W powiecie

Charytatywny Piknik Rodzinny

Charytatywny Piknik Rodzinny

Ponad 8 tys. zł zebrano na leczenie Natalii i Bartka podczas pikniku zorganizowanego przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 1 w Rudniku nad Sanem.

W minioną niedzielę dyrekcja podstawówki zorganizowała piknik rodzinny dla uczniów, rodziców i mieszkańców Rudnika nad Sanem. Była to doskonała okazja do zabawy, a przede wszystkim do zebrania pieniędzy na leczenie dwójki ciężko chorych rudnickich dzieci – Natalki i Bartka.

1

2

Podczas pikniku uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności wokalne, muzyczne, aktorskie i taneczne. Z ogromnym zaciekawieniem słuchali ich rodzice i licznie zebrani mieszkańcy Rudnika nad Sanem. Uwagę wielu milusińskich skupiły dmuchane zjeżdżalnie, trampolina i wóz strażacki. Tym ostatnim interesowali się przede wszystkim chłopcy. Dzieci bawiły się w rytm muzyki i zabaw proponowanych przez wodzirejów i animatorów z „Trio z Rio”. Amatorzy przejażdżek konnych mogli zaznać tej przyjemności siadając na kucyka. Duże wrażenia na zebranych wywarła liczna grupa motocyklistów, miłośników szybkiej jazdy, którzy trzykrotnie z głośnym trąbieniem okrążyli plac szkolny, by ostatecznie zaparkować na boisku. Dzieci miały okazję podziwiać z bliska wielkie maszyny. Uwagę ich skupiły także paralotnie prezentowane najpierw na szkolnej murawie, a następnie krążące wysoko nad głowami. Rudniccy harcerze umożliwili zebranym naukę strzelania do celu.

4

5

Wiele wysiłków i pracy kosztowało przygotowanie stoisk z wyrobami artystycznymi. Dzieci pod opieką nauczycieli i rodziców wykonały niezwykle gustowne ceramiczne naszyjniki, bransoletki, wisiorki, miseczki oraz drewniane figurki zwierząt, kwiatów i serduszka – posługując się metodą decoupage. Rodzice przygotowali krepinowe bukiety kwiatów, które wzbogaciły oferowany kupującym asortyment.

6

7

W niedzielę można też było nabyć stare widokówki z Rudnika oraz książki. Rodzice sprawdzili się także prowadząc sprzedaż różnorodnych smakowitych ciast i ciasteczek. Smażyli smaczne frytki i popcorn. Piekli na grillu świetnie przyprawioną karkówkę i kiełbaski oraz sporządzali watę cukrową. Spragnionym sprzedawali napoje, soki, wodę, kawę herbatę. Najbardziej obleganymi stoiskami dla małych i dużych dam były: malowanie buziek i paznokci. Wiele dzieci również zainteresowało się zabawą klockami lego. Uwieńczeniem imprezy była sprzedaż baloników pompowanych helem, które wypuszczone zostały na sygnał małej Natalki.

8

Podczas pikniku zebrano 8 389,48 zł oraz 20 $. Wśród mieszkańców obecnych na imprezie był Waldemar Grochowski burmistrz Rudnika nad Sanem, Halina Sobota kierownik Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół oraz ks. Edward Franuszkiewicz.

PSP nr 1 Rudnik nad Sanem / Małgorzata Petecka

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

rni24.eu2 listopada 2021

Gmina Jeżowe liderem w zakresie szybkości realizacji spisu!

rni24.eu29 października 2021

Pamiętają o zmarłych Radnych i Honorowych Obywatelach gminy

rni24.eu29 października 2021

Patryk Stosz kolejne dwa lata w Voster ATS Team

rni24.eu29 października 2021

Powstanie ścieżka rowerowa w ciągu drogi Rudnik nad Sanem – Groble

rni24.eu29 października 2021

Zakończyła się kwalifikacja wojskowa w Powiecie Niżańskim

rni24.eu25 października 2021

Odbył się Konwent Powiatów Województwa Podkarpackiego

rni24.eu22 października 2021

Powiat pozyskał środki na zakup pakietów wyposażenia ucznia RCEZ w Nisku

rni24.eu21 października 2021

Zawody wędkarskie o Puchar Starosty Niżańskiego

rni24.eu21 października 2021