Kronika Policyjna

Czujność sąsiadów pomogła zatrzymać włamywaczy

Czujność sąsiadów pomogła zatrzymać włamywaczy

Czterej młodzi mężczyźni, w wieku od 15 do 20 lat, zostali zatrzymani na usiłowaniu włamania do sklepu w gminie Ulanów. Hałas, jakiego narobili przy demontowaniu kraty w oknie sklepu, obudził sąsiadów. Po zatrzymaniu, tłumaczyli policjantom, że oni tylko szukali jagód i grzybów, w lesie w pobliżu sklepu. Cała czwórka w trakcie przesłuchania przyznała się do próby włamania.

Kolejny raz, w przeciągu kilku dni, miała miejsce próba włamania do sklepu w gminie Ulanów. I kolejny raz, włamywacze zostali zatrzymani dzięki czujności sąsiadów. W niedzielę nad ranem, właścicielka sklepu została powiadomiona przez sąsiadów o kolejnej próbie włamania. Sąsiedzi usłyszeli odgłosy uderzania metalowym przedmiotem o kratę w oknie sklepu. Kobieta, dojeżdżając na miejsce, zauważyła młodego mężczyznę, który na jej widok powiedział coś szybko przez telefon, po czym uciekł do lasu. Gdy podjechała pod sklep, zobaczyła uciekających trzech młodych mężczyzn i wyrwaną kratę okienną.

Policjanci przybyli na miejsce, ruszyli w kierunku lasu, w poszukiwaniu uciekinierów. Młodzi mężczyźni szybko zostali zatrzymani. Tłumaczyli się policjantom, że nie mieli nic wspólnego z usiłowaniem włamania. A po lesie chodzili w zimie o godz. 6 rano, bo szukali jagód i grzybów. Cała czwórka została rozpoznana przez świadków.

15, 17, 19 i 20-latek w trakcie przesłuchania przyznali się do winy. Wyjaśnili, że na miejsce przyjechali rowerami, a do sklepu próbowali dostać się demontując kratę w oknie. Hałas, jakiego narobili, obudził sąsiadów, którzy powiadomili właścicieli.

15-latek został przewieziony do Policyjnej Izby Dziecka, będzie odpowiadał przed sądem rodzinnym. Pozostała trójka będzie odpowiadać przez sądem karnym.

 

 

Źródło KPP Nisko

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Tragiczny wypadek na przejeździe kolejowym w Hucie Deręgowskiej

rni24.eu14 kwietnia 2021

Mandaty za brak maseczki

rni24.eu13 kwietnia 2021

Funkcjonariusze policji i KAS-u zabezpieczyli nielegalne papierosy

rni24.eu8 kwietnia 2021

Matka zabiła dwójkę małych dzieci i odebrała sobie życie

rni24.eu30 marca 2021

Poszukiwany zaginiony mieszkaniec Niska

rni24.eu24 marca 2021

Podziękowała policjantom za pomoc w gaszeniu pożaru

rni24.eu22 marca 2021

Policja egzekwuje wprowadzone nakazy i ograniczenia

rni24.eu22 marca 2021

Obywatelskie zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy

rni24.eu19 marca 2021

Nietrzeźwa 41-letnia kobieta leżała w pobliżu kościoła

rni24.eu17 marca 2021