W Nisku

Dobry gospodarz i słaba opozycja? Wybory za pasem

Dobry gospodarz i słaba opozycja? Wybory za pasem

Do tej pory zajmowaliśmy się rywalizacją na burmistrza w Nisku i wójta w Jeżowem. Jednak nie tylko w siedzibie powiatu czy Nisku szykuje się ciekawa rywalizacja. Rudnik nad Sanem jest kolejnym miastem i gminą w powiecie niżańskim, gdzie prawdopodobnie dojdzie do ciekawej konkurencji.

Burmistrz po przejściach

Do tej pory główną postacią polityczną w Rudniku jest burmistrz Waldemar Grochowski. Medialnie było o nim głośno za sprawą postępowania CBA. Trwało prawie cztery lata i była to przysłowiowa góra, która urodziła mysz. Niczego Grochowskiemu nie udowodniono i wyszedł z całej sprawy nie tylko obronną ręką, ale i wzmocniony politycznie. Opozycja póki co straciła wszelką amunicję do strzelania w burmistrza i nie słychać, żeby mogła postawić poważniejsze zarzuty. Nie zmieni tu niczego fakt, że Grochowski wyraźnie sympatyzował z byłą posłanką Renatą Butryn.a po przegraniu przez nią wyborów, kontakty Grochowskiego z PO jakby osłabły.

Z rządzeniem miastem i gminą Grochowski radzi sobie bardzo dobrze, i widać to po kulminacji odbioru inwestycji w gminie która jest szykowana na rok wyborczy. Raczej będzie to kampania na wizerunki i budzenie sympatii u wyborców. Prawdopodobnie przesądzi o tym potencjalny kontrkandydat Grochowskiego.

Przyczajony strażak na emeryturze i radny co by chciał

Na razie nie widać kandydata, który mógłby poważnie zagrozić Grochowskiemu. Przy czym należy pamiętać, że taki kandydat musi być znany i akceptowany w całej gminie. W gminie Rudnik nad Sanem nie jest to takie proste, ponieważ na przykład Rudnik i Przędzel, to różne światy. Jeżeli PiS liczy na przejęcie urzędu burmistrza, to obecnie nie ma kandydata spełniającego to kryterium. Bo trudno uznać za takiego radnego miejskiego który może mieć co prawda poparcie starosty niżańskiego ale stanowisko burmistrza jest dla niego nie osiągalne jak niesie wieść wiejsko-miejska lub kandydata który przegrał w ostatnich wyborach bo jak wiadomo w PiS nie toleruje się porażek. Jednak wśród osób dobrze zorientowanych w gminnej polityce jest kandydat, który chcę stanąć do walki.

Tym kandydatem jest Tadeusz Niedziałek, były komendant powiatowy zawodowej straży pożarnej w Stalowej Woli. Niedziałek miał ambicje zostania komendantem wojewódzkim, ale chyba źle obstawił. Postawił bowiem na PO w osobie wspomnianej posłanki Butrynowej, niemal ostentacyjnie ignorując pisowską senator Janinę Sagatowską. A ta mu tego nie zapomniała i nie podarowała. W efekcie Niedziałek musiał zakończyć karierę w straży pożarnej i przejść na emeryturę. Wątpliwe jednak, żeby pozbył się ambicji odgrywania istotnej roli w życiu publicznym. Taką najbardziej oczywistą szansą mogą być wybory na burmistrza. Niedziałek może się stać poważnym konkurentem dla Grochowskiego. Ma szerokie kontakty, jest znany i potrafi zyskiwać sympatię ludzi Gdyby jeszcze potrafił dogadać się z PiS-em, to jego szanse mogłyby wzrosnąć na tyle, żeby stać się mocnym kandydatem Nie znamy szczegółowych planów Niedziałka, ale z pewnych informacji wnioskujemy, że to przyczajony kandydat, bacznie obserwujący wydarzenia i czekający na swoją szansę.

Weronika Przestój

 

8 komentarzy

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W Nisku

“Powiat Niżański Zimą” – rozstrzygnięcie konkursu

rni24.eu5 marca 2021

Na tej ulicy spodziewaj się częstych kontroli drogowych

rni24.eu5 marca 2021

Zaginął urzędnik gminy Ulanów-Bartek Pucko

rni24.eu4 marca 2021

Atrakcyjna oferta sklepu rowerowego TIP-TOP Raty 0 %

rni24.eu1 marca 2021

Bezpłatny kurs komputerowy dla Mieszkańców Gminy i Miasta Nisko

rni24.eu1 marca 2021

Huta Stalowa Wola na rzecz walki z Covid-19

rni24.eu1 marca 2021

Niżańskie Centrum Kultury “Sokół” zaprasza na wystawę

rni24.eu1 marca 2021

Fundusze Europejskie po godzinach. Aktywna Mama.

rni24.eu26 lutego 2021
zbiórka

OSP zebrało datki dla rodziny z Kurzyny Małej

rni24.eu25 lutego 2021