W Nisku

Drugie spotkanie szkół partnerskich programu Erasmus +

Drugie spotkanie szkół partnerskich programu Erasmus +

W węgierskim mieście Kecskemét odbyło się drugie spotkanie szkół partnerskich programu Erasmus +, w którym uczestniczy Zespół Szkół z Jeżowego. Wzięli w nim udział także uczniowie z Niemiec i Łotwy.
Sześcioro uczniów z Jeżowego, podobnie jak w Niemczech, przez cztery dni, mieszkało u rodzin swoich partnerów, dzięki czemu mieli możliwość szybkiej integracji a także poznania zwyczajów i kultury naszych południowych sąsiadów. Program spotkania na Węgrzech był bardzo atrakcyjny i zarazem intensywny, a wiec nie było czasu na nudę.

Pierwszego dnia miało miejsce oficjalne powitanie gości przez władze szkoły, po czym wszyscy uczestnicy wzięli udział w grach integracyjnych. Tego dnia również, uczestnicy projektu zostali podzieleni na międzynarodowe grupy robocze. Każda grupa otrzymała do wykonania inne zadanie. Uczniowie mieli za zadanie m. in. opisać węgierski system edukacji, system szkolnictwa wyższego, miejsca pracy, a także sposób odbywania praktyk w węgierskich firmach. Pozostałe grupy zajmowały się robieniem galerii zdjęć z pobytu, a także prowadzeniem dziennika i przeprowadzaniem wywiadów. Podsumowanie tych prac zaplanowano na ostatni dzień pobytu.

Uczniowie mieli możliwość zwiedzenia lokalnego zakładu produkcyjnego Univer, który zajmuje się przetwórstwem, głównie papryki. Zajęcia te bardzo przypadły do gustu wszystkim uczestnikom projektu, ponieważ odbyła się również degustacja wyrobów, a jak wszystkim wiadomo – Węgry są krainą papryki. Drugiego dnia pobytu odbyła się prelekcja w szkole na temat węgierskiego systemu edukacji, a po południu uczniowie zwiedzali jedną z najnowocześniejszych w Europie fabrykę Mercedesa. Trzeciego dnia uczniowie mieli możliwość zwiedzenia lokalnych uczelni wyższych, obejrzeli wydział budowy maszyn, a także Wydział Ogrodnictwa Uniwersytetu w Kecskemét.
Podczas pobytu na Węgrzech nie mogło również zabraknąć zwiedzania stolicy, dlatego też zorganizowana została wycieczka do Budapesztu, gdzie uczniowie zwiedzili najważniejsze atrakcje turystyczne tego miasta, czyli Parlament, Felsenkrankenhaus a także zamek Budaer Burg.

Podczas ostatniego dnia pobytu podsumowano prace grup zadaniowych. Uczniowie prezentowali na forum swoje spostrzeżenia i obserwacje z pobytu w firmach i na uczelni. Nowością podczas pobytu na Węgrzech było to, że część zajęć odbywała się również w języku angielskim, wiec uczniowie, którzy pewniej czują się, mówiąc po angielsku, mogli sprawdzić swoje umiejętności.
Było to już drugie spotkanie partnerów w ramach tego projektu, dlatego też grupa szybciej zintegrowała się i chętnie spędzała wspólnie czas, a nasi uczniowie przywieźli ze sobą wiele miłych wspomnień. Pobyt umilała nam także piękna wiosna w słonecznym węgierskim wydaniu.

ZS Jeżowe / Małgorzata Petecka

Erasmus na Węgrzech 5 (Kopiowanie)

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Nisku

Więcej w W Nisku

“Powiat Niżański Zimą” – rozstrzygnięcie konkursu

rni24.eu5 marca 2021

Na tej ulicy spodziewaj się częstych kontroli drogowych

rni24.eu5 marca 2021

Zaginął urzędnik gminy Ulanów-Bartek Pucko

rni24.eu4 marca 2021

Atrakcyjna oferta sklepu rowerowego TIP-TOP Raty 0 %

rni24.eu1 marca 2021

Bezpłatny kurs komputerowy dla Mieszkańców Gminy i Miasta Nisko

rni24.eu1 marca 2021

Huta Stalowa Wola na rzecz walki z Covid-19

rni24.eu1 marca 2021

Niżańskie Centrum Kultury “Sokół” zaprasza na wystawę

rni24.eu1 marca 2021

Fundusze Europejskie po godzinach. Aktywna Mama.

rni24.eu26 lutego 2021
zbiórka

OSP zebrało datki dla rodziny z Kurzyny Małej

rni24.eu25 lutego 2021