W Nisku

Budowa sieci szerokopasmowej

Budowa sieci szerokopasmowej

Na regionu trwa realizacja inwestycji w ramach projektu „Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej – województwo podkarpackie”. 

Na naszym terenie sieć biegnie wzdłuż drogi wojewódzkiej Stalowa Wola – Tarnobrzeg (częściowo jest prowadzona przez las), a następnie na skrzyżowaniu z drogą krajową na Al. Jana Pawła II w Stalowej Woli skręca w kierunku Niska. Z naszego miasta kieruje się od ronda na drodze krajowej nr 19 i biegnie w kierunku Rzeszowa. Na odcinku Nisko – Stalowa Wola, część sieci jest już położna.

Jak zaznacza Czesław Łopucki, kierownik niżańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, roboty idą bardzo sprawnie i nie ma kolizji z ruchem. Prace są wykonywane przeważnie poza rowem drogowym, jeśli jest na miejsce, natomiast w miejscach newralgicznych tuż przy drodze. Dziennie jest wykonywane ok. 200 – 300 m sieci.

Inwestycja ta ma zapewnić stały dostępu do Internetu mieszkańcom oraz instytucjom z naszego województwa, możliwość korzystania z usług teleinformatycznych, usług świadczonych elektronicznie. Dzięki temu rozwiązaniu wymiana danych będzie mogła przebiegać funkcjonalniej. Usprawni to pracę samorządów, urzędów, placówek oświatowych, szpitali oraz innych instytucji publicznych.
Sieć buduje spółka ORSS, która będzie także jej operatorem odpowiedzialnym za zarządzanie oraz eksploatację. Na Podkarpaciu zostanie wybudowane nieco ponad 2 tys. km. sieci.

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Nisku

Więcej w W Nisku

Fundusze Europejskie po godzinach. Aktywna Mama.

rni24.eu26 lutego 2021
zbiórka

OSP zebrało datki dla rodziny z Kurzyny Małej

rni24.eu25 lutego 2021

Prosty język w urzędzie – wsparcie dla mieszkańca i urzędnika

rni24.eu24 lutego 2021

Aktywny Samorząd – nabór 2021

rni24.eu24 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

rni24.eu22 lutego 2021

Serce czeka na nakrętki

rni24.eu18 lutego 2021

Podkarpacie- Słowacja zamknęła część przejść granicznych

rni24.eu16 lutego 2021

Policjanci poszukują zaginionego

rni24.eu15 lutego 2021

Voster ATS Team w gotowości do nowego sezonu

rni24.eu12 lutego 2021