

rni24.eu4 marca 2021

Harasiuki – płynie ciepła woda z instalacji solarnych

rni24.eu2 marca 2021
ulanów

Oddali cześć ostatniemu wyklętemu

rni24.eu2 marca 2021

Rekrutacja do kolejnej edycji Programu Stypendialnego Horyzonty

rni24.eu2 marca 2021

Rodzinna awantura z nożem, pięcioro dzieci pod opieką pijanych

rni24.eu1 marca 2021

Huta Stalowa Wola na rzecz walki z Covid-19

rni24.eu1 marca 2021

Szczepienia przeciw COVID-19 w domu pacjenta

rni24.eu26 lutego 2021
zbiórka

OSP zebrało datki dla rodziny z Kurzyny Małej

rni24.eu25 lutego 2021