W Nisku

Czy zmieni się oblicze niżańskiego dworca?

Czy zmieni się oblicze niżańskiego dworca?

Budowa kładki pieszo-rowerowej na rzece San w Ulanowie i zagospodarowanie dworca PKP w Nisku – to jedne z głównych tematów nad jakimi debatowano podczas wizyty Ministra Infrastruktury Andrzeja Adamczyka w Nisku. Inwestycje te, mają duże znaczenie dla rozwoju tego terenu.

Tak władze samorządowe jak i przedstawiciele kolei, myślą o dalszej przyszłości budynku dworca PKP w Nisku. Podczas spotkania z ministrem, starosta niżański Robert Bednarz, przedstawił ewentualne pomysły na zagospodarowanie tego niszczejącego obiektu na cele kolejowe. Jak powiedział, mógłby tu powstać np. punkt przesiadkowy.

W rejonie dworca PKP przy ul. Kolejowej, skupione są przystanki, na których oczekują podróżni, korzystający z usług PKS-u czy też innych przewoźników ruchu drogowego. Obecnie dworzec, będący wizytówką miasta nie jest zbyt reprezentacyjny i pogarsza wizerunek Niska.

Obecnie, oprócz istniejącego budynku stacyjnego i peronu, na stacji znajduje się także rampa towarowa. Do końca lat 90. XX wieku ze stacji odchodziła jednotorowa bocznica towarowa do tartaku oraz jednostki wojskowej. Była ona położona między ul. Tysiąclecia oraz ul. Sandomierską. Pozostałości tego torowiska można spotkać w pobliżu zabudowań dawnego tartaku.

Podczas spotkania debatowano również o obciążeniu ul. Tysiąclecia, spowodowanym awarią kolektora w ul. Sandomierskiej, a także na temat budowy kładki pieszo-rowerowej na rzece San, łączącej gminę Ulanów z gminą Rudnik. Zlecono już opracowanie dokumentacji projektowej na tę inwestycję. Niski stan dróg i zalegająca kra na Sanie powoduje, że przeprawa łódka przewozową jest przez większą cześć roku utrudniona. Oprócz tego, że kładka miałaby charakter ciągu pieszo-rowerowego, byłaby również atrakcją turystyczną.

Agata Piotrowska

fot. Starostwo Powiatowe w Nisku

_MG_8506

5 komentarzy

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W Nisku

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

rni24.eu2 listopada 2021

Pamiętają o zmarłych Radnych i Honorowych Obywatelach gminy

rni24.eu29 października 2021

Patryk Stosz kolejne dwa lata w Voster ATS Team

rni24.eu29 października 2021

Powstanie ścieżka rowerowa w ciągu drogi Rudnik nad Sanem – Groble

rni24.eu29 października 2021

Podziękowanie dla niżańskich funkcjonariuszy

rni24.eu27 października 2021

Seniorze nie daj się oszukać! Spotkanie z policjantami w klubie seniora

rni24.eu27 października 2021

Zakończyła się kwalifikacja wojskowa w Powiecie Niżańskim

rni24.eu25 października 2021

Powiat pozyskał środki na zakup pakietów wyposażenia ucznia RCEZ w Nisku

rni24.eu21 października 2021

Podpisanie i wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę Sądu w Nisku

rni24.eu19 października 2021