W Nisku

Co nowego dla szpitala i pacjentów?

Co nowego dla szpitala i pacjentów?

SOR, lądowisko dla helikopterów, karetka i nowe urządzenia to tylko część potrzeb szpitala, na które placówka chce pozyskać środki w tym roku.

Na ostatniej sesji Rady Powiatu Niżańskiego przedstawiono plany dyrekcji Szpitala Powiatowego im. PCK w Nisku na 2016 rok. Mają zostać wprowadzone zmiany w organizacji udzielania świadczeń zdrowotnych. Dotyczą one utworzenia oddziałów neurologicznego i ortopedycznego, a także pododdziału kardiologicznego w ramach oddziału wewnętrznego.

Omówione zostały również niezbędne inwestycje, jakie należy w szpitalu wykonać. W placówce do 1 sierpnia 2017 roku ma działać elektroniczna dokumentacja medyczna. W tym celu szpital musi przeprowadzić cyfryzację, zakupić nowoczesne urządzenia, a także systemy odpowiadająca za kompletną ochronę danych. Koszt tej inwestycji to 610 tys. zł.

Szpital potrzebuje nowej podstawowej karetki. Obecna jest mocno wyeksploatowana i wymaga częstych napraw. Koszt auta to 290 tys. zł. Potrzebne są również urządzenia specjalistyczne, jak stół operacyjny przezierny i ramię C Rtg, oba służące do wszczepu rozruszników, koszt tych urządzeń to 450 tys. zł. Pozostałe urządzenia jak nowe USG głównie dla potrzeb oddziałów chirurgicznego i ortopedycznego to koszt 150 tys. zł zaś bronchofiberoskop do specjalistycznego badania dróg oddechowych to koszt ok. 70 tys. zł.

Niżańska placówka musi dostosować się również do wymogów Ministerstwa Zdrowia. Konieczna jest przebudowa klatek schodowych, zakup stanowiska do pielęgnacji noworodków, wykonanie śluzy sanitarnej oraz zakup nowego agregatu prądotwórczego z funkcją samostartu. Zadania te będą kosztować ponad 1 mln zł.

W 2018 roku do użytku ma zostać oddany szpitalny oddział ratunkowy wraz z lądowiskiem dla helikopterów. Już w tym roku rozpocznie się związana z tym rozbudowa szpitala, której koszty szacuje się na prawie 3 mln zł.

Małgorzata Petecka

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Nisku

Więcej w W Nisku

nck

„Nie lękajcie się być świętymi” w NCK Nisko

rni24.eu13 października 2021

Umowa na budowę kanalizacji w Nowej Wsi już podpisana

rni24.eu12 października 2021

Do skradzionej betoniarki dotarli po śladach kół

rni24.eu8 października 2021

Spotkanie II z cyklu Wieki niezupełnie ciemne

rni24.eu8 października 2021

Voster ATS Team na Circuit des Ardennes

rni24.eu7 października 2021

Odbyła się gra edukacyjna „Niepodległa w sercach, konstytucja marcowa”

rni24.eu6 października 2021

Mistrz Olimpijski otworzył halę sportowa w Nisku

rni24.eu5 października 2021

Zakończenie sporu sądowego z byłym pracownikiem Spółki

rni24.eu4 października 2021

Policyjne działania „Motocykl”

rni24.eu4 października 2021