W Nisku

Czytelnictwo w Nisku rośnie

Czytelnictwo w Nisku rośnie

W ubiegłym roku 3257 czytelników wypożyczyło 66.396 książek ze zbiorów Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nisku. To o 190 czytelników oraz 2388 książek więcej niż w 2015 roku.

Dyrekcja Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nisku podczas ostatniej sesji rady miejskiej przedstawiła szerokie sprawozdanie ze swojej działalności. Mieszkańcy gminy Nisko coraz więcej czytają. Nastąpił wzrost odwiedzin w wypożyczalniach, czytelnicy są aktywniejsi.

-Bardzo nas cieszy, że rodzice zaczynają zapisywać coraz młodsze dzieci do biblioteki i takich dzieci do lat 5 mamy 80. W stosunku do 2015 roku wzrosła liczba odwiedzin biblioteki, niestety zmniejsza się liczba udostępnień czasopism, wynika to z tego, że czytelnicy w tej chwili korzystają z nich głównie przez internet – mówił Ilona Nemczek, dyrektor MBP w Nisku.
Radni wyrazili swoje uznanie dla działalności tej instytucji kultury.

-Od dziecka jestem mocno związany z biblioteką i NCK „Sokół”. Działalność biblioteki jest niesamowita, co tydzień inwentaryzacja zbioru, co tydzień informacja o jakie pozycje księgozbiór się wzbogacił. Bardzo się cieszę, że sytuacja instytucji kultury w Nisku wygląda tak dobrze – mówił radny Marcin Folta. Wspomniał także, o emerytce mieszkance Niska, która wypożyczyła najwięcej książek w 2016 roku bo 371.
W ubiegłym roku dyrekcja biblioteki ubiegała się dofinansowanie rozbudowy biblioteki do Ministerstwa Kultury i dziedzictwa Narodowego. Środków jednak nie otrzymano. Biblioteka zgodnie z planem zostanie przeniesiona do budynku Gimnazjum nr 1.

-Wiadomo, że zbliżają się wielkimi krokami remonty, żeby nie było niedomówień. Kino, czyli NCK „Sokół” będzie przeniesione na czas remontu do Szkoły Podstawowej nr 5. Całość będzie tam funkcjonować. Natomiast bibliotekę będziemy przenosić na ul. Chopina. Jest to kwestia jak zostaną środki uruchomione. W związku z tym, że działalność funkcyjna i funkcjonowanie tych dwóch jednostek jest w waszej ocenie i mojej również tak wysokie to najwyższy czas pomyśleć o nagrodzie – mówił Julian Ozimek, burmistrz Niska.

Małgorzata Petecka

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Nisku

Więcej w W Nisku

Pomóżmy absolwentce Liceum Ogólnokształcącego w Nisku

rni24.eu16 czerwca 2021

Nominacja Burmistrza do Podkarpackiej Nagrody Samorządowej

rni24.eu16 czerwca 2021

Uczennice RCEZ w Nisku wśród laureatów specjalnej, internetowej edycji Sejmu Dzieci i Młodzieży

rni24.eu16 czerwca 2021

Wielkie otwarcie zalewu “Podwolina” w Nisku już wkrótce

rni24.eu15 czerwca 2021

Premierowy pokaz filmu „Historia Niska – czyli jak to się stało, że wyrosło miasto” w NCK “Sokół”

rni24.eu15 czerwca 2021

Andżelika Guściora Laureatką 16. Festiwalu Zaczarowanej Piosenki

rni24.eu14 czerwca 2021

Plac budowy pod Sąd i Prokuraturę Rejonową już przekazany

rni24.eu14 czerwca 2021

Daniel Dybka na podium w tenisowym Turnieju Grand Prix Stalowej Woli

rni24.eu10 czerwca 2021

Ośmioletnia Jagoda z Wólki Tanewskiej zaprojektowała maskotkę dla TSSE

rni24.eu9 czerwca 2021