W Nisku

Czy w Nowosielcu będzie zakład mięsny?

Czy w Nowosielcu będzie zakład mięsny?

Budowa nowych zakładów, nowe miejsca pracy, bardziej atrakcyjne tereny inwestycyjne. Przed Nowosielcem otwiera się szansa na duży rozwój. To dzięki temu, że władze zdecydowały o tym, by cześć gruntów objęła Tarnobrzeska Specjalna Strefa Ekonomiczna EURO-PARK WISŁOSAN. Uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na przejęcie terenów, jednogłośnie podjęli radni na wczorajszej sesji rady miasta w Nisku.

Po tym, jak zapadły decyzje w sprawie budowy drogi S19, blisko 49 ha gruntu w Nowosielcu stało się bardzo atrakcyjnych dla inwestorów. Wiadomo już, że do niżańskiego magistratu zgłosiła się firma, która chce wykupić około 30 ha gruntu pod budowę zakładu, zajmującego się produkcją mięsną.

– Nie wiem skąd fałszywe plotki rozsiewane są w Nowosielcu, że będzie budowana tam potężna ferma trzody chlewnej. Jest pismo firmy, która chce wykupić około 30 ha gruntu pod budowę zakładu, pod produkcję mięsną. Druga część terenu, mniejsza, w planie będzie podzielona na mniejsze działki – mówi burmistrz Niska Julian Ozimek.

Dodaje, że dla terenu obejmującego większą część działek w tej strefie, zostało już opracowane studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego. Bezpośrednio przy tych terenach nie ma mediów, są w odległości 1 km.
Zgodnie z ustaleniami teren ten, jest przeznaczony pod lokalizację obiektów produkcyjnych, składów i magazynów oraz zabudowę usługową – wyjaśnia burmistrz Niska.

Dzięki decyzji radnych o włączeniu tych terenów do Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK WISŁOSAN, staną się one bardziej atrakcyjne dla inwestorów pod względem możliwości inwestowania. Jest szansa, że powstaną nowe zakłady, a co za tym idzie, kolejne miejsca pracy.

Agata Piotrowska

5 komentarzy

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Nisku

Więcej w W Nisku

zbiórka

OSP zebrało datki dla rodziny z Kurzyny Małej

rni24.eu25 lutego 2021

Prosty język w urzędzie – wsparcie dla mieszkańca i urzędnika

rni24.eu24 lutego 2021

Aktywny Samorząd – nabór 2021

rni24.eu24 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

rni24.eu22 lutego 2021

Serce czeka na nakrętki

rni24.eu18 lutego 2021

Podkarpacie- Słowacja zamknęła część przejść granicznych

rni24.eu16 lutego 2021

Policjanci poszukują zaginionego

rni24.eu15 lutego 2021

Voster ATS Team w gotowości do nowego sezonu

rni24.eu12 lutego 2021

KULTURA I ROZRYWKA Rusza nasz V plebiscyt na najpopularniejszego sportowca, trenera oraz talent.

rni24.eu9 lutego 2021