W Nisku

Czy gmina Nisko znów wesprze szpital?

Czy gmina Nisko znów wesprze szpital?

Henryk Przybycień, Dyrektor Szpitala im. Polskiego Czerwonego Krzyża w Nisku po raz kolejny zwrócił się z prośbą o pomoc finansową do Rady Miejskiej w Nisku. Do prośby tej dołączył się również Robert Bednarz Starosta Powiatu Niżańskiego. Pieniądze potrzebne są na zakup na aparatu RTG. 

W związku ze złą sytuacją szpitala Zarząd Powiatu zainicjował program gminnego wsparcia. W tym celu sytuacja niżańskiej lecznicy przedstawiana była wszystkim gminom w powiecie. Na ostatniej sesji zapoznali się z nią również niżańscy radni. Starosta Niżański zwrócił się z prośbą o dofinansowanie zakupu aparatu RTG ramienia C i stołu przeziernego, którego całkowity koszt to 450 tys. zł. Dyrektor niżańskiego szpitala poinformował, że dzięki dotacji (20 tys.) od gminy Nisko kupiono w kwietniu sprzęt dla pacjentów korzystających z rehabilitacji.

– W imieniu własnym oraz samorządu powiatu niżańskiego, zwracam się do państwa z prośbą o pozytywne rozpatrzenie naszej prośby dotyczącej wsparcia finansowego szpitala w zakupie sprzętu medycznego. To na pewno ułatwi funkcjonowanie i spowoduje, że usługi medyczne będą świadczone na wyższym poziomie. A myślę, że jest to nasz wspólny interes – mówił Robert Bednarz.

Powiat niżański ma zabezpieczony około 1 mln zł, który w różnych formach przekaże szpitalowi. Prośbę starosty oraz dyrektora pozytywnie rozpatrzyły już gmina Jeżowe oraz gmina Ulanów, które przekażą po 20 tys. zł. Gminy Rudnik nad Sanem oraz Krzeszów potwierdziły, że przekażą dotację, ale jeszcze nie podjęły decyzji o jej wysokości.

Niżańscy radni w najbliższym czasie podejmą decyzję odnośnie kwoty dofinansowania. Warto pamiętać, że gmina Nisko przez 10 lat co roku umarzała podatek szpitalowi, czyli prawie 100 tys. zł rocznie.

-Nie musimy pytać o szczegóły, ponieważ nie jesteśmy specjalistami w zakresie medycyny i sprzętu diagnostycznego. Fachowcy wiedzą czego potrzeba i jeśli będziemy w stanie, to pomożemy. Umarzaliśmy podatek bo taka była potrzeba, by szpital się rozwijał, by powstawały nowe oddziały – mówił Julian Ozimek, burmistrz Niska.

Małgorzata Petecka

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Nisku

Więcej w W Nisku

Powiat pozyskał środki na zakup pakietów wyposażenia ucznia RCEZ w Nisku

rni24.eu21 października 2021

Podpisanie i wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę Sądu w Nisku

rni24.eu19 października 2021

S19 Lasy Janowskie – Zdziary oddana do ruchu

rni24.eu18 października 2021

Andżelika Guściora ze stypendium Starosty Niżańskiego

rni24.eu18 października 2021

Uroczysta gala dla nauczycieli i pracowników oświaty

rni24.eu18 października 2021

Szkoła Przysposabiająca do Pracy w Ulanowie zyskała nowe ogrodzenie

rni24.eu18 października 2021
nck

„Nie lękajcie się być świętymi” w NCK Nisko

rni24.eu13 października 2021

Umowa na budowę kanalizacji w Nowej Wsi już podpisana

rni24.eu12 października 2021

Do skradzionej betoniarki dotarli po śladach kół

rni24.eu8 października 2021