W Nisku

Co nowego dla szpitala i pacjentów?

Co nowego dla szpitala i pacjentów?

SOR, lądowisko dla helikopterów, karetka i nowe urządzenia to tylko część potrzeb szpitala, na które placówka chce pozyskać środki w tym roku.

Na ostatniej sesji Rady Powiatu Niżańskiego przedstawiono plany dyrekcji Szpitala Powiatowego im. PCK w Nisku na 2016 rok. Mają zostać wprowadzone zmiany w organizacji udzielania świadczeń zdrowotnych. Dotyczą one utworzenia oddziałów neurologicznego i ortopedycznego, a także pododdziału kardiologicznego w ramach oddziału wewnętrznego.

Omówione zostały również niezbędne inwestycje, jakie należy w szpitalu wykonać. W placówce do 1 sierpnia 2017 roku ma działać elektroniczna dokumentacja medyczna. W tym celu szpital musi przeprowadzić cyfryzację, zakupić nowoczesne urządzenia, a także systemy odpowiadająca za kompletną ochronę danych. Koszt tej inwestycji to 610 tys. zł.

Szpital potrzebuje nowej podstawowej karetki. Obecna jest mocno wyeksploatowana i wymaga częstych napraw. Koszt auta to 290 tys. zł. Potrzebne są również urządzenia specjalistyczne, jak stół operacyjny przezierny i ramię C Rtg, oba służące do wszczepu rozruszników, koszt tych urządzeń to 450 tys. zł. Pozostałe urządzenia jak nowe USG głównie dla potrzeb oddziałów chirurgicznego i ortopedycznego to koszt 150 tys. zł zaś bronchofiberoskop do specjalistycznego badania dróg oddechowych to koszt ok. 70 tys. zł.

Niżańska placówka musi dostosować się również do wymogów Ministerstwa Zdrowia. Konieczna jest przebudowa klatek schodowych, zakup stanowiska do pielęgnacji noworodków, wykonanie śluzy sanitarnej oraz zakup nowego agregatu prądotwórczego z funkcją samostartu. Zadania te będą kosztować ponad 1 mln zł.

W 2018 roku do użytku ma zostać oddany szpitalny oddział ratunkowy wraz z lądowiskiem dla helikopterów. Już w tym roku rozpocznie się związana z tym rozbudowa szpitala, której koszty szacuje się na prawie 3 mln zł.

Małgorzata Petecka

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Nisku

Więcej w W Nisku

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

rni24.eu2 listopada 2021

Pamiętają o zmarłych Radnych i Honorowych Obywatelach gminy

rni24.eu29 października 2021

Patryk Stosz kolejne dwa lata w Voster ATS Team

rni24.eu29 października 2021

Powstanie ścieżka rowerowa w ciągu drogi Rudnik nad Sanem – Groble

rni24.eu29 października 2021

Podziękowanie dla niżańskich funkcjonariuszy

rni24.eu27 października 2021

Seniorze nie daj się oszukać! Spotkanie z policjantami w klubie seniora

rni24.eu27 października 2021

Zakończyła się kwalifikacja wojskowa w Powiecie Niżańskim

rni24.eu25 października 2021

Powiat pozyskał środki na zakup pakietów wyposażenia ucznia RCEZ w Nisku

rni24.eu21 października 2021

Podpisanie i wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę Sądu w Nisku

rni24.eu19 października 2021