W Nisku

Blisko tysiąc „sportowców” rywalizowało na stadionie

Blisko tysiąc „sportowców” rywalizowało na stadionie

Ponad 800 przedszkolaków walczyło dziś o medale na stadionie lekkoatletycznym w Stalowej Woli podczas czwartej już edycji „Sportowego Zawrotu Głowy”, który organizuje stalowowolska Grupa Inicjatyw Twórczych. Wzięło w nim udział 21 placówek z terenu powiatu stalowowolskiego i niżańskiego.

– Impreza ta już wpisała się w kalendarz imprez przedszkolnych, placówki te same się zgłaszają. To wydarzenie ma na celu upowszechnianie kultury fizycznej wśród najmłodszych dzieci, a także zdrowego odżywiania. Wolontariusze w przerwach między konkurencjami częstowały najmłodszych zdrowym posiłkiem, mówiły jak ważne jest by unikać słodyczy, kolorowych napojów gazowanych, pić wodę, jeść owoce i warzywa. A przez to prosta ścieżka do zdrowia i kondycji – mówi Agnieszka Żuchowska.

Tegoroczna edycja „Sportowego Zawrotu Głowy” przyciągnęła najwięcej maluchów, były przedszkola m.in. ze Stalowej Woli, Niska, Krzaków, Turbi, Woli Rzeczyckiej, Zbydniowa, Pilchowa. Przedszkolaki z każdej placówki były jednakowo poubierane.
Najmłodsi dzielnie rywalizowali w takich konkurencjach jak bieg pod płotkami, bieg na 100, rzut dyskiem, rzut oszczepem, skok w dal. Trzeba zaznaczyć, że bieg na 100 m był wyjątkowy, gdyż dzieci startowały ze Stanisławem Łańcuckim mistrzem świata weteranów w biegu na 3 tys. m. Przedszkolaki bardzo poważnie podeszły do tych konkurencji, każdy z nich starał się by jak najlepiej wypaść. Oczywiście każde dziecko było zwycięzcą, gdyż każde otrzymało medal i dyplom, z którego było bardzo dumne oraz drobne upominki.

Jak zaznaczają organizatorzy, wydarzenie to ma na celu „zaszczepienie” sportu i aktywności fizycznej wśród najmłodszych. Zawody sportowe na nowoczesnym stadionie z odpowiednią oprawą, wywołują wśród dzieci duży entuzjazm i są ogromnym
przeżyciem.

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W Nisku

Atrakcyjna oferta sklepu rowerowego TIP-TOP Raty 0 %

rni24.eu1 marca 2021

Bezpłatny kurs komputerowy dla Mieszkańców Gminy i Miasta Nisko

rni24.eu1 marca 2021

Huta Stalowa Wola na rzecz walki z Covid-19

rni24.eu1 marca 2021

Niżańskie Centrum Kultury “Sokół” zaprasza na wystawę

rni24.eu1 marca 2021

Fundusze Europejskie po godzinach. Aktywna Mama.

rni24.eu26 lutego 2021
zbiórka

OSP zebrało datki dla rodziny z Kurzyny Małej

rni24.eu25 lutego 2021

Prosty język w urzędzie – wsparcie dla mieszkańca i urzędnika

rni24.eu24 lutego 2021

Aktywny Samorząd – nabór 2021

rni24.eu24 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

rni24.eu22 lutego 2021