W Nisku

Człowiek z Niska ma piątą rękę na świecie

Człowiek z Niska ma piątą rękę na świecie

Za nami kolejne Mistrzostwa Świata w Siłowaniu Na Rękę. Do Malezji zjechało ponad sześciuset zawodników z czterdziestu ośmiu krajów. Byli reprezentanci z egzotycznych państw m.in. z Brazylii, Korei, Taiwanu, Indii. Nie zabrakło Armwrestlingowych mocarstw takich jak Rosja, USA, Turcja czy Bułgaria. Swój udział w tych mistrzostwach miała także Polska.

Zawodnicy biorący udział w XXXVII Mistrzostwach Świata to Mistrzowie lubi Vice-Mistrzowie swoich krajów, dlatego poziom także i tym razem był bardzo wysoki i wyrównany.

Wśród Polskich seniorów (21-40 lat) najlepsze miejsce zajęła zawodniczka z Grudziądza Marta Oplaińska, która wywalczyła trzecie miejsce w kategorii kobiet do 70kg ustępując Brazylijce i zawodnicze z Węgier. Wśród mężczyzn najlepiej spisał się reprezentant klubu Wiking Nisko, Dariusz Groch plasując się na piątej pozycji w kategorii do 75 kg na rękę prawą . – Przeważnie dużo lepiej idzie mi na rękę lewą i tutaj liczyłem na podium tak jak dwa lata temu na Mistrzostwach Świata w Polsce. Niestety mimo bardzo dobrej formy popełniłem błędy przy ustawianiu, przez które ukończyłem rywalizację na piętnastej pozycji. Sam armwrestling jest sportem siłowym aczkolwiek technika przy wyrównanym poziomie zawodników staje się kluczowa. Za to na rękę prawą zakładałem, że pierwsza piątka mnie usatysfakcjonuje i tak też się stało. Piąte miejsce to naprawdę świetny wynik przy tak ciężkiej rywalizacji. Takie osiągnięcie motywuje do dalszej ciężkiej pracy, tym bardziej, że zarówno przyszłoroczne i kolejne mistrzostwa świata będą odbywać się znacznie bliżej Polskich granic – mówi Dariusz Groch.

Azjaci spisali się świetnie od strony organizacyjnej. Zawody można było oglądać na żywo w głównych stacjach telewizyjnych oraz na stronach internetowych światowej federacji armwrestlingu. Zawody odbywały się na ośmiu stołach. Warto również zaznaczyć, że także podczas tych mistrzostw odbyły się testy antydopingowe, co zdecydowanie pomogło w zachowaniu zasad fair play.

armwrestling malezja 2015_8

armwrestling malezja 2015_9

źródło: Gmina i Miasto Nisko/ W. Przestój

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Nisku

Więcej w W Nisku

sprzątanierzeki

„Napędzani Wisłą” – „Akcja SAN” sprzątanie rzeki San i Tanew

rni24.eu18 czerwca 2021

Apel Społecznego Komitetu Budowy Pomnika „Rzeź Wołyńska” w Domostawie

rni24.eu17 czerwca 2021

Plenerowa projekcja filmu animowanego o Nisku

rni24.eu17 czerwca 2021

Pomóżmy absolwentce Liceum Ogólnokształcącego w Nisku

rni24.eu16 czerwca 2021

Nominacja Burmistrza do Podkarpackiej Nagrody Samorządowej

rni24.eu16 czerwca 2021

Uczennice RCEZ w Nisku wśród laureatów specjalnej, internetowej edycji Sejmu Dzieci i Młodzieży

rni24.eu16 czerwca 2021

Wielkie otwarcie zalewu “Podwolina” w Nisku już wkrótce

rni24.eu15 czerwca 2021

Premierowy pokaz filmu „Historia Niska – czyli jak to się stało, że wyrosło miasto” w NCK “Sokół”

rni24.eu15 czerwca 2021

Andżelika Guściora Laureatką 16. Festiwalu Zaczarowanej Piosenki

rni24.eu14 czerwca 2021