W Nisku

Co nowego dla szpitala i pacjentów?

Co nowego dla szpitala i pacjentów?

SOR, lądowisko dla helikopterów, karetka i nowe urządzenia to tylko część potrzeb szpitala, na które placówka chce pozyskać środki w tym roku.

Na ostatniej sesji Rady Powiatu Niżańskiego przedstawiono plany dyrekcji Szpitala Powiatowego im. PCK w Nisku na 2016 rok. Mają zostać wprowadzone zmiany w organizacji udzielania świadczeń zdrowotnych. Dotyczą one utworzenia oddziałów neurologicznego i ortopedycznego, a także pododdziału kardiologicznego w ramach oddziału wewnętrznego.

Omówione zostały również niezbędne inwestycje, jakie należy w szpitalu wykonać. W placówce do 1 sierpnia 2017 roku ma działać elektroniczna dokumentacja medyczna. W tym celu szpital musi przeprowadzić cyfryzację, zakupić nowoczesne urządzenia, a także systemy odpowiadająca za kompletną ochronę danych. Koszt tej inwestycji to 610 tys. zł.

Szpital potrzebuje nowej podstawowej karetki. Obecna jest mocno wyeksploatowana i wymaga częstych napraw. Koszt auta to 290 tys. zł. Potrzebne są również urządzenia specjalistyczne, jak stół operacyjny przezierny i ramię C Rtg, oba służące do wszczepu rozruszników, koszt tych urządzeń to 450 tys. zł. Pozostałe urządzenia jak nowe USG głównie dla potrzeb oddziałów chirurgicznego i ortopedycznego to koszt 150 tys. zł zaś bronchofiberoskop do specjalistycznego badania dróg oddechowych to koszt ok. 70 tys. zł.

Niżańska placówka musi dostosować się również do wymogów Ministerstwa Zdrowia. Konieczna jest przebudowa klatek schodowych, zakup stanowiska do pielęgnacji noworodków, wykonanie śluzy sanitarnej oraz zakup nowego agregatu prądotwórczego z funkcją samostartu. Zadania te będą kosztować ponad 1 mln zł.

W 2018 roku do użytku ma zostać oddany szpitalny oddział ratunkowy wraz z lądowiskiem dla helikopterów. Już w tym roku rozpocznie się związana z tym rozbudowa szpitala, której koszty szacuje się na prawie 3 mln zł.

Małgorzata Petecka

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Nisku

Więcej w W Nisku

Fundusze Europejskie po godzinach. Aktywna Mama.

rni24.eu26 lutego 2021
zbiórka

OSP zebrało datki dla rodziny z Kurzyny Małej

rni24.eu25 lutego 2021

Prosty język w urzędzie – wsparcie dla mieszkańca i urzędnika

rni24.eu24 lutego 2021

Aktywny Samorząd – nabór 2021

rni24.eu24 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

rni24.eu22 lutego 2021

Serce czeka na nakrętki

rni24.eu18 lutego 2021

Podkarpacie- Słowacja zamknęła część przejść granicznych

rni24.eu16 lutego 2021

Policjanci poszukują zaginionego

rni24.eu15 lutego 2021

Voster ATS Team w gotowości do nowego sezonu

rni24.eu12 lutego 2021