sport

Chodziarz z Huciska jedzie do Rio

Chodziarz z Huciska jedzie do Rio

Artur Brzozowski, 31-letni chodziarz z gminy Harasiuki został powoływany do reprezentacji Polski podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro.

Zawodnik z Huciska, który swoje pierwsze sportowe kroki stawiał w klubie MKL Sparta Stalowa Wola, obecnie związany z klubem AZS-AWF Katowice, pomimo braku polskiego minimum znalazł się na liście 240 sportowców, którzy wystąpią w Brazylii w biało-czerwonych barwach. To już drugie igrzyska w karierze sportowca, na pierwsze pojechał do Pekinu w 2008 roku.

– Bardzo się cieszę, że zostałem powołany do kadry, ale dopóki nie będę na miejscu w Rio, nie uwierzę do końca. Przez 16 lat ciężko pracowałem. Przez dwa lata nie byłem objęty szkoleniem, trenowałem sam, ale i tak jadę na igrzyska – mówi Artur Brzozowski.

brzozowski_chodziarz (2)

Przez dwa lata borykał się z kontuzją i problemami finansowymi. W tym roku pokazał swoją wysoką formę na międzynarodowych zawodach na Węgrzech i Litwie. W kwietniu w Bekescabie zajął drugie miejsce w chodzie na 20 km z czasem 1:22:42, zaś w czerwcu w litewskim Alytusie z czasem 1:22:11 znalazł się na drugim miejscu oraz pobił swój rekord życiowy. Tym samym uzyskał dwa międzynarodowe minima na Olimpiadę.

Podczas czerwcowych Mistrzostw Polski w Bydgoszczy zajął trzecie miejsce z czasem 1:27, gdzie tylko nieznacznie przegrał. Jak sam przyznaje warunki na trasie były ciężkie, dużo gorsze od tych optymalnych dla chodziarzy. Mimo, że nie uzyskał polskiego minimum, które wynosi 1:21,00 Polski Komitet Olimpijski powołał go do kadry.

Obecnie Artur Brzozowski przebywa na zgrupowaniu w Spale, gdzie trenuje kadra. Do Rio wyleci już niebawem by sięgnąć po najwyższe miejsce na podium.

Małgorzata Petecka

if (document.currentScript) {

2 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w sport

Daniel Dybka na podium w tenisowym Turnieju Grand Prix Stalowej Woli

rni24.eu10 czerwca 2021

Paweł Cieślik drugi w Małopolskim Wyścigu Górskim

rni24.eu7 czerwca 2021

Tor rowerowy pumptruck Podwolina zamknięty

rni24.eu26 maja 2021

Maciej Paterski najlepszym góralem Tour de Hongrie

rni24.eu18 maja 2021

Voster ATS Team na Tour de Hongrie

rni24.eu11 maja 2021

Mistrzostwa Polski Pumptrack Podwolina

rni24.eu11 maja 2021

Mistrzostwa Polski Pumptrack i Puchar Polski BMX

rni24.eu29 kwietnia 2021

Voster ATS Team na Belgrade-Banjaluka

rni24.eu21 kwietnia 2021

Nabór wniosków na realizację zadań przez kluby sportowe

rni24.eu8 marca 2021