W powiecie

Budowa kanalizacji w Zarzeczu nie wpłynie na środowisko

Budowa kanalizacji w Zarzeczu nie wpłynie na środowisko

MZK w Nisku planuje inwestycję budowy sieci wodociągowej i kanalizacyjnej w Zarzeczu. W związku z tym zwrócił się do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska o wydanie decyzji środowiskowej. 

Inwestycja Miejskiego Zakładu Komunalnego ma objąć budowę sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na działkach przy ul. Gozdowej, torze kolejowym LHS oraz działkach przy ul. Krzeszowskiej w miejscowości Zarzecze. Planowane jest wybudowanie około 2 km kanalizacji sanitarnej oraz około 2,5 km sieci wodociągowej. Rurociągi zostaną ułożone na głębokości ok. 1,4-2 m. Podczas budowy przejścia nad rowem, torami linii kolejowej oraz pod drogą wojewódzką nr 858 zostaną wykonane metodą bezwykopową w rurach ochronnych. Inwestycja ta przyczyni się do optymalnego rozwiązania gospodarki wodnościekowej na powyższym obszarze i przyczyni się do poprawy warunków gruntowo-wodnych oraz stanu środowiska.

MZK zwróciło się do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Rzeszowie o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach realizacji przedsięwzięcia. RDOŚ w wydanej decyzji informuje, że stwierdza się brak obowiązku przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko w toku postępowania administracyjnego w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach realizacji przedsięwzięcia.
Również niżański sanepid wydał decyzję, że oddziaływanie planowanej inwestycji nie przekroczy standardów środowiska i nie będzie negatywnie oddziaływać na zdrowie ludzi.
MZK mając te decyzje, może dalej przygotowywać dokumentację dotyczącą planowanych wodnych inwestycji na terenie Zarzecza.

Małgorzata Petecka

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Zakończono odbiór inwestycji stacji uzdatniania wody w Jeżowem

rni24.eu13 października 2021

Nowe drogi w Gminie Ulanów

rni24.eu13 października 2021

Międzypowiatowy konkurs plastyczny „Mówię Nie – wszystkiemu co złe” rozstrzygnięty

rni24.eu6 października 2021

Odbyła się gra edukacyjna „Niepodległa w sercach, konstytucja marcowa”

rni24.eu6 października 2021

Zakończenie sporu sądowego z byłym pracownikiem Spółki

rni24.eu4 października 2021

Policyjne działania „Motocykl”

rni24.eu4 października 2021

Uroczyste wodowanie galaru „Powiat Niżański”

rni24.eu4 października 2021

Ogólnopolska akcja #sadziMY

rni24.eu4 października 2021

Odbył się XXXI Memoriał Szachowy Jana Gietki

rni24.eu4 października 2021