
Jakie oferty mają szkoły ponadgimnazjalne powiatu niżańskiego, jakie stwarzają warunki rozwoju, jak wygląda nauka – na te pytania gimnazjaliści otrzymali odpowiedź podczas niżańskich targów edukacyjnych.
Siódma edycja Targów Edukacyjnych cieszyła się dużym zainteresowaniem młodzieży. W sali gimnastycznej Liceum Ogólnokształcącego im. Czarnieckiego w Nisku swoją ofertę edukacyjną przedstawiły cztery szkoły ponadgimnazjalne, Jednostka Wojskowa Nisko oraz strażacy.
-Targi Edukacyjne są ważne. Chodzi o to aby pokazać młodzieży szkoły. To również pokazanie w pigułce tego co można spotkać w poszczególnych szkołach prowadzonych przez powiat niżański. Zachęcam do tego, żeby młodzież porozmawiała z nauczycielami, z uczniami, żeby wychwyciła najważniejsze informacje. Największą wartością jest to, że młodzież z roczników wyższych przekaże rzeczywiste relacje jak wygląda nauka, jakie są atrakcje, jakie możliwości kształcenia i rozwoju – mówił Robert Bednarz, starosta niżański.
Szkoły powiatu z roku na rok wychodzą naprzeciw zainteresowaniom i potrzebom uczniów. Wciąż rozszerzana jest nie tylko oferta edukacyjna, ale również przygotowywane są liczne projekty, kursy czy staże dla młodzieży, zarówno krajowe, jak i zagraniczne.
Zespół Szkół w Jeżowem oferuje naukę w klasach liceum ogólnokształcącego, w trzech klasach technikum – budowniczej, usług fryzjerskich i drogowej. W ofercie szkoły znajdują się także bezpłatne kursy dla dorosłych. Ponadto uczestniczy w programie Erasmus +, prowadzi płatne staże zawodowe, kursy zawodowe.
Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku wprowadza od nowego roku szkolnego klasę mundurową w technikum elektronicznym i informatycznym. Młodzież, która chce się kształcić w RCEZ ma do wyboru 13 sprofilowanych klas w technikum oraz szkołę branżową I-go stopnia.
Zespół Szkół w Rudniku nad Sanem oferuje naukę w czterech sprofilowanych klasach technikum. Dla gimnazjalistów, którzy chcą kontynuować naukę w liceum przygotowano dwa nowe profile, jak klasa politechniczno-przyrodnicza i menadżersko-prawnicza. W szkole prowadzone jest także liceum dla dorosłych i kursy kwalifikacyjne, a także szkoła branżowa 1-go stopnia.
Liceum Ogólnokształcące w Nisku dla gimnazjalistów przygotowało 8 klas. Szkoła jest objęta programem stypendialnym Fundacji Tadeusza i Bronisławy Kulczyków, bierze udział w projektach europejskich, ma szeroką ofertę zajęć pozalekcyjnych.
Na stoiskach poszczególnych szkół, gimnazjaliści mogli zobaczyć jak wygląda praktyczna część zajęć, wziąć udział w licznych konkursach, porozmawiać. Wszytko po to, by wybrać odpowiednią ścieżkę dalszej edukacji.
Małgorzata Petecka
Facebook
RSS