W Nisku

Do Biłgoraja z objazdem

Do Biłgoraja z objazdem

Rozpoczął się remont newralgicznego odcinka powiatowej drogi Zdziary – Banachy w pow. niżańskim. Tuż przed czwartkowym świętem odcinek między Hutą Nową i Banachami został zamknięty. Objazdy są zorganizowane, ale wielu kierowców wpada w osłupienie, gdy na drodze widzi szlaban i usypaną pryzmę z piasku.

Fragment powiatowej drogi 1048R wiodący przez Hutę Nową, to najkrótsza trasa dla jadących z Niska czy Stalowej Woli w kierunku Biłgoraja i dalej na wschód. Droga już dawno nie była remontowana i czas najwyższy na to przyszedł. Starostwo w Nisku zdobyło dofinansowanie i nie było się nad czym zastanawiać. Pod koniec lipca podpisana została umowa z wykonawcą, a ten nie chce czekać.

Remontem zajmie się konsorcjum PBI Infrastruktura i PBI WBM Sp. z o.o. W ciągu niecałych trzech miesięcy – stąd pośpiech – wykonawca zobowiązał się nie tyle naprawić, co przebudować 5-kilometrowy odcinek. Droga zyska nowe, zdecydowanie wyższe parametry i wreszcie równość, a przez to poprawi się komfort jazdy kierowców i bezpieczeństwo innych uczestników ruchu. Za dostosowanie drogi do współczesnych standardów wykonawca dostanie 3,4 mln. zł.

Połowa tej kwoty to dofinansowanie z kasy Ministerstwa Infrastruktury. Remont jak zwykle powinien zakończyć się przed 1 listopada, kiedy to wszystko co ma koła wyjeżdża na drogi.
Jeżeli ktoś minie trzy Kurzyny i pomknie dalej, na skrzyżowaniu obok cmentarza w Hucie Nowej będzie się musiał zdecydować na objazd. Jadąc w kierunku Biłgoraja najlepiej wybrać ten przez Derylaki. Droga ma prawie nową nawierzchnię i po kilku minutach dojeżdża się do drogi Harasiuki – Biłgoraj. Do wyboru jest jeszcze znacznie dłuższa jazda przez Krzeszów, lub nieco od niej krótsza wersja przez Ulanów.

Marcin Swobodny 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Nisku

Więcej w W Nisku

Andżelika Guściora w finale Festiwalu Zaczarowanej Piosenki

rni24.eu12 maja 2021

Voster ATS Team na Tour de Hongrie

rni24.eu11 maja 2021

Mistrzostwa Polski Pumptrack Podwolina

rni24.eu11 maja 2021

Uczeń RCEZ w finale Ogólnopolskiego Konkursu Logicznego

rni24.eu6 maja 2021

W niżańskim „Elektryku” odbyła się Olimpiada Innowacji Technicznych i Wynalazczości

rni24.eu4 maja 2021

Uroczystość przekazania obowiązków nowemu dyrektorowi NCK “Sokół”

rni24.eu4 maja 2021

Policjanci podsumowali majowy weekend

rni24.eu4 maja 2021

Podziękowanie dla krótkofalowców

rni24.eu29 kwietnia 2021

Mistrzostwa Polski Pumptrack i Puchar Polski BMX

rni24.eu29 kwietnia 2021