W Nisku

Burmistrz Waldemar Ślusarczyk złożył ślubowanie

Burmistrz Waldemar Ślusarczyk złożył ślubowanie

W poniedziałek 19 listopada w niżańskim urzędzie odbyło się uroczyste zaprzysiężenie burmistrza Gminy i Miasta Nisko Waldemara Ślusarczyka. Chwilę później nowi radni wybrali spośród siebie przewodniczącego i wiceprzewodniczących Rady Miejskiej.

Burmistrz Waldemar Ślusarczyk pokonał swojego rywala w drugiej turze wyborów. W związku z tym na pierwszej sesji nowej kadencji wypowiedział rotę ślubowania i oficjalnie objął najwyższe w gminie stanowisko. Na sali narad rozległy się brawa, a na ręce zaprzysiężonego burmistrza kwiaty złożyła Teresa Sułkowska, pełniąca dotychczas funkcję wiceburmistrza.

Rada Miejska wybrała również przewodniczącego, którym w VIII kadencji Rady Miejskiej został radny Marcin Folta. Z kolei wiceprzewodniczącymi wybrani zostali radni Adam Madej i Marek Pachla.

Gratulacje nowemu burmistrzowi, przewodniczącemu Rady Miejskiej i wiceprzewodniczącym złożył Julian Ozimek, który funkcję burmistrza Gminy i Miasta Nisko pełnił przez ostatnie 12 lat.

nisko 1

Źródło: UGiM Nisko

15 komentarzy

Komentarze

 1. kita

  20 listopada 2018 at 19:44

  Pan Błażej Borowiec prawdopodobnie przeszedł na stronę PiS-u. W głosowaniu na przewodniczącego Rady Miejskiej był wynik 11 : 10 dla koalicji Ziemia Niżańska + Radni z grupy Pana Oleksaka + 1 Radny z tzw. PSG. PiS ma 9 Radnych + 1 głos chyba Radnego BB. Ale Czesław Niemen śpiewał kiedyś, że “dziwny jest ten świat”. A co na to 2073 wyborców, którzy oddali swój głos na kandydata na burmistrza BB ??? Co na to Ci, którzy tak ochoczo współtworzyli kampanię Panu BB ??? Czy to jest względem ich w porządku ???

  • Lekka

   21 listopada 2018 at 10:53

   Pan Borówiec tobylo wiadomi

 2. dokita

  20 listopada 2018 at 21:08

  Idąc twoim tokiem myślenia to Pan Grzegorz Bis prawdopodobnie przeszedł na stronę obozu Ślusarczyka. Jeśli tak to co na to jego wyborcy? Czy to jest względem nich w porządku skoro dostał się do rady z komitetu Borowca???

  • Wyborczyni

   21 listopada 2018 at 20:51

   Na Pana Bisa głosowałam a na Pana Borowca nigdy. Pan Bis ma realizować swój program wyborczy a nie ślepo podążać za niespełnionym politycznie i wiecznie pretensjonalnym Panem Borowcem. Radni są wybierani przez swoich wyborców

 3. analityk

  20 listopada 2018 at 21:32

  Widać ewidentnie że nowy burmistrz nie dąży do współpracy mimo wielokrotnych jego zapewnień. Po pierwszej turze było tak:
  Oleksak -1003 głosy
  Sroka -2722 głosy
  Borowiec-2073 głosy
  Ślusarczyk-2933 głosy
  Łącznie według podanych danych w I turze na Srokę i Borowca zagłosowało 4795 mieszkańców czyli więcej niż łącznie na Ślusarczyka i Oleksaka których radni obsiedli całe prezydium rady. Ani Komitet Sroki,ani Komitet Borowca nie mają swojego przedstawiciela w prezydium.
  Wniosek jest prosty:
  Radni popierający nowego burmistrza zepchnęli do opozycji reprezentantów większej liczby wyborców niż ma urzędujący burmistrz.
  Słabo to widzę.

 4. do kita

  20 listopada 2018 at 23:39

  Idąc twoim tokiem myślenia to Pan Grzegorz Bis prawdopodobnie przeszedł na stronę obozu Ślusarczyka. Jeśli tak to co na to jego wyborcy? Czy to jest względem nich w porządku skoro dostał się do rady z komitetu Borowca?

 5. Do kita

  21 listopada 2018 at 09:27

  Tzw PSG to komitet B.Borowca który wprowadził dwóch radnych G.Bisa i B.Borowca.Twój wpis Oznacza że Bis który startował z komitetu Borowca i z tego komitetu uzyskał mandat dołączył do grupy Ślusarczyka spychając swojego kolegę do opozycji.Co na to jego wyborcy i członkowie komitetu z którego startował?

 6. Do kita

  21 listopada 2018 at 09:30

  Tzw PSG o którym piszesz to komitet B.Borowca który wprowadził dwóch radnych G.Bisa i B.Borowca.Twój wpis Oznacza że prawdopodobnie Bis który startował z komitetu Borowca i z tego komitetu uzyskał mandat dołączył do grupy Ślusarczyka spychając swojego kolegę do opozycji.Jeśli tak to co na to wyborcy pana Bisa i członkowie komitetu z którego startował?

