Bez kategorii

Deszczowe święto plonów w Jarocinie

Deszczowe święto plonów w Jarocinie

Deszczowa pogoda zdominowała Dożynki Powiatu Niżańskiego, które w tym roku odbyły się na terenie rekreacyjnym nad zalewem w Jarocinie. Uroczystości rozpoczęły się mszą św. o godz.11.00 w tamtejszym Kościele Parafialnym p.w. Matki Bożej Bolesnej.

Święto plonów to jedno z najważniejszych dla rolników wydarzeń w roku. To przypomnienie, że dzięki poświęceniu, trudowi ich pracy, codziennie na polskie stoły trafia nasz polski chleb.

– Polski rolnik to człowiek twardy, wykształcony, korzystający z nowych technologi i z nowych maszyn. To człowiek, który jest świadomy nie tylko tego co robi, ale tego co wokół niego się dzieje. To jest sól tej ziemi. Cieszę się, że tacy ludzie gospodarują na polskiej ziemi. Ludzie świadomi i mocni. To oni będą przyszłością polskiego rolnictwa, obojętnie kto będzie w Polsce rządził. Mam pewność i przekonanie ze polskie rolnictwo z takim ludźmi będzie czołówką nie tylko w Europie ale i na świecie – mówił Janusz Nawrocki, Przewodniczący Rady Powiatu Niżańskiego.

Niewiele osób przyjechało wczoraj do Jarocina. Deszcz od samego rana nie dawał za wygraną. Nie przeszedł także tradycyjny, barwny korowód na teren przy zalewie. Ze względu na pogodę wieńce zostały w kościele i tam też można było je podziwiać.

W tym roku dożynki powiatu Niżańskiego zdobiło 17 grup wieńcowych:
z gminy Harasiuki, grupa wieńcowa „Koło Gospodyń Wiejskich Sieraków”
z gminy Jarocin: 4 grupy wieńcowe „Jarocin”, „Mostki – Podpory”, „Szyperki” i „Stowarzyszenie Rozwoju Społeczności Majdan Golczański”,
z gminy Jeżowe: 4 grupy wieńcowe: „Stowarzyszenie Kobiety z Pasją”, „Sołectwo Kameralne”, „Sołectwo Stary Nart” i „Sołectwo Pogorzałka”,
z gminy Krzeszów 3 grupy wieńcowe: „Koło Gospodyń Wiejskich Kamionka Kolonia”, „Koło Gospodyń Wiejskich Koziarnia”, „Stowarzyszenie Młode Krzeszowianki”,
z Gminy i Miasto Nisko: grupę wieńcową: „Koło Gospodyń Zarzecze”,
z Gminy i Miasto Rudnik nad Sanem: grupę wieńcową: „Koło Gospodyń Wiejskich Kopki”,
– z gminy i Miasto Ulanów: 3 grupy wieńcowe: „Grupa projektowa dzieci działających przy Stowarzyszeniu „Bieliny Wieś nad Sanem”, „Stowarzyszenie Bieliny – Wieś nad Sanem”, „Grupa wieńcowa z Kępy Rudnickiej”.

Mimo niesprzyjającej aury na scenie zaprezentowali się m .in. zespół Exciter, kapela ludowa Jeżowianie czy Zespół Pieśni i Tańca Racławice. Gwiazdą wieczoru była Halina Mlynkova. Ponadto, podczas uroczystości wyróżnieni zostali rolnicy i najzdolniejsi uczniowie z gmin powiatu niżańskiego.

Agata Piotrowska

2 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Bez kategorii

Więcej w Bez kategorii

ROCZNIAK

VOSTER Drzwi – uczestnik tegorocznej Podkarpackiej Nagrody Gospodarczej 2021

rni24.eu29 stycznia 2021

Inwestycja zaprojektowana z myślą o przyszłości

rni24.eu30 grudnia 2020

Komunikat Kurii odnośnie wizyty duszpasterskiej

rni24.eu10 grudnia 2020

Zwycięzcy II Festiwal „W krainie baśniowej piosenki”

rni24.eu6 listopada 2020

Wystawa malarstwa w NCHiT pt. “SYNERGIA” – zapraszamy

rni24.eu2 listopada 2020

Życzenia z okazji Dnia Chłopaka

rni24.eu30 września 2020

Uwaga na oszustów ! Policja apeluje

rni24.eu5 sierpnia 2020

Niżańscy krótkofalowcy w Mistrzostwach Świata 2020

rni24.eu30 lipca 2020

Planowane wyłączenia prądu

rni24.eu7 lipca 2020