W powiecie

Droga wojewódzka Jeżowe-Pikuły zostanie rozbudowana

Droga wojewódzka Jeżowe-Pikuły zostanie rozbudowana

Zarząd Województwa Podkarpackiego podjął decyzje dotyczące inwestycji drogowych w latach 2014-2020, na które zostanie wydane 2,6 mld złotych. Poinformował o tym pod koniec sierpnia na konferencji prasowej Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl i Bogdan Romaniuk – członek Zarządu Województwa.

Wśród planowanych inwestycji znalazła się kompleksowa rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 861 na odcinku Jeżowe skrzyżowanie do planowanego węzła s19 „Podgórze”. O ujęcie tej inwestycji drogowej w planach inwestycyjnych województwa wielokrotnie zabiegał Wójt Gminy Jeżowe Marek Stępak na spotkaniach z Marszałkiem, członkami Zarządu Województwa i kierując konieczne pisma w tej sprawie. Pomysł życzliwie wsparła jeżowska radna podkarpackiego Sejmiku Lidia Błądek.

inwestycje-drogowe-w-ramach-rpo-368x450
W ślad za decyzjami Marszałka i Samorządu Województwa Podkarpackiego Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w dniu 2 września ogłosił przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej dla zadania pn. „Przebudowa/Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 861 Bojanów – Jeżowe – Kopki na odcinku od skrzyżowania drogi krajowej 19 w m. Jeżowe do węzła S-19 „Podgórze”.

ortyl

W planowanej ramach realizacji rozbudowy tego odcinka najpierw zostaną wykonane chodniki po stronie północnej w kierunku Pikuł, chodnik po stronie południowej między Urzędem Gminy i Zespołem Szkół, przebudowane zatoki autobusowe i przystanki, przepusty, wykonane rondo na DK19 lub skrzyżowanie z sygnalizacją i dodatkowymi pasami ruchu, zjazdy do każdej posesji i nowa nawierzchnia na tym ponad 4-kilometrowym odcinku. Rozbudowa tej drogi o wartości 10 mln złotych zostanie sfinansowana w 85% z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020 a 15% czyli 1,5 mln zł z budżetu województwa. Za rok zostanie ogłoszony przetarg na budowę, a w drugim półroczu roku 2020 wszystkie prace budowlane w ramach rozbudowy zostaną zakończone.

źródło: UG Jeżowe

}

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W powiecie

Więcej w W powiecie

sprzątanierzeki

„Napędzani Wisłą” – „Akcja SAN” sprzątanie rzeki San i Tanew

rni24.eu18 czerwca 2021

Apel Społecznego Komitetu Budowy Pomnika „Rzeź Wołyńska” w Domostawie

rni24.eu17 czerwca 2021

Pomóżmy absolwentce Liceum Ogólnokształcącego w Nisku

rni24.eu16 czerwca 2021

Uczennice RCEZ w Nisku wśród laureatów specjalnej, internetowej edycji Sejmu Dzieci i Młodzieży

rni24.eu16 czerwca 2021

Utrudnienia w ruchu w Zarzeczu z powodu budowy ścieżki rowerowej

rni24.eu16 czerwca 2021

Jubileuszowy konkurs młodych twórców w jeżowskim Zespole Szkół

rni24.eu10 czerwca 2021

Będzie nowe ogrodzenie wokół Szkoły Przysposabiającej do Pracy w Ulanowie

rni24.eu10 czerwca 2021

Jeżowe w filmowej krasie

rni24.eu9 czerwca 2021

“Dzień bezpieczeństwa dla przedszkolaków” z niżańską policją

rni24.eu9 czerwca 2021