W Nisku

CBA i prokuratura krajowa w niżańskim ARIMR?

CBA i prokuratura krajowa w niżańskim ARIMR?

JEST SMRODEK, BĘDZIE WIELKI SMRÓD?

Na początek długa nazwa na brzmienie której mogą ugiąć się nogi. Otóż Podkarpacki Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie prowadzi śledztwo w sprawie wyłudzenia pieniędzy z funduszy krajowych i unijnych.

Sprawa prawdopodobnie dotyczy kwot liczonych w setkach tysięcy złotych, a jej ośrodkiem może okazać się niżański oddział Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Wspomniany wydział prokuratury zajmuje się tym, co działo się od września 2014 do grudnia 2015. Sprawa może mieć szerszy zasięg niż powiat niżański. Prokuratura bada kto za korzystne decyzje dla siebie obiecywał korzyści albo takie korzyści przekazywał. W grę wchodzi również powoływanie się na różne znajomości i protekcję tak, żeby korzystne decyzje uzyskać. A mówiąc po ludzku o co chodzi?

armir-nisko

A więc Unia Europejska daje dopłaty do gruntów, które zamiast na przykład być obsiane, zostają obsadzone lasem. Przekręt polega na tym, że fałszuje się wielkość obszaru, który w rzeczywistości został obsadzony. Do fałszowania wprowadza się zarówno osoby prywatne jak na przykład urzędników samorządowych, którzy wprost lub pośrednio potwierdzają, że na przykład zbiorniki wodne są lasem. Im większy obszar wchodzi w grę, tym większe pieniądze z dopłat można uzyskać. Kluczową rolę w procederze odgrywają pracownicy ARiMR, którzy są odpowiedzialni za kontrolę, czy ktoś nie oszukuje i to oni przede wszystkim znaleźli się na celowniku prokuratury. Istnieją również podejrzenia, że na linii niżański oddział ARiMR-u a osoby sprawdzane na okoliczność popełnienia nadużyć, istniały powiązania rodzinne.  Można również usłyszeć głosy, że ta sprawa to pęczniejący balon ze śmierdzącym płynem, który niedługo pęknie, a śmierdzący płyn obryzga co najmniej kilka ważnych osób w powiecie niżańskim i nie tylko.

Do tej pory w sprawie przesłuchano kilkadziesiąt osób, ale nikomu jeszcze nie postawiono zarzutów.

Weronika Przestój

4 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Nisku

Więcej w W Nisku

I Komunia Święta – Kuria informuje jak ma wyglądać

rni24.eu23 kwietnia 2021

IV otwarty konkurs ofert dla organizacji pozarządowych 2021

rni24.eu23 kwietnia 2021

Voster ATS Team na Belgrade-Banjaluka

rni24.eu21 kwietnia 2021

Pod wspólną banderą na rzecz Wisły, Sanu i Tanwi – czyli VI edycja porządków na wodzie

rni24.eu21 kwietnia 2021

HSW modyfikuje pojazdy artyleryjskie

rni24.eu21 kwietnia 2021

Jolanta Kaczmarska-Waltos dziennikarka z Chicago odwiedziła Nisko

rni24.eu19 kwietnia 2021

W RCEZ w Nisku zakończono projekt interdyscyplinarny

rni24.eu15 kwietnia 2021

Tragiczny wypadek na przejeździe kolejowym w Hucie Deręgowskiej

rni24.eu14 kwietnia 2021

Zmiana organizacji ruchu na DK19 Zdziary-Zarzecze

rni24.eu13 kwietnia 2021