W powiecie

Co z basenem w Racławicach?

Co z basenem w Racławicach?

Gmina Nisko w październiku 2015 roku, mimo braku odrolnionego terenu w Racławicach, ogłosiła przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej basenu. W 2016 roku były już wstępne projekty. Jednak dopiero w tym roku można skończyć formalności i szukać środków na budowę pływalni.

W ostatnich dniach grudnia 2016 roku gmina Nisko otrzymała decyzję Ministra Rolnictwa w sprawie gruntów w Racławicach. Teren został w całości odrolniony.
-Odrolnienie przetrzymało nas rok. Miałem obawy, że grunty nie zostaną odrolnione w całości, ale cały wniosek przeszedł. Wyprzedziliśmy decyzję ministra ogłaszając przetarg na dokumentację, ale w pewnym momencie musiałem to wstrzymać. Bo gdyby nie było odrolnienia, trzeba by szukać innego rozwiązania, gdzie basen zbudować – mówił Julian Ozimek, burmistrz Niska.

Odrolnione grunty znajdują się na terenie racławickich błoni. Wybudowano tam już skate park oraz boisko sportowo-rekreacyjne. Nowoczesny, duży basen i sauna to tylko część atrakcji wewnątrz pływalni. Wokół obiektu powstanie taras wypoczynkowy, plaża, wodny plac zabaw oraz boiska do siatkówki i kometki.

Burmistrz przyznaje, że były różne pomysły nowej lokalizacji pływalni, np. przy ul. Chopina między szkołą a blokami. Jednak ich największą wadą był brak miejsca na wybudowanie parkingów.

Dokumentacja basenu w Racławicach powinna być gotowa na wrzesień. Koszt budowy szacowany jest na 15-20 mln zł. Samorząd chce pozyskać środki na pływalnię z programów unijnych, z wojewódzkiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Włodarz Niska dodaje, że gmina może pozyskać minimum 6 mln zł dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Małgorzata Petecka

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Zakończyła się kwalifikacja wojskowa w Powiecie Niżańskim

rni24.eu25 października 2021

Odbył się Konwent Powiatów Województwa Podkarpackiego

rni24.eu22 października 2021

Powiat pozyskał środki na zakup pakietów wyposażenia ucznia RCEZ w Nisku

rni24.eu21 października 2021

Zawody wędkarskie o Puchar Starosty Niżańskiego

rni24.eu21 października 2021

Posterunek Policji w Ulanowie w nowej odsłonie

rni24.eu21 października 2021

Jeżowe – Wycieczki z Ministerstwa Edukacji i Nauki

rni24.eu19 października 2021

Podpisanie i wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę Sądu w Nisku

rni24.eu19 października 2021

S19 Lasy Janowskie – Zdziary oddana do ruchu

rni24.eu18 października 2021

Szkoła Przysposabiająca do Pracy w Ulanowie zyskała nowe ogrodzenie

rni24.eu18 października 2021