Kronika Policyjna

Czy nożownik jest niepoczytalny?

Czy nożownik jest niepoczytalny?

Według opinii biegłych 27-letni Konrad K., który zranił wojskowymi bagnetami 8 osób, a jedną zabił jest niepoczytalny. Jednak dla Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu, która prowadzi to postępowanie opinia ta nie jest pełna. Dlatego też będzie jej weryfikacja.  

Jak informuje Krzysztof Głuszak, zastępca prokuratora okręgowego w Tarnobrzegu, została sporządzona przez biegłych pisemna opinia, w której stwierdzili niepoczytalność Konrada K.
– Prokurator referent, który zapoznał się dokładnie z opinią powziął pewne wątpliwości co do tego, czy jest kompletna i w pełni zasadna. W związku z powyższym zaplanowane zostało ustne uzupełniające przesłuchanie biegłych, którzy wydawali tę opinię na piśmie. Ma to nastąpić 19 marca – mówi prokurator Krzysztof Głuszak.
Dodaje, że być może w toku przesłuchania uda się wyjaśnić te wątpliwości. Jeśli nie, to śledczy będą rozważać podjęcie decyzji o ewentualnym powołaniu biegłych z innego ośrodka.

Konrad K. obecnie przebywa w jednoosobowej celi oddziału psychiatrycznego aresztu śledczego przy ul. Montelupich w Krakowie. Ma status więźnia niebezpiecznego.
W przypadku, gdy mężczyzna zostanie uznany za niepoczytalnego prokuratura złoży do sądu wniosek o umorzenie postępowania i umieszczenie go w placówce leczniczej. Jeśli działał w stanie poczytalności ograniczonej stanie przed sądem.

Przypomnijmy, do tego tragicznego zdarzenia doszło w październiku ubiegłego roku w galerii handlowej Vivo. Mężczyzna przemieszczał się po galerii i zadawał ciosy przypadkowym osobom. Miał w rękach dwa wojskowe noże szturmowe, które zakupił miesiąc wcześniej przez internet. Ranił w sumie 9 osób, w tym jedną śmiertelnie.

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Zabrał kluczyki pijanemu kierowcy

rni24.eu1 marca 2021

Nietrzeźwi mężczyźni leżeli na jezdni

rni24.eu23 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

rni24.eu22 lutego 2021

Policjanci uratowali kobietę

rni24.eu17 lutego 2021

Za kradzież perfum trafił do aresztu

rni24.eu16 lutego 2021

Policjanci poszukują zaginionego

rni24.eu15 lutego 2021

Mężczyzna podtruł się czadem

rni24.eu9 lutego 2021

Niżańska Policja ostrzega przed oszustami

rni24.eu5 lutego 2021

Spotkanie z uczniami w ramach zbliżającego się “Dnia bezpiecznego internetu”

rni24.eu1 lutego 2021