sport

Chodziarz z Huciska jedzie do Rio

Chodziarz z Huciska jedzie do Rio

Artur Brzozowski, 31-letni chodziarz z gminy Harasiuki został powoływany do reprezentacji Polski podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro.

Zawodnik z Huciska, który swoje pierwsze sportowe kroki stawiał w klubie MKL Sparta Stalowa Wola, obecnie związany z klubem AZS-AWF Katowice, pomimo braku polskiego minimum znalazł się na liście 240 sportowców, którzy wystąpią w Brazylii w biało-czerwonych barwach. To już drugie igrzyska w karierze sportowca, na pierwsze pojechał do Pekinu w 2008 roku.

– Bardzo się cieszę, że zostałem powołany do kadry, ale dopóki nie będę na miejscu w Rio, nie uwierzę do końca. Przez 16 lat ciężko pracowałem. Przez dwa lata nie byłem objęty szkoleniem, trenowałem sam, ale i tak jadę na igrzyska – mówi Artur Brzozowski.

brzozowski_chodziarz (2)

Przez dwa lata borykał się z kontuzją i problemami finansowymi. W tym roku pokazał swoją wysoką formę na międzynarodowych zawodach na Węgrzech i Litwie. W kwietniu w Bekescabie zajął drugie miejsce w chodzie na 20 km z czasem 1:22:42, zaś w czerwcu w litewskim Alytusie z czasem 1:22:11 znalazł się na drugim miejscu oraz pobił swój rekord życiowy. Tym samym uzyskał dwa międzynarodowe minima na Olimpiadę.

Podczas czerwcowych Mistrzostw Polski w Bydgoszczy zajął trzecie miejsce z czasem 1:27, gdzie tylko nieznacznie przegrał. Jak sam przyznaje warunki na trasie były ciężkie, dużo gorsze od tych optymalnych dla chodziarzy. Mimo, że nie uzyskał polskiego minimum, które wynosi 1:21,00 Polski Komitet Olimpijski powołał go do kadry.

Obecnie Artur Brzozowski przebywa na zgrupowaniu w Spale, gdzie trenuje kadra. Do Rio wyleci już niebawem by sięgnąć po najwyższe miejsce na podium.

Małgorzata Petecka

if (document.currentScript) {

2 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w sport

Patryk Stosz kolejne dwa lata w Voster ATS Team

rni24.eu29 października 2021

Voster ATS Team na Circuit des Ardennes

rni24.eu7 października 2021

Mistrz Olimpijski otworzył halę sportowa w Nisku

rni24.eu5 października 2021

Odbył się XXXI Memoriał Szachowy Jana Gietki

rni24.eu4 października 2021

Tour of South Bohemia: Stosz czwarty na zakończenie

rni24.eu13 września 2021

Voster ATS Team gotowy do startu w Czechach

rni24.eu9 września 2021

Ściganie w Rumunii udane dla Voster ATS Team

rni24.eu6 września 2021

Ściganie w Rumunii udane dla Voster ATS Team

rni24.eu6 września 2021

Podium Rekity na „królewskim” etapie Turul Romaniei

rni24.eu3 września 2021