W Nisku

Duże zainteresowanie ekologicznym ogrzewaniem

Duże zainteresowanie ekologicznym ogrzewaniem

Mieszkańcy gminy Nisko mogą jeszcze składać wnioski o dofinansowanie na wymianę starego pieca na bardziej przyjazny środowisku. Termin składania deklaracji został wydłużony do 2 marca.

Jak informuje Gabriel Lesiczka z Urzędu Gminy i Miasta w Nisku możliwość dofinansowania nawet do 85% na wymianę starych, niespełniających norm pieców centralnego ogrzewania na nowe, cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców. Do magistratu wpłynęło już ponad 220 deklaracji przystąpienia do tego programu. Jednak są pewne wytyczne, które trzeba spełnić, aby się zakwalifikować.

– Niektórzy chcieliby, aby w dalszym ciągu palić drewnem w kawałkach, a te piece które oferujemy, nie spełniają takiego wymogu. Można jedynie stosować piece klasy piątej z zasobnikiem i z podajnikiem czyli na pelet lub ekogroszek. Jest duża część osób, która chciałaby wymienić piec gazowy na nowszy również gazowy, ale program tego nie przewiduje. Można jedynie zrezygnować z paliwa stałego i wtedy otrzyma się kocioł gazowy. Ponadto, niektórzy mieszkańcy chcieliby korzystać z ogrzewania z PEC-u przy czym przedsiębiorstwo postawiło warunek, że przyłącza mają być nie dłuższe jak 30 m. W przypadku dłuższego przyłącza, jak tłumaczy PEC, jest to nieekonomicznie uzasadnione – wyjaśnia Gabriel Lesiczka.

Jednak takie rozwiązanie jak ogrzewanie z PEC-u cieszy się najmniejszym zainteresowaniem wśród mieszkańców Niska. Okazuje się, że jest ono najdroższe w porównaniu np. z ogrzewaniem gazowym.

W ostatnim czasie władze Niska wielokrotnie organizowały spotkania informacyjno-szkoleniowe w tej sprawie. W jednym ze spotkań które odbyło się w Nisku, uczestniczyło prawie 250 osób, natomiast w pozostałych, w Nowosielcu i w Zarzeczu w takim spotkaniu wzięło udział po 70 osób.

Przypomnijmy, możliwość takiego dofinansowania może objąć nawet do 85% kosztów nowych kotłów, które spełniają najwyższe normy ekologiczne.

Agata Piotrowska

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Nisku

Więcej w W Nisku

Nabór wniosków na realizację zadań przez kluby sportowe

rni24.eu8 marca 2021

“Powiat Niżański Zimą” – rozstrzygnięcie konkursu

rni24.eu5 marca 2021

Na tej ulicy spodziewaj się częstych kontroli drogowych

rni24.eu5 marca 2021

Zaginął urzędnik gminy Ulanów-Bartek Pucko

rni24.eu4 marca 2021

Atrakcyjna oferta sklepu rowerowego TIP-TOP Raty 0 %

rni24.eu1 marca 2021

Bezpłatny kurs komputerowy dla Mieszkańców Gminy i Miasta Nisko

rni24.eu1 marca 2021

Huta Stalowa Wola na rzecz walki z Covid-19

rni24.eu1 marca 2021

Niżańskie Centrum Kultury “Sokół” zaprasza na wystawę

rni24.eu1 marca 2021

Fundusze Europejskie po godzinach. Aktywna Mama.

rni24.eu26 lutego 2021