W powiecie

Co z basenem w Racławicach?

Co z basenem w Racławicach?

Gmina Nisko w październiku 2015 roku, mimo braku odrolnionego terenu w Racławicach, ogłosiła przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej basenu. W 2016 roku były już wstępne projekty. Jednak dopiero w tym roku można skończyć formalności i szukać środków na budowę pływalni.

W ostatnich dniach grudnia 2016 roku gmina Nisko otrzymała decyzję Ministra Rolnictwa w sprawie gruntów w Racławicach. Teren został w całości odrolniony.
-Odrolnienie przetrzymało nas rok. Miałem obawy, że grunty nie zostaną odrolnione w całości, ale cały wniosek przeszedł. Wyprzedziliśmy decyzję ministra ogłaszając przetarg na dokumentację, ale w pewnym momencie musiałem to wstrzymać. Bo gdyby nie było odrolnienia, trzeba by szukać innego rozwiązania, gdzie basen zbudować – mówił Julian Ozimek, burmistrz Niska.

Odrolnione grunty znajdują się na terenie racławickich błoni. Wybudowano tam już skate park oraz boisko sportowo-rekreacyjne. Nowoczesny, duży basen i sauna to tylko część atrakcji wewnątrz pływalni. Wokół obiektu powstanie taras wypoczynkowy, plaża, wodny plac zabaw oraz boiska do siatkówki i kometki.

Burmistrz przyznaje, że były różne pomysły nowej lokalizacji pływalni, np. przy ul. Chopina między szkołą a blokami. Jednak ich największą wadą był brak miejsca na wybudowanie parkingów.

Dokumentacja basenu w Racławicach powinna być gotowa na wrzesień. Koszt budowy szacowany jest na 15-20 mln zł. Samorząd chce pozyskać środki na pływalnię z programów unijnych, z wojewódzkiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Włodarz Niska dodaje, że gmina może pozyskać minimum 6 mln zł dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Małgorzata Petecka

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Jubileuszowy konkurs młodych twórców w jeżowskim Zespole Szkół

rni24.eu10 czerwca 2021

Będzie nowe ogrodzenie wokół Szkoły Przysposabiającej do Pracy w Ulanowie

rni24.eu10 czerwca 2021

Jeżowe w filmowej krasie

rni24.eu9 czerwca 2021

“Dzień bezpieczeństwa dla przedszkolaków” z niżańską policją

rni24.eu9 czerwca 2021

PCPR w Nisku poszukuje kandydatów na rodziny zastępcze

rni24.eu31 maja 2021

Piknik Charytatywny z Okazji Dnia Dziecka w Sandomierzu

rni24.eu27 maja 2021

Uroczystość zmiany dowódcy 16 Batalionu Saperów

rni24.eu21 maja 2021

Dzień dziecka-Talent Show nad Zalewem w Podwolinie

rni24.eu21 maja 2021

Drugi milion dla Bartusia z Sandomierza. Wesprzyj zbiórkę, czasu jest coraz mniej

rni24.eu20 maja 2021