W Nisku

Czy radny jest bezradny?

Czy radny jest bezradny?

W politycznych środowiskach w Nisku zawrzało . Mała sensacją okazała się plotka czy też informacja, że radny Błażej Borowiec przechodzi do PiS-u. Wyglądało to dość prawdopodobnie, bo Borowiec jest dyrektorem  Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Rzeszowie.

Wiadomo, że PiS wyrzuca wszystkich na kierowniczych stanowiskach, którzy byli  związani z PSL-em. Radny Borowiec w ostatnich wyborach parlamentarnych stratował do Sejmu właśnie z list PSL. Czy byłaby to próba uratowania pracy i stanowiska za cenę zmiany opcji politycznej?

MUROWANY KANDYDAT NA BURMISTRZA

Błażej Borowiec jest liderem opozycji w Radzie Gminy i Miasta Nisko. Do tej pory był również murowanym kandydatem na burmistrza w następnych wyborach. Przypatrując się potencjalnym kandydatom, wydawał się być jednym z faworytów. Dyrektorskie stanowisko wzmacniało jego pozycję. Gdyby je stracił, to pomijając komplikację życiowej sytuacji, nie miałby już tak silnej pozycji do startu w wyborach na burmistrza. Więc jak będzie?

PiS NIE ODPUŚCI

Politycy PiS-u nie ukrywają, że ich celem jest polityczna likwidacja PSL-u. Bez żadnych sentymentów wyrzucają z instytucji związanych z rolnictwem ludzi mających bliższe lub dalsze kontakty z PSL-em. W Nisku przykładem na to jest przewodniczący Rady Powiatu Janusz Nawrocki, którego nie uchroniło przed zwolnieniem porozumienie z PiS-em w Radzie Powiatu. Błażej Borowiec na razie utrzymuje się na stanowisku, ale zarówno w lokalnym PiS, jak i w PSL-u mówi się, że to już niedługo. Czy Borowcowi uda się utrzymać na stanowisku?

ZA WYSOKA CENA

Gdyby przeszedł do PiS-u byłoby to chyba możliwe. Bardziej jednak prawdopodobne, że PiS nie złoży mu takiej oferty. Poza tym Borowiec nie ma opinii politycznej chorągiewki, więc jego przejście do PiS-u jest mało prawdopodobne. Przez to samo utrzymanie się na stanowisku w PIORiN też staje się wątpliwe. Może się zdarzyć jakiś fuks, ale Borowiec jest zbyt znaną postacią, żeby go politycy PiS nie zauważyli. Będą też robili wszystko, żeby osłabić pewnego konkurenta w walce o stołek burmistrza Niska.

DLA BOROWCA TRUDNE CHWILE

Po sytuacji wokół radnego Borowca widać, że w Nisku działają ośrodki polityczne, które zrobią wiele, by osłabić jego pozycję, a najlepiej w ogóle wyeliminować go z walki o burmistrza za dwa lata. To potwierdza, że konkurencja obawia się go i do różnych działań może być zdolna żeby go wyeliminować z walki. Już samo rozpuszczanie plotki, że przechodzi do PiS-u ma podważyć jego wiarygodność. Ponoć robią to obecnie polityczne kręgi związane z ratuszem. Otoczenie Borowca zaprzecza, że chce przejść do PiS-u, ale nie zaprzecza, że przeżywa trudne chwile.

Grzegorz Poniedzielski

} else {

16 komentarzy

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Nisku

Więcej w W Nisku

Powiat pozyskał środki na zakup pakietów wyposażenia ucznia RCEZ w Nisku

rni24.eu21 października 2021

Podpisanie i wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę Sądu w Nisku

rni24.eu19 października 2021

S19 Lasy Janowskie – Zdziary oddana do ruchu

rni24.eu18 października 2021

Andżelika Guściora ze stypendium Starosty Niżańskiego

rni24.eu18 października 2021

Uroczysta gala dla nauczycieli i pracowników oświaty

rni24.eu18 października 2021

Szkoła Przysposabiająca do Pracy w Ulanowie zyskała nowe ogrodzenie

rni24.eu18 października 2021
nck

„Nie lękajcie się być świętymi” w NCK Nisko

rni24.eu13 października 2021

Umowa na budowę kanalizacji w Nowej Wsi już podpisana

rni24.eu12 października 2021

Do skradzionej betoniarki dotarli po śladach kół

rni24.eu8 października 2021