Fotorelacje

Biegiem po zdrowie ! – Leśne Bieganie „Pod dębem”

Biegiem po zdrowie ! – Leśne Bieganie „Pod dębem”

–  Idea powstania tej zdrowej i jakże aktywnej imprezy zrodziła się z potrzeby przybliżenia dzieciom oraz ich rodzicom, że sport na świeżym powietrzu to samo zdrowie, tym bardziej że mamy tu piękne tereny o których nie każdy wie. Tutaj możemy się spotkać, porozmawiać i do tego świetnie bawić – – mówił Tadeusz Handziak, jeden z organizatorów imprezy Leśnego Biegania.

To już dziesiąta edycja sportowego pikniku, dedykowana wszystkim mieszkańcom gminy Rudnik nad Sanem, który odbył się podobnie jak w poprzednich latach „Pod dębem” w Chałupkach.

Chętnych do uprawniania sportu nie ubywa, wręcz przeciwnie, z każdą kolejną edycją jest ich coraz więcej. Najmłodsi uczestnicy mieli dopiero po kilkanaście miesięcy i zapewne było to dla nich nie lada przeżycie.

Gościem specjalnym imprezy była Danuta Urbanik, reprezentantka Polski, Wicemistrzyni Przełajowych Mistrzostw Europy, wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski w biegach na dystansach 800 i 1500 m. Swoją postawą zachęcała najmłodszych aby aktywnie spędzać czas, prowadziła krótkie rozgrzewki, opowiadała jak zaczęła swoją przygodę ze sportem, na co zwrócić uwagę biegając, i że to co robimy ma ogromne znaczenie dla naszego zdrowia.

Leśne Bieganie miało w tym roku wyjątkowy charakter. Oprócz Danusi, która promowała wśród najmłodszych uprawianie sportu, zbierano fundusze na leczenie 8 – letniego Bartka Małka, mieszkańca Rudnika nad Sanem, który cierpi na ostrą białaczkę. W poprzednich edycjach był on czynnym uczestnikiem zawodów, teraz wszyscy z wielkim zaangażowaniem i dobrocią serca pobiegli właśnie dla niego.

Biegi odbyły się na dystansach: 100 m dla dzieci z klas „0” i młodszych, mała pętla 400 m dla dzieci z klas I-III, duża pętla 1000 m dla dzieci z klas IV-VI oraz dystans  1000 m dla rodziców i opiekunów.

Na wszystkich uczestników sportowego pikniku czekała kiełbaska z grilla, soczek oraz dyplom za uczestnictwo.

Kolejna edycja już jesienią!

Zapraszamy na fotorelację!

Agata Piotrowska

 

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w Fotorelacje

Muzyczna uczta dla wielbicieli klasyki i organowego brzemienia

rni24.eu6 września 2021

Zima w Nisku

rni24.eu26 stycznia 2021

Tydzień na budowie S19 -Fotorelacja

rni24.eu4 grudnia 2020

Fotorelacja z placów budowy S19

rni24.eu30 lipca 2020

Zbiornik Podwolinia zmieni się nie do poznania

rni24.eu25 maja 2020

Budowa obwodnicy Nisko – Stalowa Wola. Fotorelacja

rni24.eu14 maja 2020

Niezapomniana noc z gwiazdami sportu – fotorelacja

rni24.eu11 lutego 2019

Fotograf z Niska jako jedyny Polak na przejmującej wyprawie w Srebrenicy

rni24.eu10 sierpnia 2018

Myśliwi świętowali w Żabnie

rni24.eu1 października 2017