 7. kombinerki

  21 listopada 2018 at 12:52

  Ale kombinujecie. Borowiec nie może przystąpić do Ślusarczyka, bo się wybił tylko dzięki temu, że totalnie krytykował Ozimka i Ślusarczyka przez dwie kadencje. Tylko na tym zbudował swoją pozycję i zagospodarował elektorat roszczeniowy. Jakby teraz wyglądało jakby przystąpił do Ślusarczyka? Ma rację pisząc, że to radny Bis z jego komitetu nie jest w porządku wobec swoich wyborców. Ale nie ma racji pisząc o wyniku pierwszej tury, bo wybory liczą się po drugiej turze.

 8. banka

  21 listopada 2018 at 18:21

  borowiec to sprzedawczyk zawsze nisko spadal i teraz to potwierdzil ,,tylko potrafi sie bronic medjami koszulki kartki wyczytywac i wyszukiwac nowych bzdur zeby dokopac ,nigdy nie dbal o nasza gmine niech jedzie napraawiac problemy do mielca tam nie zrobil a szuka dziury w obcym

  • ewa

   21 listopada 2018 at 20:53

   Poprzednik ślusarczyka był chyba spod Lubaczowa? i jakoś mu tonie nie przeszkadzało?

 9. kita

  21 listopada 2018 at 18:30

  Ale Pana Borowca PiS pozbawił ( bez przyczyny ) pracy w WIORiN w Rzeszowie. Była to posada nieźle wynagradzana. Podobno nawet Pan Borowiec wytoczył sprawę sądową Pani Wojewodzie o bezpodstawne pozbawienie pracy. Nie wiem jaki był wyrok, ale sprawa w sądzie raczej była. No i teraz po takich przejściach Pan Borowiec ponoć przeszedł na stronę PiS-u. Bardzo jest to ciekawe dlaczego tak postąpił. Może mu PiS coś obiecał? ( jakiś etat w Nisku ??? )Jest jeden niezły wakat w Urzędzie …..! Ale czy dla Pana B??? Niebawem się wszystko wyjaśni o co tak naprawdę ludziom chodzi. Czy istnieje jeszcze taka wartość jak honor i godność osobista? Co do Radnego Bisa to może w porę się zorientował, że nie po drodze mu z PSG ( zwłaszcza tym z Niska ).

  • Nisko

   21 listopada 2018 at 19:41

   Bardzo ciekawe Borowiec po stronie PiS.. I to po takich przykrych przejściach. Może chce wrócić do łask dobrej zmiany. Ale czy on przypadkiem nie był związany z PSL? To by wiele wyjaśniło.

  • zyta

   21 listopada 2018 at 22:10

   Grupa radnych która tworzy koalicje rządzącą z nowym burmistrzem od teraz wzięła pełną odpowiedzialność za złożone przez Ślusarczyka podczas kampanii obietnice wyborcze i z tego trzeba ich będzie rozliczać.Wierzę że jedynie Pan Borowiec jest wstanie merytorycznie rozliczyć ich ze złożonych obietnic . W sumie tylko jemu ufam.A takie bzdety to wypisują ci co Panu Borowcowi do pięt nie dorastają, a sporo ich.

 10. kombinerki

  22 listopada 2018 at 10:35

  Kita,PiS pozbawił Pana Borowca pracy w Rzeszowie z prczyczyn politycznych. Podobnie jak Pan Borowiec dostał ten stołek, też z przyczyn politycznych.Tutaj nic szczególnego się nie stało, nie tylko on poleciał. Może wróci jak PSL będzie znowu z rządzącymi.Nie możesz mu zarzucać braku honoru i godności osobistej, bo nie popiera Ślusarczyka. Radnemu Bisowi już możesz, bo to on zdradził swoich wyborców na dzisiaj. Zyta, nie przesadzaj z tym nie dorastaniem do pięt. Twój idol wybory przegrał, z 9 radnych spadł do 2, a nawet do jednego bo już go radny Bis opuścił. Ślusarczyk ma pięty niżej, a wybory wygrał.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Nisku

Więcej w W Nisku

Planowane wyłączenia prądu

rni24.eu10 sierpnia 2020

“Kupuj – Inwestuj lokalnie” – spotkanie w Nisku

rni24.eu7 sierpnia 2020

Odbył się Niżański Konwent Samorządowy

rni24.eu6 sierpnia 2020

Uwaga na oszustów ! Policja apeluje

rni24.eu5 sierpnia 2020

Nowe zakażenie w powiecie niżańskim

rni24.eu4 sierpnia 2020

Tegoroczne Dni Niska odwołane !

rni24.eu4 sierpnia 2020

Pożegnanie długoletnich pracownic Starostwa Powiatowego w Nisku

rni24.eu4 sierpnia 2020

76. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

rni24.eu4 sierpnia 2020

Informacja z obrad XXIV Sesji Rady Powiatu Niżańskiego

rni24.eu3 sierpnia 2020