W Nisku

Czytelnictwo w Nisku rośnie

Czytelnictwo w Nisku rośnie

W ubiegłym roku 3257 czytelników wypożyczyło 66.396 książek ze zbiorów Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nisku. To o 190 czytelników oraz 2388 książek więcej niż w 2015 roku.

Dyrekcja Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nisku podczas ostatniej sesji rady miejskiej przedstawiła szerokie sprawozdanie ze swojej działalności. Mieszkańcy gminy Nisko coraz więcej czytają. Nastąpił wzrost odwiedzin w wypożyczalniach, czytelnicy są aktywniejsi.

-Bardzo nas cieszy, że rodzice zaczynają zapisywać coraz młodsze dzieci do biblioteki i takich dzieci do lat 5 mamy 80. W stosunku do 2015 roku wzrosła liczba odwiedzin biblioteki, niestety zmniejsza się liczba udostępnień czasopism, wynika to z tego, że czytelnicy w tej chwili korzystają z nich głównie przez internet – mówił Ilona Nemczek, dyrektor MBP w Nisku.
Radni wyrazili swoje uznanie dla działalności tej instytucji kultury.

-Od dziecka jestem mocno związany z biblioteką i NCK „Sokół”. Działalność biblioteki jest niesamowita, co tydzień inwentaryzacja zbioru, co tydzień informacja o jakie pozycje księgozbiór się wzbogacił. Bardzo się cieszę, że sytuacja instytucji kultury w Nisku wygląda tak dobrze – mówił radny Marcin Folta. Wspomniał także, o emerytce mieszkance Niska, która wypożyczyła najwięcej książek w 2016 roku bo 371.
W ubiegłym roku dyrekcja biblioteki ubiegała się dofinansowanie rozbudowy biblioteki do Ministerstwa Kultury i dziedzictwa Narodowego. Środków jednak nie otrzymano. Biblioteka zgodnie z planem zostanie przeniesiona do budynku Gimnazjum nr 1.

-Wiadomo, że zbliżają się wielkimi krokami remonty, żeby nie było niedomówień. Kino, czyli NCK „Sokół” będzie przeniesione na czas remontu do Szkoły Podstawowej nr 5. Całość będzie tam funkcjonować. Natomiast bibliotekę będziemy przenosić na ul. Chopina. Jest to kwestia jak zostaną środki uruchomione. W związku z tym, że działalność funkcyjna i funkcjonowanie tych dwóch jednostek jest w waszej ocenie i mojej również tak wysokie to najwyższy czas pomyśleć o nagrodzie – mówił Julian Ozimek, burmistrz Niska.

Małgorzata Petecka

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Nisku

Więcej w W Nisku

nck

„Nie lękajcie się być świętymi” w NCK Nisko

rni24.eu13 października 2021

Umowa na budowę kanalizacji w Nowej Wsi już podpisana

rni24.eu12 października 2021

Do skradzionej betoniarki dotarli po śladach kół

rni24.eu8 października 2021

Spotkanie II z cyklu Wieki niezupełnie ciemne

rni24.eu8 października 2021

Voster ATS Team na Circuit des Ardennes

rni24.eu7 października 2021

Odbyła się gra edukacyjna „Niepodległa w sercach, konstytucja marcowa”

rni24.eu6 października 2021

Mistrz Olimpijski otworzył halę sportowa w Nisku

rni24.eu5 października 2021

Zakończenie sporu sądowego z byłym pracownikiem Spółki

rni24.eu4 października 2021

Policyjne działania „Motocykl”

rni24.eu4 października 2021