W Nisku

Czy ktoś podpala śmieci na cmentarzu?

Czy ktoś podpala śmieci na cmentarzu?

Trzy dni temu strażacy z Komendy Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Nisku otrzymali zgłoszenie o pożarze przy cmentarzu w Hucie Krzeszowskiej w gminie Harasiuki. Paliły się tam cmentarne odpady. Jak informują nas czytelnicy, do takich procederów dochodzi tam dosyć często. Nie zawsze przyjeżdża straż, gdyż nie ma takiej potrzeby bo pożar szybko znika.

Mieszkańcy są oburzeni. Twierdzą, że prawdopodobnie ktoś podpala odpady. Jest to cmentarz parafialny, za który odpowiada administrator, wyznaczony przez parafię.

Skontaktowaliśmy się z mężczyzną, który administruje nekropolią. Zapytaliśmy, czy często dochodzi do takich zdarzeń, i czy są to samozapłony, a może ktoś zwyczajnie podpala śmieci.

– Jak pamiętam, to takich pożarów w ciągu roku było już około trzech. Te podpalenia nie są częste, ale mamy z tym problem. Myślę, że podpala to ktoś, kto przychodzi na cmentarz odwiedzić groby – mówi administrator. Choć jednocześnie dodaje, że nie sądzi, aby ktoś szedł na cmentarz i chciał robić tam ognisko.

Jeśli chodzi o ostatni pożar przy cmentarzu, to zapaliły się liście, których ostatnio wiele spada z drzew. Mam ustalone z proboszczem, że te śmiecie powinny w jakiś sposób się ulęgnąć, po to żeby później można było je dokładnie załadować do kontenerów. Nie wiem w jaki sposób się to zapaliło. Wtedy padał deszcz i było mokro. Nie jest to takie proste złapać kogoś, kto podpala. Ja za zadanie mam załadować śmieci w kontenery. Z podpaleniami nie mam nic wspólnego, gdybym był tam płatnikiem i opłacał wywóz odpadów, to pewnie można byłoby tak myśleć, ale to nie ja – stwierdza administrator cmentarza.

Weronika Przestój

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Nisku

Więcej w W Nisku

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

rni24.eu2 listopada 2021

Pamiętają o zmarłych Radnych i Honorowych Obywatelach gminy

rni24.eu29 października 2021

Patryk Stosz kolejne dwa lata w Voster ATS Team

rni24.eu29 października 2021

Powstanie ścieżka rowerowa w ciągu drogi Rudnik nad Sanem – Groble

rni24.eu29 października 2021

Podziękowanie dla niżańskich funkcjonariuszy

rni24.eu27 października 2021

Seniorze nie daj się oszukać! Spotkanie z policjantami w klubie seniora

rni24.eu27 października 2021

Zakończyła się kwalifikacja wojskowa w Powiecie Niżańskim

rni24.eu25 października 2021

Powiat pozyskał środki na zakup pakietów wyposażenia ucznia RCEZ w Nisku

rni24.eu21 października 2021

Podpisanie i wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę Sądu w Nisku

rni24.eu19 października 2021