W Nisku

CBA i prokuratura krajowa w niżańskim ARIMR?

CBA i prokuratura krajowa w niżańskim ARIMR?

JEST SMRODEK, BĘDZIE WIELKI SMRÓD?

Na początek długa nazwa na brzmienie której mogą ugiąć się nogi. Otóż Podkarpacki Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie prowadzi śledztwo w sprawie wyłudzenia pieniędzy z funduszy krajowych i unijnych.

Sprawa prawdopodobnie dotyczy kwot liczonych w setkach tysięcy złotych, a jej ośrodkiem może okazać się niżański oddział Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Wspomniany wydział prokuratury zajmuje się tym, co działo się od września 2014 do grudnia 2015. Sprawa może mieć szerszy zasięg niż powiat niżański. Prokuratura bada kto za korzystne decyzje dla siebie obiecywał korzyści albo takie korzyści przekazywał. W grę wchodzi również powoływanie się na różne znajomości i protekcję tak, żeby korzystne decyzje uzyskać. A mówiąc po ludzku o co chodzi?

armir-nisko

A więc Unia Europejska daje dopłaty do gruntów, które zamiast na przykład być obsiane, zostają obsadzone lasem. Przekręt polega na tym, że fałszuje się wielkość obszaru, który w rzeczywistości został obsadzony. Do fałszowania wprowadza się zarówno osoby prywatne jak na przykład urzędników samorządowych, którzy wprost lub pośrednio potwierdzają, że na przykład zbiorniki wodne są lasem. Im większy obszar wchodzi w grę, tym większe pieniądze z dopłat można uzyskać. Kluczową rolę w procederze odgrywają pracownicy ARiMR, którzy są odpowiedzialni za kontrolę, czy ktoś nie oszukuje i to oni przede wszystkim znaleźli się na celowniku prokuratury. Istnieją również podejrzenia, że na linii niżański oddział ARiMR-u a osoby sprawdzane na okoliczność popełnienia nadużyć, istniały powiązania rodzinne.  Można również usłyszeć głosy, że ta sprawa to pęczniejący balon ze śmierdzącym płynem, który niedługo pęknie, a śmierdzący płyn obryzga co najmniej kilka ważnych osób w powiecie niżańskim i nie tylko.

Do tej pory w sprawie przesłuchano kilkadziesiąt osób, ale nikomu jeszcze nie postawiono zarzutów.

Weronika Przestój

4 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Nisku

Więcej w W Nisku

Zakończyła się kwalifikacja wojskowa w Powiecie Niżańskim

rni24.eu25 października 2021

Powiat pozyskał środki na zakup pakietów wyposażenia ucznia RCEZ w Nisku

rni24.eu21 października 2021

Podpisanie i wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę Sądu w Nisku

rni24.eu19 października 2021

S19 Lasy Janowskie – Zdziary oddana do ruchu

rni24.eu18 października 2021

Andżelika Guściora ze stypendium Starosty Niżańskiego

rni24.eu18 października 2021

Uroczysta gala dla nauczycieli i pracowników oświaty

rni24.eu18 października 2021

Szkoła Przysposabiająca do Pracy w Ulanowie zyskała nowe ogrodzenie

rni24.eu18 października 2021
nck

„Nie lękajcie się być świętymi” w NCK Nisko

rni24.eu13 października 2021

Umowa na budowę kanalizacji w Nowej Wsi już podpisana

rni24.eu12 października 2021