W Nisku

Czy powstanie sygnalizacja świetlna na ul. Tysiąclecia?

Czy powstanie sygnalizacja świetlna na ul. Tysiąclecia?

Budowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Tysiąclecia z ul. Sandomierską w Nisku to zadanie, które już od kilku lat znajduje się w programie poprawy bezpieczeństwa Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Rzeszowie. Na razie nie wiadomo w którym roku i czy w ogóle taka sygnalizacja powstanie.

O skrzyżowaniu i mających powstać w tym miejscu światłach mówi się od dawna. Ulica Tysiąclecia nazywana jest teraz małą obwodnicą Niska. Droga krajowa nr 77 przebiega przez tereny o ścisłej zabudowie mieszkaniowej. Wysokie natężenie ruchu w Nisku powoduje duże utrudnienia dla mieszkańców, a ograniczony ruch pojazdów powyżej 3,5 tony przez centrum miasta, utrudnia rozwój również lokalnym przedsiębiorcom.

Skrzyżowanie tych dwóch ulic, najbardziej daje się we znaki kierowcom, którzy od ul. Tysiąclecia próbują wyjechać na ul. Sandomierską lub też tym, którzy od miasta, chcą skręcić w lewo na osiedle. Często muszą długo czekać, aż nadjeżdżający z naprzeciwka kierowca ustąpi pierwszeństwa.

– Zdarza się, szczególnie w godzinach szczytu, że korek liczy kilkanaście samochodów ciężarowych, które chcą wyjechać w lewo i tylko dzięki uprzejmości kierowców, którzy „przepuszczą” wyjeżdżających od ul. Tysiąclecia udaje się im wjechać na główną ulicę miasta. Jeżeli nie, wzdłuż osiedla tworzy się gigantyczny korek – mówi jeden z mieszkańców Niska.

Jak informuje kierownik Rejonu Dróg Krajowych Czesław Łopucki, to zadanie jest na liście poprawy bezpieczeństwa. Co roku rzeszowski odział GDDKiA dostaje zadania, które w ramach tego programu będą realizowane. – Na tę chwilę nie mogę powiedzieć w którym roku powstanie sygnalizacja świetlna na ul. Tysiąclecia, ponieważ nie otrzymałem jeszcze planu zadań na ten rok. Ta inwestycja jest już od 3 lat ujęta w programie. Pozostaje jeszcze temat budowy obwodnicy Niska i Stalowej Woli. Po jej wybudowaniu będzie badane natężenie ruchu – mówi Czesław Łopucki.

Zadaniem obwodnicy jest wyprowadzenie ruchu z miasta, usprawnienie komunikacji drogowej pomiędzy sąsiednimi miejscowościami, zwiększenie przepustowości dróg, wyprowadzenie ruchu tranzytowego z centrum miasta. Jeżeli się to uda, szanse na powstanie sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Tysiąclecia z Sandomierską będą znikome. Wtedy być może znikną korki i poprawi się bezpieczeństwo. Jednakże kierownik rejonu w Nisku podkreśla, że światła w tym miejscu mają szanse powstać niezależnie od obwodnicy, jeżeli tylko zostaną ujęte w programie na dany rok.

Agata Piotrowska

2 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W Nisku

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

rni24.eu2 listopada 2021

Pamiętają o zmarłych Radnych i Honorowych Obywatelach gminy

rni24.eu29 października 2021

Patryk Stosz kolejne dwa lata w Voster ATS Team

rni24.eu29 października 2021

Powstanie ścieżka rowerowa w ciągu drogi Rudnik nad Sanem – Groble

rni24.eu29 października 2021

Podziękowanie dla niżańskich funkcjonariuszy

rni24.eu27 października 2021

Seniorze nie daj się oszukać! Spotkanie z policjantami w klubie seniora

rni24.eu27 października 2021

Zakończyła się kwalifikacja wojskowa w Powiecie Niżańskim

rni24.eu25 października 2021

Powiat pozyskał środki na zakup pakietów wyposażenia ucznia RCEZ w Nisku

rni24.eu21 października 2021

Podpisanie i wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę Sądu w Nisku

rni24.eu19 października 2021