Kronika Policyjna

Czarny poniedziałek

Czarny poniedziałek

W wielu domach nie będzie wesołych Świąt Wielkiej Nocy. Wydarzenia z poniedziałku na drogach Podkarpacia podnoszą włosy na głowie. Zginęło kilka osób, wiele innych zostało rannych. A przecież pogoda była idealna. Czyżby przedświąteczny pośpiech?

Przez przeszło 3 godziny zablokowana była droga krajowa „77” na wysokości Przędzela niedaleko Rudnika n. Sanem. Kilka minut po godz. 14, osobowy citroen na prostej drodze zjechał na przeciwny pas i czołowo zderzył się z samochodem ciężarowym. Kierowca citroena nie miał szans, bo auto wbiło się w ciężarówkę. 45-letni mieszkaniec Niska zmarł zanim ratownicy wydobyli go z wraku. Objazdy przez Przędzel trwały prawie do godz. 18. To nie jest pierwszy wypadek z tragicznym skutkiem na drodze między Niskiem i Rudnikiem. Jest to zastanawiające, bo droga jest tam równa i pozbawiona niebezpiecznych zakrętów. Może dlatego skłania kierowców do szybszej jazdy i niebezpiecznych zachowań.

Wypadek pod Rudnikiem był tylko jednym z wielu w poniedziałek na Podkarpaciu. Rano w Kamieniu na DK 19 zderzyły się dwa samochody; dwie ranne osoby zostały odwiezione do szpitala. Mniej więcej w tym samym czasie na torach w Dworzysku niedaleko Rzeszowa pociąg relacji Przemyśl – Szczecin potrącił 46-letnią kobietę. Ranna rzeszowianka zmarła. Ok.. godz. 15 w Grochowicach pod Przemyślem audi potrąciło 3-letnie dziecko. Mała ofiara wypadku zmarła. Do tragedii doszło na obwodnicy Krosna. Było po godz. 14, gdy czołowo zderzyły się volkswagen i opel. Obaj kierowcy w wieku 54 i 55 lat nie żyją. I już przy zapadającym zmierzchu w Komborni za Rzeszowem, również na DK 19, zderzyły się dwa auta. Dwie osoby ranne i utrudnienia do północy. A to ne jest ostateczny bilans.

Marcin Swobodny 

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Policjanci podsumowali majowy weekend

rni24.eu4 maja 2021

Pijany 23-latek, spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia

rni24.eu27 kwietnia 2021

Wpadł z narkotykami podczas interwencji domowej

rni24.eu26 kwietnia 2021

23-latek podawał się za swojego ojca, by uniknąć kary

rni24.eu23 kwietnia 2021

Tragiczny wypadek na przejeździe kolejowym w Hucie Deręgowskiej

rni24.eu14 kwietnia 2021

Mandaty za brak maseczki

rni24.eu13 kwietnia 2021

Funkcjonariusze policji i KAS-u zabezpieczyli nielegalne papierosy

rni24.eu8 kwietnia 2021

Matka zabiła dwójkę małych dzieci i odebrała sobie życie

rni24.eu30 marca 2021

Poszukiwany zaginiony mieszkaniec Niska

rni24.eu24 marca 2021