W Nisku

Czy w Podwolinie powstanie nowy plac?

Czy w Podwolinie powstanie nowy plac?

Przez miesiąc mieszkańcy gminy Nisko mogli głosować na projekty zgłoszone do realizacji w ramach gminnego Budżetu Obywatelskiego na 2017 rok. Oddano 902 głosów, w tym 888 ważnych.

Na początku września niżański magistrat wybrał z projektów, które napłynęły, 6 najciekawszych dotyczących zmian w infrastrukturze na terenie gminy. Następnie mieszkańcy Niska i okolic głosując zadecydowali, które z nich warto zrealizować.

Najciekawszym okazał się projekt zgłoszony przez mieszkańców Podwoliny „Plac Polskiego Sierpnia”. Otrzymał 320 głosów. Twórcy chcą zwiększyć atrakcyjność i bezpieczeństwo osiedla, stworzyć infrastrukturę rekreacyjno-sportową oraz miejsce pamięci upamiętniające pierwszych osadników, a także wyzwolenie z rąk okupanta.

Pomysł mieszkańców osiedla Malce w Nisku także cieszył się dużym zainteresowaniem. Oddano na niego 261 głosów. Twórcy projektu chcą poprawić bezpieczeństwo i ochronę mienia publicznego na placu sportowo-rekreacyjnym oraz stworzyć miejsca parkingowe.

Kolejny projekt, który zdobył dużą ilość głosów, bo 210, dotyczy remontu drogi gminnej nr 10629R w Zarzeczu. Zadanie polegałoby na remoncie części ul. Sosnowej.

Pozostałe trzy projekty wzbudziły małe zainteresowanie głosujących. Zadanie dotyczące modernizacji i adaptacji pomieszczeń byłej apteki na Filię Biblioteczną w Nowosielcu otrzymało 54 głosy. Projekt, który zakładał poprawę infrastruktury przy ul. Błonie w Wolinie otrzymał 32 głosy, zaś zadanie dotyczące przebudowy drogi gminnej w Nowej Wsi 11 głosów.

Projekty, które cieszyły się największym zainteresowaniem głosujących zostaną wpisane do projektu budżetu gminy na 2017 rok, a na ich realizację samorząd przeznaczony 600 tys. zł.

Małgorzata Petecka

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Nisku

Więcej w W Nisku

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

rni24.eu2 listopada 2021

Pamiętają o zmarłych Radnych i Honorowych Obywatelach gminy

rni24.eu29 października 2021

Patryk Stosz kolejne dwa lata w Voster ATS Team

rni24.eu29 października 2021

Powstanie ścieżka rowerowa w ciągu drogi Rudnik nad Sanem – Groble

rni24.eu29 października 2021

Podziękowanie dla niżańskich funkcjonariuszy

rni24.eu27 października 2021

Seniorze nie daj się oszukać! Spotkanie z policjantami w klubie seniora

rni24.eu27 października 2021

Zakończyła się kwalifikacja wojskowa w Powiecie Niżańskim

rni24.eu25 października 2021

Powiat pozyskał środki na zakup pakietów wyposażenia ucznia RCEZ w Nisku

rni24.eu21 października 2021

Podpisanie i wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę Sądu w Nisku

rni24.eu19 października 2021