W Nisku

Czy gmina Nisko znów wesprze szpital?

Czy gmina Nisko znów wesprze szpital?

Henryk Przybycień, Dyrektor Szpitala im. Polskiego Czerwonego Krzyża w Nisku po raz kolejny zwrócił się z prośbą o pomoc finansową do Rady Miejskiej w Nisku. Do prośby tej dołączył się również Robert Bednarz Starosta Powiatu Niżańskiego. Pieniądze potrzebne są na zakup na aparatu RTG. 

W związku ze złą sytuacją szpitala Zarząd Powiatu zainicjował program gminnego wsparcia. W tym celu sytuacja niżańskiej lecznicy przedstawiana była wszystkim gminom w powiecie. Na ostatniej sesji zapoznali się z nią również niżańscy radni. Starosta Niżański zwrócił się z prośbą o dofinansowanie zakupu aparatu RTG ramienia C i stołu przeziernego, którego całkowity koszt to 450 tys. zł. Dyrektor niżańskiego szpitala poinformował, że dzięki dotacji (20 tys.) od gminy Nisko kupiono w kwietniu sprzęt dla pacjentów korzystających z rehabilitacji.

– W imieniu własnym oraz samorządu powiatu niżańskiego, zwracam się do państwa z prośbą o pozytywne rozpatrzenie naszej prośby dotyczącej wsparcia finansowego szpitala w zakupie sprzętu medycznego. To na pewno ułatwi funkcjonowanie i spowoduje, że usługi medyczne będą świadczone na wyższym poziomie. A myślę, że jest to nasz wspólny interes – mówił Robert Bednarz.

Powiat niżański ma zabezpieczony około 1 mln zł, który w różnych formach przekaże szpitalowi. Prośbę starosty oraz dyrektora pozytywnie rozpatrzyły już gmina Jeżowe oraz gmina Ulanów, które przekażą po 20 tys. zł. Gminy Rudnik nad Sanem oraz Krzeszów potwierdziły, że przekażą dotację, ale jeszcze nie podjęły decyzji o jej wysokości.

Niżańscy radni w najbliższym czasie podejmą decyzję odnośnie kwoty dofinansowania. Warto pamiętać, że gmina Nisko przez 10 lat co roku umarzała podatek szpitalowi, czyli prawie 100 tys. zł rocznie.

-Nie musimy pytać o szczegóły, ponieważ nie jesteśmy specjalistami w zakresie medycyny i sprzętu diagnostycznego. Fachowcy wiedzą czego potrzeba i jeśli będziemy w stanie, to pomożemy. Umarzaliśmy podatek bo taka była potrzeba, by szpital się rozwijał, by powstawały nowe oddziały – mówił Julian Ozimek, burmistrz Niska.

Małgorzata Petecka

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Nisku

Więcej w W Nisku

Nowe holtery dla Szpitala dzięki środkom Powiatu Niżańskiego

rni24.eu8 kwietnia 2021

VII edycja projektu grantowego “Zielona Ławeczka”

rni24.eu8 kwietnia 2021

Sukces niżańskich licealistek w Olimpiadzie ZUS

rni24.eu6 kwietnia 2021

W Nisku powstanie Dom Dziennego Pobytu Seniora

rni24.eu1 kwietnia 2021

Matka zabiła dwójkę małych dzieci i odebrała sobie życie

rni24.eu30 marca 2021

Rocznica Bitwy pod Niskiem

rni24.eu30 marca 2021

Obchody Wielkiego Tygodnia – Zalecenia diecezjalne

rni24.eu26 marca 2021

Uwaga! W weekend zmiana czasu na letni

rni24.eu26 marca 2021

Ruszyły zapisy do ogólnopolskich konkursów dla Kół Gospodyń Wiejskich

rni24.eu25 marca 2021