W Nisku

Czy gmina Nisko znów wesprze szpital?

Czy gmina Nisko znów wesprze szpital?

Henryk Przybycień, Dyrektor Szpitala im. Polskiego Czerwonego Krzyża w Nisku po raz kolejny zwrócił się z prośbą o pomoc finansową do Rady Miejskiej w Nisku. Do prośby tej dołączył się również Robert Bednarz Starosta Powiatu Niżańskiego. Pieniądze potrzebne są na zakup na aparatu RTG. 

W związku ze złą sytuacją szpitala Zarząd Powiatu zainicjował program gminnego wsparcia. W tym celu sytuacja niżańskiej lecznicy przedstawiana była wszystkim gminom w powiecie. Na ostatniej sesji zapoznali się z nią również niżańscy radni. Starosta Niżański zwrócił się z prośbą o dofinansowanie zakupu aparatu RTG ramienia C i stołu przeziernego, którego całkowity koszt to 450 tys. zł. Dyrektor niżańskiego szpitala poinformował, że dzięki dotacji (20 tys.) od gminy Nisko kupiono w kwietniu sprzęt dla pacjentów korzystających z rehabilitacji.

– W imieniu własnym oraz samorządu powiatu niżańskiego, zwracam się do państwa z prośbą o pozytywne rozpatrzenie naszej prośby dotyczącej wsparcia finansowego szpitala w zakupie sprzętu medycznego. To na pewno ułatwi funkcjonowanie i spowoduje, że usługi medyczne będą świadczone na wyższym poziomie. A myślę, że jest to nasz wspólny interes – mówił Robert Bednarz.

Powiat niżański ma zabezpieczony około 1 mln zł, który w różnych formach przekaże szpitalowi. Prośbę starosty oraz dyrektora pozytywnie rozpatrzyły już gmina Jeżowe oraz gmina Ulanów, które przekażą po 20 tys. zł. Gminy Rudnik nad Sanem oraz Krzeszów potwierdziły, że przekażą dotację, ale jeszcze nie podjęły decyzji o jej wysokości.

Niżańscy radni w najbliższym czasie podejmą decyzję odnośnie kwoty dofinansowania. Warto pamiętać, że gmina Nisko przez 10 lat co roku umarzała podatek szpitalowi, czyli prawie 100 tys. zł rocznie.

-Nie musimy pytać o szczegóły, ponieważ nie jesteśmy specjalistami w zakresie medycyny i sprzętu diagnostycznego. Fachowcy wiedzą czego potrzeba i jeśli będziemy w stanie, to pomożemy. Umarzaliśmy podatek bo taka była potrzeba, by szpital się rozwijał, by powstawały nowe oddziały – mówił Julian Ozimek, burmistrz Niska.

Małgorzata Petecka

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Nisku

Więcej w W Nisku

sprzątanierzeki

„Napędzani Wisłą” – „Akcja SAN” sprzątanie rzeki San i Tanew

rni24.eu18 czerwca 2021

Apel Społecznego Komitetu Budowy Pomnika „Rzeź Wołyńska” w Domostawie

rni24.eu17 czerwca 2021

Plenerowa projekcja filmu animowanego o Nisku

rni24.eu17 czerwca 2021

Pomóżmy absolwentce Liceum Ogólnokształcącego w Nisku

rni24.eu16 czerwca 2021

Nominacja Burmistrza do Podkarpackiej Nagrody Samorządowej

rni24.eu16 czerwca 2021

Uczennice RCEZ w Nisku wśród laureatów specjalnej, internetowej edycji Sejmu Dzieci i Młodzieży

rni24.eu16 czerwca 2021

Wielkie otwarcie zalewu “Podwolina” w Nisku już wkrótce

rni24.eu15 czerwca 2021

Premierowy pokaz filmu „Historia Niska – czyli jak to się stało, że wyrosło miasto” w NCK “Sokół”

rni24.eu15 czerwca 2021

Andżelika Guściora Laureatką 16. Festiwalu Zaczarowanej Piosenki

rni24.eu14 czerwca 2021