W Nisku

Do szpitala trafi nowy sprzęt

Do szpitala trafi nowy sprzęt

Zakup aparatury medycznej za blisko 7 mln zł, to główne zamierzenie inwestycyjne na ten rok, jakie planuje zrealizować Szpital Powiatowy im. Polskiego Czerwonego Krzyża w Nisku. Do placówki trafi m. in w nowy tomograf komputerowy, aparat usg, laparoskopy oraz aparat rtg.

Pieniądze na ten cel mają pochodzić z budżetu powiatu niżańskiego – 1,2 mln zł , środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego – ponad 5,3 mln zł oraz pieniędzy własnych szpitala – ponad 12 tys. zł. . Informację o planach na ten rok przedstawił p.o dyrektora Roman Ryznar, podczas ostatniej sesji rady powiatu niżańskiego.

– Głównym zamierzeniem inwestycyjnym jest realizacja Regionalnego Programu Operacyjnego. Jesteśmy już po przetargach i mamy podpisaną umowę na pierwszą część zadań, czyli dostawę aparatury medycznej. Została także podpisana umowa na dostawę m. in tomografu komputerowego, który będzie w szpitalu w najbliższy wtorek – mówił Roman Ryznar.

Ponadto, wspomniał, że w tym miesiącu będzie ogłoszone trzeci przetarg na sprzęt medyczny. Zostaną zakupione m. in dwa laparoskopy, aparat anestezjologiczny oraz zestaw napędów ortopedycznych. Szpital przygotowuje również wniosek dotyczący termomodernizacji przychodni specjalistycznej i budynku administracyjnego, a także są już poczynione pierwsze kroki do utworzenia oddziału rehabilitacji kardiologicznej.

Zakup nowego sprzętu, wynikał m. in z tego, że szpital ma specjalistów, którzy mogą wykonywać rożnego rodzaju zabiegi, na które jest duże zapotrzebowanie, m. in. endoprotezy biodrowe, których tygodniowo wykonywanych kilka tego typu.

– W szpitalu wykonywane są zabiegi nową technologią. Odbywa się to w pełnej sterylności, lekarze są w specjalnych kombinezonach. Te zabiegi są mało inwazyjne i nie bolesne w trakcie rehabilitacji. Dają bardzo szybki efekt przywracania pacjenta do sprawności – mówi p.o Roman Ryznar.

Agata Piotrowska

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Nisku

Więcej w W Nisku

Nabór wniosków na realizację zadań przez kluby sportowe

rni24.eu8 marca 2021

“Powiat Niżański Zimą” – rozstrzygnięcie konkursu

rni24.eu5 marca 2021

Na tej ulicy spodziewaj się częstych kontroli drogowych

rni24.eu5 marca 2021

Zaginął urzędnik gminy Ulanów-Bartek Pucko

rni24.eu4 marca 2021

Atrakcyjna oferta sklepu rowerowego TIP-TOP Raty 0 %

rni24.eu1 marca 2021

Bezpłatny kurs komputerowy dla Mieszkańców Gminy i Miasta Nisko

rni24.eu1 marca 2021

Huta Stalowa Wola na rzecz walki z Covid-19

rni24.eu1 marca 2021

Niżańskie Centrum Kultury “Sokół” zaprasza na wystawę

rni24.eu1 marca 2021

Fundusze Europejskie po godzinach. Aktywna Mama.

rni24.eu26 lutego 2021