W powiecie

Co oferują szkoły w powiecie?

Co oferują szkoły w powiecie?

Jakie oferty mają szkoły ponadgimnazjalne powiatu niżańskiego, jakie stwarzają warunki rozwoju, jak wygląda nauka – na te pytania gimnazjaliści otrzymali odpowiedź podczas niżańskich targów edukacyjnych.

Siódma edycja Targów Edukacyjnych cieszyła się dużym zainteresowaniem młodzieży. W sali gimnastycznej Liceum Ogólnokształcącego im. Czarnieckiego w Nisku swoją ofertę edukacyjną przedstawiły cztery szkoły ponadgimnazjalne, Jednostka Wojskowa Nisko oraz strażacy.

-Targi Edukacyjne są ważne. Chodzi o to aby pokazać młodzieży szkoły. To również pokazanie w pigułce tego co można spotkać w poszczególnych szkołach prowadzonych przez powiat niżański. Zachęcam do tego, żeby młodzież porozmawiała z nauczycielami, z uczniami, żeby wychwyciła najważniejsze informacje. Największą wartością jest to, że młodzież z roczników wyższych przekaże rzeczywiste relacje jak wygląda nauka, jakie są atrakcje, jakie możliwości kształcenia i rozwoju – mówił Robert Bednarz, starosta niżański.

Szkoły powiatu z roku na rok wychodzą naprzeciw zainteresowaniom i potrzebom uczniów. Wciąż rozszerzana jest nie tylko oferta edukacyjna, ale również przygotowywane są liczne projekty, kursy czy staże dla młodzieży, zarówno krajowe, jak i zagraniczne.

Zespół Szkół w Jeżowem oferuje naukę w klasach liceum ogólnokształcącego, w trzech klasach technikum – budowniczej, usług fryzjerskich i drogowej. W ofercie szkoły znajdują się także bezpłatne kursy dla dorosłych. Ponadto uczestniczy w programie Erasmus +, prowadzi płatne staże zawodowe, kursy zawodowe.
Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku wprowadza od nowego roku szkolnego klasę mundurową w technikum elektronicznym i informatycznym. Młodzież, która chce się kształcić w RCEZ ma do wyboru 13 sprofilowanych klas w technikum oraz szkołę branżową I-go stopnia.
Zespół Szkół w Rudniku nad Sanem oferuje naukę w czterech sprofilowanych klasach technikum. Dla gimnazjalistów, którzy chcą kontynuować naukę w liceum przygotowano dwa nowe profile, jak klasa politechniczno-przyrodnicza i menadżersko-prawnicza. W szkole prowadzone jest także liceum dla dorosłych i kursy kwalifikacyjne, a także szkoła branżowa 1-go stopnia.
Liceum Ogólnokształcące w Nisku dla gimnazjalistów przygotowało 8 klas. Szkoła jest objęta programem stypendialnym Fundacji Tadeusza i Bronisławy Kulczyków, bierze udział w projektach europejskich, ma szeroką ofertę zajęć pozalekcyjnych.

Na stoiskach poszczególnych szkół, gimnazjaliści mogli zobaczyć jak wygląda praktyczna część zajęć, wziąć udział w licznych konkursach, porozmawiać. Wszytko po to, by wybrać odpowiednią ścieżkę dalszej edukacji.

Małgorzata Petecka

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Pomóżmy absolwentce Liceum Ogólnokształcącego w Nisku

rni24.eu16 czerwca 2021

Uczennice RCEZ w Nisku wśród laureatów specjalnej, internetowej edycji Sejmu Dzieci i Młodzieży

rni24.eu16 czerwca 2021

Utrudnienia w ruchu w Zarzeczu z powodu budowy ścieżki rowerowej

rni24.eu16 czerwca 2021

Jubileuszowy konkurs młodych twórców w jeżowskim Zespole Szkół

rni24.eu10 czerwca 2021

Będzie nowe ogrodzenie wokół Szkoły Przysposabiającej do Pracy w Ulanowie

rni24.eu10 czerwca 2021

Jeżowe w filmowej krasie

rni24.eu9 czerwca 2021

“Dzień bezpieczeństwa dla przedszkolaków” z niżańską policją

rni24.eu9 czerwca 2021

PCPR w Nisku poszukuje kandydatów na rodziny zastępcze

rni24.eu31 maja 2021

Piknik Charytatywny z Okazji Dnia Dziecka w Sandomierzu

rni24.eu27 maja 2021