W Nisku

Blisko tysiąc „sportowców” rywalizowało na stadionie

Blisko tysiąc „sportowców” rywalizowało na stadionie

Ponad 800 przedszkolaków walczyło dziś o medale na stadionie lekkoatletycznym w Stalowej Woli podczas czwartej już edycji „Sportowego Zawrotu Głowy”, który organizuje stalowowolska Grupa Inicjatyw Twórczych. Wzięło w nim udział 21 placówek z terenu powiatu stalowowolskiego i niżańskiego.

– Impreza ta już wpisała się w kalendarz imprez przedszkolnych, placówki te same się zgłaszają. To wydarzenie ma na celu upowszechnianie kultury fizycznej wśród najmłodszych dzieci, a także zdrowego odżywiania. Wolontariusze w przerwach między konkurencjami częstowały najmłodszych zdrowym posiłkiem, mówiły jak ważne jest by unikać słodyczy, kolorowych napojów gazowanych, pić wodę, jeść owoce i warzywa. A przez to prosta ścieżka do zdrowia i kondycji – mówi Agnieszka Żuchowska.

Tegoroczna edycja „Sportowego Zawrotu Głowy” przyciągnęła najwięcej maluchów, były przedszkola m.in. ze Stalowej Woli, Niska, Krzaków, Turbi, Woli Rzeczyckiej, Zbydniowa, Pilchowa. Przedszkolaki z każdej placówki były jednakowo poubierane.
Najmłodsi dzielnie rywalizowali w takich konkurencjach jak bieg pod płotkami, bieg na 100, rzut dyskiem, rzut oszczepem, skok w dal. Trzeba zaznaczyć, że bieg na 100 m był wyjątkowy, gdyż dzieci startowały ze Stanisławem Łańcuckim mistrzem świata weteranów w biegu na 3 tys. m. Przedszkolaki bardzo poważnie podeszły do tych konkurencji, każdy z nich starał się by jak najlepiej wypaść. Oczywiście każde dziecko było zwycięzcą, gdyż każde otrzymało medal i dyplom, z którego było bardzo dumne oraz drobne upominki.

Jak zaznaczają organizatorzy, wydarzenie to ma na celu „zaszczepienie” sportu i aktywności fizycznej wśród najmłodszych. Zawody sportowe na nowoczesnym stadionie z odpowiednią oprawą, wywołują wśród dzieci duży entuzjazm i są ogromnym
przeżyciem.

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W Nisku

Powiat pozyskał środki na zakup pakietów wyposażenia ucznia RCEZ w Nisku

rni24.eu21 października 2021

Podpisanie i wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę Sądu w Nisku

rni24.eu19 października 2021

S19 Lasy Janowskie – Zdziary oddana do ruchu

rni24.eu18 października 2021

Andżelika Guściora ze stypendium Starosty Niżańskiego

rni24.eu18 października 2021

Uroczysta gala dla nauczycieli i pracowników oświaty

rni24.eu18 października 2021

Szkoła Przysposabiająca do Pracy w Ulanowie zyskała nowe ogrodzenie

rni24.eu18 października 2021
nck

„Nie lękajcie się być świętymi” w NCK Nisko

rni24.eu13 października 2021

Umowa na budowę kanalizacji w Nowej Wsi już podpisana

rni24.eu12 października 2021

Do skradzionej betoniarki dotarli po śladach kół

rni24.eu8 października 2021