W Nisku

Czy ktoś podpala śmieci na cmentarzu?

Czy ktoś podpala śmieci na cmentarzu?

Trzy dni temu strażacy z Komendy Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Nisku otrzymali zgłoszenie o pożarze przy cmentarzu w Hucie Krzeszowskiej w gminie Harasiuki. Paliły się tam cmentarne odpady. Jak informują nas czytelnicy, do takich procederów dochodzi tam dosyć często. Nie zawsze przyjeżdża straż, gdyż nie ma takiej potrzeby bo pożar szybko znika.

Mieszkańcy są oburzeni. Twierdzą, że prawdopodobnie ktoś podpala odpady. Jest to cmentarz parafialny, za który odpowiada administrator, wyznaczony przez parafię.

Skontaktowaliśmy się z mężczyzną, który administruje nekropolią. Zapytaliśmy, czy często dochodzi do takich zdarzeń, i czy są to samozapłony, a może ktoś zwyczajnie podpala śmieci.

– Jak pamiętam, to takich pożarów w ciągu roku było już około trzech. Te podpalenia nie są częste, ale mamy z tym problem. Myślę, że podpala to ktoś, kto przychodzi na cmentarz odwiedzić groby – mówi administrator. Choć jednocześnie dodaje, że nie sądzi, aby ktoś szedł na cmentarz i chciał robić tam ognisko.

Jeśli chodzi o ostatni pożar przy cmentarzu, to zapaliły się liście, których ostatnio wiele spada z drzew. Mam ustalone z proboszczem, że te śmiecie powinny w jakiś sposób się ulęgnąć, po to żeby później można było je dokładnie załadować do kontenerów. Nie wiem w jaki sposób się to zapaliło. Wtedy padał deszcz i było mokro. Nie jest to takie proste złapać kogoś, kto podpala. Ja za zadanie mam załadować śmieci w kontenery. Z podpaleniami nie mam nic wspólnego, gdybym był tam płatnikiem i opłacał wywóz odpadów, to pewnie można byłoby tak myśleć, ale to nie ja – stwierdza administrator cmentarza.

Weronika Przestój

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Nisku

Więcej w W Nisku

Nabór wniosków na realizację zadań przez kluby sportowe

rni24.eu8 marca 2021

“Powiat Niżański Zimą” – rozstrzygnięcie konkursu

rni24.eu5 marca 2021

Na tej ulicy spodziewaj się częstych kontroli drogowych

rni24.eu5 marca 2021

Zaginął urzędnik gminy Ulanów-Bartek Pucko

rni24.eu4 marca 2021

Atrakcyjna oferta sklepu rowerowego TIP-TOP Raty 0 %

rni24.eu1 marca 2021

Bezpłatny kurs komputerowy dla Mieszkańców Gminy i Miasta Nisko

rni24.eu1 marca 2021

Huta Stalowa Wola na rzecz walki z Covid-19

rni24.eu1 marca 2021

Niżańskie Centrum Kultury “Sokół” zaprasza na wystawę

rni24.eu1 marca 2021

Fundusze Europejskie po godzinach. Aktywna Mama.

rni24.eu26 lutego 2021