W powiecie

Budowa kanalizacji w Zarzeczu nie wpłynie na środowisko

Budowa kanalizacji w Zarzeczu nie wpłynie na środowisko

MZK w Nisku planuje inwestycję budowy sieci wodociągowej i kanalizacyjnej w Zarzeczu. W związku z tym zwrócił się do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska o wydanie decyzji środowiskowej. 

Inwestycja Miejskiego Zakładu Komunalnego ma objąć budowę sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na działkach przy ul. Gozdowej, torze kolejowym LHS oraz działkach przy ul. Krzeszowskiej w miejscowości Zarzecze. Planowane jest wybudowanie około 2 km kanalizacji sanitarnej oraz około 2,5 km sieci wodociągowej. Rurociągi zostaną ułożone na głębokości ok. 1,4-2 m. Podczas budowy przejścia nad rowem, torami linii kolejowej oraz pod drogą wojewódzką nr 858 zostaną wykonane metodą bezwykopową w rurach ochronnych. Inwestycja ta przyczyni się do optymalnego rozwiązania gospodarki wodnościekowej na powyższym obszarze i przyczyni się do poprawy warunków gruntowo-wodnych oraz stanu środowiska.

MZK zwróciło się do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Rzeszowie o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach realizacji przedsięwzięcia. RDOŚ w wydanej decyzji informuje, że stwierdza się brak obowiązku przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko w toku postępowania administracyjnego w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach realizacji przedsięwzięcia.
Również niżański sanepid wydał decyzję, że oddziaływanie planowanej inwestycji nie przekroczy standardów środowiska i nie będzie negatywnie oddziaływać na zdrowie ludzi.
MZK mając te decyzje, może dalej przygotowywać dokumentację dotyczącą planowanych wodnych inwestycji na terenie Zarzecza.

Małgorzata Petecka

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Rudnik nad Sanem miejscem tegorocznych Dożynek Powiatowych

rni24.eu23 lipca 2021

Rozmowy o budowie ścieżki pieszo-rowerowej Nisko-Nowsielec

rni24.eu23 lipca 2021

Umowa na budowę ciągu pieszo – rowerowego w Jacie podpisana

rni24.eu21 lipca 2021

Brzegi rzeki San połączone dwiema nitkami mostu powstającego w ramach budowy S19

rni24.eu20 lipca 2021

„Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2021”

rni24.eu20 lipca 2021

VI edycja biegu „Nisko na piątkę” i XI edycja „Niżańskich regat”

rni24.eu16 lipca 2021

Wielkie Otwarcie Zalewu Podwolina w Nisku

rni24.eu15 lipca 2021

Promocja produktów tradycyjnych Powiatu Niżańskiego

rni24.eu8 lipca 2021

Opieka wytchnieniowa dla mieszkańców gminy Ulanów

rni24.eu7 lipca 2021