W Nisku

Czy radny jest bezradny?

Czy radny jest bezradny?

W politycznych środowiskach w Nisku zawrzało . Mała sensacją okazała się plotka czy też informacja, że radny Błażej Borowiec przechodzi do PiS-u. Wyglądało to dość prawdopodobnie, bo Borowiec jest dyrektorem  Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Rzeszowie.

Wiadomo, że PiS wyrzuca wszystkich na kierowniczych stanowiskach, którzy byli  związani z PSL-em. Radny Borowiec w ostatnich wyborach parlamentarnych stratował do Sejmu właśnie z list PSL. Czy byłaby to próba uratowania pracy i stanowiska za cenę zmiany opcji politycznej?

MUROWANY KANDYDAT NA BURMISTRZA

Błażej Borowiec jest liderem opozycji w Radzie Gminy i Miasta Nisko. Do tej pory był również murowanym kandydatem na burmistrza w następnych wyborach. Przypatrując się potencjalnym kandydatom, wydawał się być jednym z faworytów. Dyrektorskie stanowisko wzmacniało jego pozycję. Gdyby je stracił, to pomijając komplikację życiowej sytuacji, nie miałby już tak silnej pozycji do startu w wyborach na burmistrza. Więc jak będzie?

PiS NIE ODPUŚCI

Politycy PiS-u nie ukrywają, że ich celem jest polityczna likwidacja PSL-u. Bez żadnych sentymentów wyrzucają z instytucji związanych z rolnictwem ludzi mających bliższe lub dalsze kontakty z PSL-em. W Nisku przykładem na to jest przewodniczący Rady Powiatu Janusz Nawrocki, którego nie uchroniło przed zwolnieniem porozumienie z PiS-em w Radzie Powiatu. Błażej Borowiec na razie utrzymuje się na stanowisku, ale zarówno w lokalnym PiS, jak i w PSL-u mówi się, że to już niedługo. Czy Borowcowi uda się utrzymać na stanowisku?

ZA WYSOKA CENA

Gdyby przeszedł do PiS-u byłoby to chyba możliwe. Bardziej jednak prawdopodobne, że PiS nie złoży mu takiej oferty. Poza tym Borowiec nie ma opinii politycznej chorągiewki, więc jego przejście do PiS-u jest mało prawdopodobne. Przez to samo utrzymanie się na stanowisku w PIORiN też staje się wątpliwe. Może się zdarzyć jakiś fuks, ale Borowiec jest zbyt znaną postacią, żeby go politycy PiS nie zauważyli. Będą też robili wszystko, żeby osłabić pewnego konkurenta w walce o stołek burmistrza Niska.

DLA BOROWCA TRUDNE CHWILE

Po sytuacji wokół radnego Borowca widać, że w Nisku działają ośrodki polityczne, które zrobią wiele, by osłabić jego pozycję, a najlepiej w ogóle wyeliminować go z walki o burmistrza za dwa lata. To potwierdza, że konkurencja obawia się go i do różnych działań może być zdolna żeby go wyeliminować z walki. Już samo rozpuszczanie plotki, że przechodzi do PiS-u ma podważyć jego wiarygodność. Ponoć robią to obecnie polityczne kręgi związane z ratuszem. Otoczenie Borowca zaprzecza, że chce przejść do PiS-u, ale nie zaprzecza, że przeżywa trudne chwile.

Grzegorz Poniedzielski

} else {

16 komentarzy

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Nisku

Więcej w W Nisku

Atrakcyjna oferta sklepu rowerowego TIP-TOP Raty 0 %

rni24.eu1 marca 2021

Bezpłatny kurs komputerowy dla Mieszkańców Gminy i Miasta Nisko

rni24.eu1 marca 2021

Huta Stalowa Wola na rzecz walki z Covid-19

rni24.eu1 marca 2021

Niżańskie Centrum Kultury “Sokół” zaprasza na wystawę

rni24.eu1 marca 2021

Fundusze Europejskie po godzinach. Aktywna Mama.

rni24.eu26 lutego 2021
zbiórka

OSP zebrało datki dla rodziny z Kurzyny Małej

rni24.eu25 lutego 2021

Prosty język w urzędzie – wsparcie dla mieszkańca i urzędnika

rni24.eu24 lutego 2021

Aktywny Samorząd – nabór 2021

rni24.eu24 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

rni24.eu22 lutego 2021