W Nisku

Czy zmieni się oblicze niżańskiego dworca?

Czy zmieni się oblicze niżańskiego dworca?

Budowa kładki pieszo-rowerowej na rzece San w Ulanowie i zagospodarowanie dworca PKP w Nisku – to jedne z głównych tematów nad jakimi debatowano podczas wizyty Ministra Infrastruktury Andrzeja Adamczyka w Nisku. Inwestycje te, mają duże znaczenie dla rozwoju tego terenu.

Tak władze samorządowe jak i przedstawiciele kolei, myślą o dalszej przyszłości budynku dworca PKP w Nisku. Podczas spotkania z ministrem, starosta niżański Robert Bednarz, przedstawił ewentualne pomysły na zagospodarowanie tego niszczejącego obiektu na cele kolejowe. Jak powiedział, mógłby tu powstać np. punkt przesiadkowy.

W rejonie dworca PKP przy ul. Kolejowej, skupione są przystanki, na których oczekują podróżni, korzystający z usług PKS-u czy też innych przewoźników ruchu drogowego. Obecnie dworzec, będący wizytówką miasta nie jest zbyt reprezentacyjny i pogarsza wizerunek Niska.

Obecnie, oprócz istniejącego budynku stacyjnego i peronu, na stacji znajduje się także rampa towarowa. Do końca lat 90. XX wieku ze stacji odchodziła jednotorowa bocznica towarowa do tartaku oraz jednostki wojskowej. Była ona położona między ul. Tysiąclecia oraz ul. Sandomierską. Pozostałości tego torowiska można spotkać w pobliżu zabudowań dawnego tartaku.

Podczas spotkania debatowano również o obciążeniu ul. Tysiąclecia, spowodowanym awarią kolektora w ul. Sandomierskiej, a także na temat budowy kładki pieszo-rowerowej na rzece San, łączącej gminę Ulanów z gminą Rudnik. Zlecono już opracowanie dokumentacji projektowej na tę inwestycję. Niski stan dróg i zalegająca kra na Sanie powoduje, że przeprawa łódka przewozową jest przez większą cześć roku utrudniona. Oprócz tego, że kładka miałaby charakter ciągu pieszo-rowerowego, byłaby również atrakcją turystyczną.

Agata Piotrowska

fot. Starostwo Powiatowe w Nisku

_MG_8506

5 komentarzy

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W Nisku

Uczeń RCEZ w finale Ogólnopolskiego Konkursu Logicznego

rni24.eu6 maja 2021

W niżańskim „Elektryku” odbyła się Olimpiada Innowacji Technicznych i Wynalazczości

rni24.eu4 maja 2021

Uroczystość przekazania obowiązków nowemu dyrektorowi NCK “Sokół”

rni24.eu4 maja 2021

Policjanci podsumowali majowy weekend

rni24.eu4 maja 2021

Podziękowanie dla krótkofalowców

rni24.eu29 kwietnia 2021

Mistrzostwa Polski Pumptrack i Puchar Polski BMX

rni24.eu29 kwietnia 2021
slubowanie

W RCEZ w Nisku powstanie oddział przygotowania wojskowego

rni24.eu29 kwietnia 2021

HSW prezentuje nowe materiały z badań ZSSW-30 – strzelania z ppk SPIKE

rni24.eu29 kwietnia 2021

Wystarczy trzy dni, by przekonać się, że Powiat Niżański jest piękny

rni24.eu29 kwietnia 2021