W Nisku

Co dalej ze ścieżką rowerową między Niskiem a Nowosielcem?

Co dalej ze ścieżką rowerową między Niskiem a Nowosielcem?

Budowa blisko 5 kilometrowej ścieżki rowerowej i chodnika przy drodze krajowej nr 19 między Niskiem a Nowosielcem to długo wyczekiwana inwestycja. O potrzebie jej wybudowania, od wielu lat szczególnie mówili rowerzyści. Obecnie przygotowywany jest jej projekt, który zgodnie z umową ma być wykony do końca czerwca.

Przypomnijmy, droga przy której ma powstać ścieżka, biegnie przez las. Po obu stronach ulicy znajdują się rowy, a pobocze jest zbyt wąskie, by pomieścić i pieszych i rowerzystów. Dochodziło tam już do wielu tragicznych wypadków. Teraz rozwiązaniem ma być ciąg pieszo – rowerowy. Gmina Nisko podpisała porozumienie z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad o wybudowanie tego typu ścieżki w pasie drogi krajowej.

– W trakcie projektowania jest ścieżka rowerowa do Nowosielca. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zatwierdziła dotychczasowy projekt, ale wniosła jednoznaczne żądanie, wybudowania przejścia przez rzekę Barcówkę. Celowo nie kończyliśmy części ścieżki, tylko „urywaliśmy ją” przed budową S19. Jednak GDDKiA żąda, aby dokończyć zadanie – mówi podczas ostatniej sesji rady miasta Julian Ozimek, burmistrz Niska

Ponadto gmina zapewnia, że nie będzie zwlekać z ogłoszeniem przetargu, jeżeli gotowe będą wszystkie dokumenty. Zgodnie z umową, prace projektowe mają być wykonane do końca czerwca, a następnym etapem będzie uzyskanie pozwolenia na budowę. Koszt opracowywania projektu ścieżki to około 140 tys. zł.

Agata Piotrowska

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W Nisku

Fundusze Europejskie po godzinach. Aktywna Mama.

rni24.eu26 lutego 2021
zbiórka

OSP zebrało datki dla rodziny z Kurzyny Małej

rni24.eu25 lutego 2021

Prosty język w urzędzie – wsparcie dla mieszkańca i urzędnika

rni24.eu24 lutego 2021

Aktywny Samorząd – nabór 2021

rni24.eu24 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

rni24.eu22 lutego 2021

Serce czeka na nakrętki

rni24.eu18 lutego 2021

Podkarpacie- Słowacja zamknęła część przejść granicznych

rni24.eu16 lutego 2021

Policjanci poszukują zaginionego

rni24.eu15 lutego 2021

Voster ATS Team w gotowości do nowego sezonu

rni24.eu12 lutego 2021