W Nisku

Centrum Kształcenia Spawaczy – nowe szanse i nadzieja na pracę

Centrum Kształcenia Spawaczy – nowe szanse i nadzieja na pracę

Projektowanie zbiorników ciśnieniowych, konstrukcje maszyn, usługi ślusarskie, sprzedaż urządzeń i chemii spawalniczych – m. in takie usługi świadczy nowo otwarte Centrum Kształcenia Spawaczy RADIIS w Nisku.

To nowoczesna firma spacjalizująca się w dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie spawalnictwa, zarówno na poziomie technicznym, jak i biznesowym. Od 21 listopada zaczęła swą działalność przy ul. Sandomierskiej.

Firma jest członkiem Śląskiej Izby Pracodawców w Gliwicach, należącego do Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej. Zapewnia wysoki poziom szkoleń, które będzie prowadzić wykwalifikowana kadra wykładowców i absolwentów Politechniki Śląskiej i Krakowskiej.

Centrum Kształcenia Spawaczy RADIIS prowadzi szkolenia spawaczy, w zakresie zasad bhp i ochrony przeciwpożarowej. Aktywnie współpracuje z zakładami przemysłowymi o profilu spawalniczym oraz licznymi firmami pośredniczącymi w wynajmie spawaczy i Urzędami Pracy.

Starosta Niżański Robert Bednarz, który uczestniczył wraz z Członkiem Zarządu Karolem Wołoszynem, w oficjalnym otwarciu firmy, wyraził swoje zadowolenie z faktu pojawienia się na niżańskim rynku nowego pracodawcy oraz nadzieję na dalszą, owocną współpracę.

Powstanie takiego Centrum, stwarza duże szanse rozwoju dla mieszkańców nie tylko powiatu niżańskiego. Miejmy nadzieję, że pozytywny wpływ na rozwój lokalnego rynku pracy, przyczyni się do spadku bezrobocia wśród osób, którym dotychczas brakowało doświadczenia i kwalifikacji w dziedzinie spawalnictwa.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Nisku/W. Przestój

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Nisku

Więcej w W Nisku

Fundusze Europejskie po godzinach. Aktywna Mama.

rni24.eu26 lutego 2021
zbiórka

OSP zebrało datki dla rodziny z Kurzyny Małej

rni24.eu25 lutego 2021

Prosty język w urzędzie – wsparcie dla mieszkańca i urzędnika

rni24.eu24 lutego 2021

Aktywny Samorząd – nabór 2021

rni24.eu24 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

rni24.eu22 lutego 2021

Serce czeka na nakrętki

rni24.eu18 lutego 2021

Podkarpacie- Słowacja zamknęła część przejść granicznych

rni24.eu16 lutego 2021

Policjanci poszukują zaginionego

rni24.eu15 lutego 2021

Voster ATS Team w gotowości do nowego sezonu

rni24.eu12 lutego 2021