W Nisku

Budżet na rok 2021 uchwalony

Budżet na rok 2021 uchwalony

Radni Rady Miejskiej w Nisku na ostatniej sesji zatwierdzili budżet na 2021 rok. W uchwale ujęto wiele zadań, które będą miały wpływ na polepszenie życia mieszkańców naszej gminy oraz jej rozwój.

Nowy budżet jest ambitny i zrównoważony, przede wszystkim zgodny z potrzebami i oczekiwaniami mieszkańców. W dalszym ciągu będą wprowadzane do realizacji zadania inwestycyjne w ramach ogłaszanych konkursów w unijnej perspektywie finansowej.

Za zatwierdzeniem budżetu dla Gminy i Miasta Nisko na 2021 rok głosowało 16 Radnych Rady Miejskiej. Przeciw było 2 osoby, a 3 się wstrzymały. Ogółem łączne planowane dochody w budżecie wynoszą 111 886 519 zł. Z kolei wydatki ustalone zostały w kwocie 115 250 970 zł.

– W nowym budżecie wydatki bieżące rosną ale jest on bardzo podobny do tego z poprzedniego roku. Na inwestycje przeznaczamy ponad 20 milionów złotych. Oczywiście w trakcie trwania roku budżetowego, w momencie kiedy będą nam spływały dofinansowania z rożnych funduszy, ten zakres inwestycyjny będziemy odpowiednio powiększać – informuje Waldemar Ślusarczyk Burmistrz Gminy i Miasta Nisko.

W planie inwestycyjnym na 2021 rok widnieje wiele zadań, które będą kontynuowane. Mowa chociażby o budowie drogi łączącej obwodnicę Niska z ulicą Modrzewiową, rewaloryzacji zabytkowego Parku Miejskiego w Nisku czy dalszych pracach przy budowie sieci kanalizacji i dróg w gminie.

– Na budowę łącznika przeznaczymy w tym roku około 7 milionów złotych. W sumie na drogi przekażemy kwotę blisko 11 milionów złotych. Nie wliczam do tej puli środków, które mam nadzieję otrzymamy w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Chcemy pokończyć także kanalizację w Nowej Wsi, Wolinie czy Zarzeczu. Tu przewidujemy kwotę 2 milionów 200 tysięcy złotych. Inwestycje nie ominą również MZK w Nisku, naszych szkół i przedszkoli – mówi Waldemar Ślusarczyk.

Znaczna pula środków przeznaczona zostanie na różnego rodzaju dokumentację techniczną tj. drogową, oświetleniową czy na przykład na rozbudowę remizy OSP w Nowosielcu i remont remizy OSP w Zarzeczu. W planach jest także opracowanie dokumentacji projektowej monitoringu miejskiego i przebudowy budynku Przedszkola nr 1 w Nisku.

Wśród wielu inwestycji przewidziano budowę placów zabaw przy PSP nr 6 w Nisku, na osiedlu PGO przy ul. Szklarniowej w Nisku czy przy ZSP w Nowosielcu.

Jeżeli chodzi o drogi to nowy budżet zakłada przebudowę takich ulic jak Pl. Polskiego Sierpnia, Górnej, Nowej Bocznej, Sanowej, Polnej-Bocznej w Nisku, Kwiatowej w Racławicach, Zielonej i Kopernika w Zarzeczu czy drogi gminnej w Nowej Wsi.

 

 

 

 

Źródło U.M. Nisko

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Nisku

Więcej w W Nisku

Policjantka rozmawiała z uczniami o cyberzagrożeniach

rni24.eu13 maja 2021

Niżańskie Centrum Kultury “Sokół” zaprasza na wystawę

rni24.eu13 maja 2021

Andżelika Guściora w finale Festiwalu Zaczarowanej Piosenki

rni24.eu12 maja 2021

Voster ATS Team na Tour de Hongrie

rni24.eu11 maja 2021

Mistrzostwa Polski Pumptrack Podwolina

rni24.eu11 maja 2021

Uczeń RCEZ w finale Ogólnopolskiego Konkursu Logicznego

rni24.eu6 maja 2021

W niżańskim „Elektryku” odbyła się Olimpiada Innowacji Technicznych i Wynalazczości

rni24.eu4 maja 2021

Uroczystość przekazania obowiązków nowemu dyrektorowi NCK “Sokół”

rni24.eu4 maja 2021

Policjanci podsumowali majowy weekend

rni24.eu4 maja 2021