Kronika Policyjna

Czarny poniedziałek

Czarny poniedziałek

W wielu domach nie będzie wesołych Świąt Wielkiej Nocy. Wydarzenia z poniedziałku na drogach Podkarpacia podnoszą włosy na głowie. Zginęło kilka osób, wiele innych zostało rannych. A przecież pogoda była idealna. Czyżby przedświąteczny pośpiech?

Przez przeszło 3 godziny zablokowana była droga krajowa „77” na wysokości Przędzela niedaleko Rudnika n. Sanem. Kilka minut po godz. 14, osobowy citroen na prostej drodze zjechał na przeciwny pas i czołowo zderzył się z samochodem ciężarowym. Kierowca citroena nie miał szans, bo auto wbiło się w ciężarówkę. 45-letni mieszkaniec Niska zmarł zanim ratownicy wydobyli go z wraku. Objazdy przez Przędzel trwały prawie do godz. 18. To nie jest pierwszy wypadek z tragicznym skutkiem na drodze między Niskiem i Rudnikiem. Jest to zastanawiające, bo droga jest tam równa i pozbawiona niebezpiecznych zakrętów. Może dlatego skłania kierowców do szybszej jazdy i niebezpiecznych zachowań.

Wypadek pod Rudnikiem był tylko jednym z wielu w poniedziałek na Podkarpaciu. Rano w Kamieniu na DK 19 zderzyły się dwa samochody; dwie ranne osoby zostały odwiezione do szpitala. Mniej więcej w tym samym czasie na torach w Dworzysku niedaleko Rzeszowa pociąg relacji Przemyśl – Szczecin potrącił 46-letnią kobietę. Ranna rzeszowianka zmarła. Ok.. godz. 15 w Grochowicach pod Przemyślem audi potrąciło 3-letnie dziecko. Mała ofiara wypadku zmarła. Do tragedii doszło na obwodnicy Krosna. Było po godz. 14, gdy czołowo zderzyły się volkswagen i opel. Obaj kierowcy w wieku 54 i 55 lat nie żyją. I już przy zapadającym zmierzchu w Komborni za Rzeszowem, również na DK 19, zderzyły się dwa auta. Dwie osoby ranne i utrudnienia do północy. A to ne jest ostateczny bilans.

Marcin Swobodny 

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

rni24.eu2 listopada 2021

Podziękowanie dla niżańskich funkcjonariuszy

rni24.eu27 października 2021

Seniorze nie daj się oszukać! Spotkanie z policjantami w klubie seniora

rni24.eu27 października 2021

Śmiertelne potrącenie pieszego w Nisku

rni24.eu25 października 2021

Uroczyste rozdanie nagród -„Bezpieczne Wakacje 2021”

rni24.eu22 października 2021

Posterunek Policji w Ulanowie w nowej odsłonie

rni24.eu21 października 2021

Poszukiwani świadkowie pożaru

rni24.eu19 października 2021

Konferencja powiatowa z udziałem Policji

rni24.eu14 października 2021

Pijany kierowca mazdy zatrzymany dzięki reakcji świadka

rni24.eu13 października 2021