W Nisku

Budowa hali idzie zgodnie z planem

Budowa hali idzie zgodnie z planem

Już za około 3 miesiące mieszkańcy Przędzela w gminie Rudnik nad Sanem będą mogli korzystać z nowoczesnej sali gimnastycznej. Długo wyczekiwana inwestycja powoli dobiega końca.

Budowa sali gimnastycznej z zapleczem i łącznikiem przy Publicznej Szkole Podstawowej rozpoczęła się pod koniec października ubiegłego roku. Zostało już wykonanych wiele prac. Jak informuje Waldemar Grochowski burmistrz Rudnika nad Sanem do tej pory m. in. wstawiono część okien, założono parapety, a cały budynek otynkowano. – Wykonano znaczną część instalacji. Obecnie, wewnątrz sali wylewane są posadzki – dodaje.

Z hali sportowej korzystać będą nie tylko mieszkańcy, uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej, ale również przedszkolaki, dla których zaprojektowano specjalne, osobne pomieszczenia.  Nowej sali gimnastycznej nie może doczekać się także młodzież, w szczególności piłkarze z miejscowego klubu sportowego, którzy w końcu chcieliby trenować bez względu na warunki atmosferyczne.

Hala ma kosztować ponad 2 mln zł. Na jej budowę gmina Rudnik nad Sanem otrzymała środki z Ministerstwa Sportu i Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego. Na początku szacowano, że inwestycja kosztować będzie prawie 3 mln zł. Po przetargach suma zmalała do ok. 2 mln 100 tys. zł.

Otwarcie sali planowane jest na przełomie stycznia i lutego. To duża inwestycja, dlatego też jej otwarcie będzie wyjątkowe. Już teraz możemy zdradzić, że tradycyjnego przecięcia wstęgi dokonają znani sportowcy, nie tylko z naszego regionu.

Agata Piotrowska

fot. UGiM Rudnik nad Sanem

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Nisku

Więcej w W Nisku

Fundusze Europejskie po godzinach. Aktywna Mama.

rni24.eu26 lutego 2021
zbiórka

OSP zebrało datki dla rodziny z Kurzyny Małej

rni24.eu25 lutego 2021

Prosty język w urzędzie – wsparcie dla mieszkańca i urzędnika

rni24.eu24 lutego 2021

Aktywny Samorząd – nabór 2021

rni24.eu24 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

rni24.eu22 lutego 2021

Serce czeka na nakrętki

rni24.eu18 lutego 2021

Podkarpacie- Słowacja zamknęła część przejść granicznych

rni24.eu16 lutego 2021

Policjanci poszukują zaginionego

rni24.eu15 lutego 2021

Voster ATS Team w gotowości do nowego sezonu

rni24.eu12 lutego 2021