W Nisku

Czy w Podwolinie powstanie nowy plac?

Czy w Podwolinie powstanie nowy plac?

Przez miesiąc mieszkańcy gminy Nisko mogli głosować na projekty zgłoszone do realizacji w ramach gminnego Budżetu Obywatelskiego na 2017 rok. Oddano 902 głosów, w tym 888 ważnych.

Na początku września niżański magistrat wybrał z projektów, które napłynęły, 6 najciekawszych dotyczących zmian w infrastrukturze na terenie gminy. Następnie mieszkańcy Niska i okolic głosując zadecydowali, które z nich warto zrealizować.

Najciekawszym okazał się projekt zgłoszony przez mieszkańców Podwoliny „Plac Polskiego Sierpnia”. Otrzymał 320 głosów. Twórcy chcą zwiększyć atrakcyjność i bezpieczeństwo osiedla, stworzyć infrastrukturę rekreacyjno-sportową oraz miejsce pamięci upamiętniające pierwszych osadników, a także wyzwolenie z rąk okupanta.

Pomysł mieszkańców osiedla Malce w Nisku także cieszył się dużym zainteresowaniem. Oddano na niego 261 głosów. Twórcy projektu chcą poprawić bezpieczeństwo i ochronę mienia publicznego na placu sportowo-rekreacyjnym oraz stworzyć miejsca parkingowe.

Kolejny projekt, który zdobył dużą ilość głosów, bo 210, dotyczy remontu drogi gminnej nr 10629R w Zarzeczu. Zadanie polegałoby na remoncie części ul. Sosnowej.

Pozostałe trzy projekty wzbudziły małe zainteresowanie głosujących. Zadanie dotyczące modernizacji i adaptacji pomieszczeń byłej apteki na Filię Biblioteczną w Nowosielcu otrzymało 54 głosy. Projekt, który zakładał poprawę infrastruktury przy ul. Błonie w Wolinie otrzymał 32 głosy, zaś zadanie dotyczące przebudowy drogi gminnej w Nowej Wsi 11 głosów.

Projekty, które cieszyły się największym zainteresowaniem głosujących zostaną wpisane do projektu budżetu gminy na 2017 rok, a na ich realizację samorząd przeznaczony 600 tys. zł.

Małgorzata Petecka

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Nisku

Więcej w W Nisku

nck

„Nie lękajcie się być świętymi” w NCK Nisko

rni24.eu13 października 2021

Umowa na budowę kanalizacji w Nowej Wsi już podpisana

rni24.eu12 października 2021

Do skradzionej betoniarki dotarli po śladach kół

rni24.eu8 października 2021

Spotkanie II z cyklu Wieki niezupełnie ciemne

rni24.eu8 października 2021

Voster ATS Team na Circuit des Ardennes

rni24.eu7 października 2021

Odbyła się gra edukacyjna „Niepodległa w sercach, konstytucja marcowa”

rni24.eu6 października 2021

Mistrz Olimpijski otworzył halę sportowa w Nisku

rni24.eu5 października 2021

Zakończenie sporu sądowego z byłym pracownikiem Spółki

rni24.eu4 października 2021

Policyjne działania „Motocykl”

rni24.eu4 października 2021