W Nisku

Co nowego dla szpitala i pacjentów?

Co nowego dla szpitala i pacjentów?

SOR, lądowisko dla helikopterów, karetka i nowe urządzenia to tylko część potrzeb szpitala, na które placówka chce pozyskać środki w tym roku.

Na ostatniej sesji Rady Powiatu Niżańskiego przedstawiono plany dyrekcji Szpitala Powiatowego im. PCK w Nisku na 2016 rok. Mają zostać wprowadzone zmiany w organizacji udzielania świadczeń zdrowotnych. Dotyczą one utworzenia oddziałów neurologicznego i ortopedycznego, a także pododdziału kardiologicznego w ramach oddziału wewnętrznego.

Omówione zostały również niezbędne inwestycje, jakie należy w szpitalu wykonać. W placówce do 1 sierpnia 2017 roku ma działać elektroniczna dokumentacja medyczna. W tym celu szpital musi przeprowadzić cyfryzację, zakupić nowoczesne urządzenia, a także systemy odpowiadająca za kompletną ochronę danych. Koszt tej inwestycji to 610 tys. zł.

Szpital potrzebuje nowej podstawowej karetki. Obecna jest mocno wyeksploatowana i wymaga częstych napraw. Koszt auta to 290 tys. zł. Potrzebne są również urządzenia specjalistyczne, jak stół operacyjny przezierny i ramię C Rtg, oba służące do wszczepu rozruszników, koszt tych urządzeń to 450 tys. zł. Pozostałe urządzenia jak nowe USG głównie dla potrzeb oddziałów chirurgicznego i ortopedycznego to koszt 150 tys. zł zaś bronchofiberoskop do specjalistycznego badania dróg oddechowych to koszt ok. 70 tys. zł.

Niżańska placówka musi dostosować się również do wymogów Ministerstwa Zdrowia. Konieczna jest przebudowa klatek schodowych, zakup stanowiska do pielęgnacji noworodków, wykonanie śluzy sanitarnej oraz zakup nowego agregatu prądotwórczego z funkcją samostartu. Zadania te będą kosztować ponad 1 mln zł.

W 2018 roku do użytku ma zostać oddany szpitalny oddział ratunkowy wraz z lądowiskiem dla helikopterów. Już w tym roku rozpocznie się związana z tym rozbudowa szpitala, której koszty szacuje się na prawie 3 mln zł.

Małgorzata Petecka

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Nisku

Więcej w W Nisku

Rudnik nad Sanem miejscem tegorocznych Dożynek Powiatowych

rni24.eu23 lipca 2021

Rozmowy o budowie ścieżki pieszo-rowerowej Nisko-Nowsielec

rni24.eu23 lipca 2021

Brzegi rzeki San połączone dwiema nitkami mostu powstającego w ramach budowy S19

rni24.eu20 lipca 2021

„Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2021”

rni24.eu20 lipca 2021

VI edycja biegu „Nisko na piątkę” i XI edycja „Niżańskich regat”

rni24.eu16 lipca 2021

Wielkie Otwarcie Zalewu Podwolina w Nisku

rni24.eu15 lipca 2021

Nisko na ścieżce dynamicznego rozwoju – Fundusze Norweskie

rni24.eu15 lipca 2021

Będzie nowa droga pomiędzy ulicami Reymonta i Głowackiego

rni24.eu9 lipca 2021

Niżańskie Centrum Kultury “Sokół” zaprasza na wieczór wspomnień

rni24.eu8 lipca 2021