W Nisku

Co nowego dla szpitala i pacjentów?

Co nowego dla szpitala i pacjentów?

SOR, lądowisko dla helikopterów, karetka i nowe urządzenia to tylko część potrzeb szpitala, na które placówka chce pozyskać środki w tym roku.

Na ostatniej sesji Rady Powiatu Niżańskiego przedstawiono plany dyrekcji Szpitala Powiatowego im. PCK w Nisku na 2016 rok. Mają zostać wprowadzone zmiany w organizacji udzielania świadczeń zdrowotnych. Dotyczą one utworzenia oddziałów neurologicznego i ortopedycznego, a także pododdziału kardiologicznego w ramach oddziału wewnętrznego.

Omówione zostały również niezbędne inwestycje, jakie należy w szpitalu wykonać. W placówce do 1 sierpnia 2017 roku ma działać elektroniczna dokumentacja medyczna. W tym celu szpital musi przeprowadzić cyfryzację, zakupić nowoczesne urządzenia, a także systemy odpowiadająca za kompletną ochronę danych. Koszt tej inwestycji to 610 tys. zł.

Szpital potrzebuje nowej podstawowej karetki. Obecna jest mocno wyeksploatowana i wymaga częstych napraw. Koszt auta to 290 tys. zł. Potrzebne są również urządzenia specjalistyczne, jak stół operacyjny przezierny i ramię C Rtg, oba służące do wszczepu rozruszników, koszt tych urządzeń to 450 tys. zł. Pozostałe urządzenia jak nowe USG głównie dla potrzeb oddziałów chirurgicznego i ortopedycznego to koszt 150 tys. zł zaś bronchofiberoskop do specjalistycznego badania dróg oddechowych to koszt ok. 70 tys. zł.

Niżańska placówka musi dostosować się również do wymogów Ministerstwa Zdrowia. Konieczna jest przebudowa klatek schodowych, zakup stanowiska do pielęgnacji noworodków, wykonanie śluzy sanitarnej oraz zakup nowego agregatu prądotwórczego z funkcją samostartu. Zadania te będą kosztować ponad 1 mln zł.

W 2018 roku do użytku ma zostać oddany szpitalny oddział ratunkowy wraz z lądowiskiem dla helikopterów. Już w tym roku rozpocznie się związana z tym rozbudowa szpitala, której koszty szacuje się na prawie 3 mln zł.

Małgorzata Petecka

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Nisku

Więcej w W Nisku

Uczeń RCEZ w finale Ogólnopolskiego Konkursu Logicznego

rni24.eu6 maja 2021

W niżańskim „Elektryku” odbyła się Olimpiada Innowacji Technicznych i Wynalazczości

rni24.eu4 maja 2021

Uroczystość przekazania obowiązków nowemu dyrektorowi NCK “Sokół”

rni24.eu4 maja 2021

Policjanci podsumowali majowy weekend

rni24.eu4 maja 2021

Podziękowanie dla krótkofalowców

rni24.eu29 kwietnia 2021

Mistrzostwa Polski Pumptrack i Puchar Polski BMX

rni24.eu29 kwietnia 2021
slubowanie

W RCEZ w Nisku powstanie oddział przygotowania wojskowego

rni24.eu29 kwietnia 2021

HSW prezentuje nowe materiały z badań ZSSW-30 – strzelania z ppk SPIKE

rni24.eu29 kwietnia 2021

Wystarczy trzy dni, by przekonać się, że Powiat Niżański jest piękny

rni24.eu29 kwietnia 2021