W powiecie

Budowa kanalizacji w Zarzeczu nie wpłynie na środowisko

Budowa kanalizacji w Zarzeczu nie wpłynie na środowisko

MZK w Nisku planuje inwestycję budowy sieci wodociągowej i kanalizacyjnej w Zarzeczu. W związku z tym zwrócił się do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska o wydanie decyzji środowiskowej. 

Inwestycja Miejskiego Zakładu Komunalnego ma objąć budowę sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na działkach przy ul. Gozdowej, torze kolejowym LHS oraz działkach przy ul. Krzeszowskiej w miejscowości Zarzecze. Planowane jest wybudowanie około 2 km kanalizacji sanitarnej oraz około 2,5 km sieci wodociągowej. Rurociągi zostaną ułożone na głębokości ok. 1,4-2 m. Podczas budowy przejścia nad rowem, torami linii kolejowej oraz pod drogą wojewódzką nr 858 zostaną wykonane metodą bezwykopową w rurach ochronnych. Inwestycja ta przyczyni się do optymalnego rozwiązania gospodarki wodnościekowej na powyższym obszarze i przyczyni się do poprawy warunków gruntowo-wodnych oraz stanu środowiska.

MZK zwróciło się do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Rzeszowie o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach realizacji przedsięwzięcia. RDOŚ w wydanej decyzji informuje, że stwierdza się brak obowiązku przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko w toku postępowania administracyjnego w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach realizacji przedsięwzięcia.
Również niżański sanepid wydał decyzję, że oddziaływanie planowanej inwestycji nie przekroczy standardów środowiska i nie będzie negatywnie oddziaływać na zdrowie ludzi.
MZK mając te decyzje, może dalej przygotowywać dokumentację dotyczącą planowanych wodnych inwestycji na terenie Zarzecza.

Małgorzata Petecka

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Rodzinna awantura z nożem, pięcioro dzieci pod opieką pijanych

rni24.eu1 marca 2021

Huta Stalowa Wola na rzecz walki z Covid-19

rni24.eu1 marca 2021

Szczepienia przeciw COVID-19 w domu pacjenta

rni24.eu26 lutego 2021
zbiórka

OSP zebrało datki dla rodziny z Kurzyny Małej

rni24.eu25 lutego 2021

Prosty język w urzędzie – wsparcie dla mieszkańca i urzędnika

rni24.eu24 lutego 2021

Aktywny Samorząd – nabór 2021

rni24.eu24 lutego 2021

Nietrzeźwi mężczyźni leżeli na jezdni

rni24.eu23 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

rni24.eu22 lutego 2021

„HERODY” z Łazor na 49. Góralskim Karnawale w Bukowinie Tatrzańskiej

rni24.eu18 lutego 2021