W Nisku

Czy będą środki na wymianę przestarzałych kotłów?

Czy będą środki na wymianę przestarzałych kotłów?

Gminy powiatu niżańskiego zgłosiły już wnioski na udział w programie „Odnawialne źródła energii”. Cieszył się on sporym zainteresowaniem mieszkańców. Pojawiła się także możliwość pozyskania dofinansowania na wymianę przestarzałych kotłów i pieców.

W drugiej połowie 2017 roku ma zostać ogłoszony konkurs Regionalnego Programu Operacyjnego na projekty dotyczące wymiany kotłów. Będzie on skierowany do gmin, które będą instalować nowe źródła ciepła u posiadaczy przestarzałych kotłów i pieców. Projekty będą mogły być zrealizowane tylko na obszarze, gdzie stwierdzono przekroczenia stężeń pyłu PM 10.

Jeśli gmina otrzyma dofinansowanie będzie można zastąpić dowolne dotychczasowe źródła ciepła podłączeniem do sieci ciepłowniczej, zastąpienie pieców bądź kotłów na paliwa stałe na kotły gazowe, na biomasę lub na paliwo zastępcze.

Środki z RPO sfinansują część kosztów przebudowy i montażu instalacji. Według kryteriów konkursu gmina będzie właścicielem nowego urządzenia przez 5 lat.

Mieszkańcy zainteresowani wymianą kotłów mogą również wziąć udział w programie „Przyjazny dom” Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie. Jest to pierwsza taka oferta funduszu skierowana do osób fizycznych będących właścicielami nieruchomości. Jego głównym celem jest ograniczenie niskiej emisji i poprawa gospodarki ściekowej województwa. W jego ramach będzie można uzyskać dofinansowanie na wymianę kotłów węglowych na gazowe, olejne lub opalane biomasą.

Małgorzata Petecka

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W Nisku

Atrakcyjna oferta sklepu rowerowego TIP-TOP Raty 0 %

rni24.eu1 marca 2021

Bezpłatny kurs komputerowy dla Mieszkańców Gminy i Miasta Nisko

rni24.eu1 marca 2021

Huta Stalowa Wola na rzecz walki z Covid-19

rni24.eu1 marca 2021

Niżańskie Centrum Kultury “Sokół” zaprasza na wystawę

rni24.eu1 marca 2021

Fundusze Europejskie po godzinach. Aktywna Mama.

rni24.eu26 lutego 2021
zbiórka

OSP zebrało datki dla rodziny z Kurzyny Małej

rni24.eu25 lutego 2021

Prosty język w urzędzie – wsparcie dla mieszkańca i urzędnika

rni24.eu24 lutego 2021

Aktywny Samorząd – nabór 2021

rni24.eu24 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

rni24.eu22 lutego 2021