Kronika Policyjna

Biblioteka to miejsce kontaktu z wiedzą

Biblioteka to miejsce kontaktu z wiedzą

MBP w Nisku – Filia Biblioteczna w Nowosielcu, jak co roku włączyła się w akcję – „Tygodnia Bibliotek” przygotowując dla czytelników ofertę edukacyjną i kulturalną.

Codziennie od 8-15 maja odbywały się m.in. spotkania, warsztaty, lekcje biblioteczne połączone z głośnym czytaniem, konkursy, gry i zabawy. Na spotkania zostali zaproszeni lokalni przedstawiciele władzy -radni i sołtysi, aby mogli czynnie wziąć udział,w organizowanym przedsięwzięciu promującym czytelnictwo.

Bibliotekę przez cały tydzień odwiedzali uczniowie z miejscowej Szkoły Podstawowejw Nowosielcu, oraz oddział przedszkolny. Dzieci zwiedzały bibliotekę, zapoznały się,z zgromadzonym księgozbiorem, wysłuchały czytanych głośno utworów literackich, oglądały kolorowe ilustracje, dowiedziały się m.in. do czego służy zakładka, obejrzały ciekawe formy książek typu książki-zabawki, książki z ruchomymi ilustracjami. Dowiedziały się również , czego nie lubi książka, co trzeba zrobić, aby się zapisać do biblioteki, a także że, książki to są najlepsi przyjaciele człowieka, nie wyśmiewają, nie zdradzają, a uczą wiele. W czasie spotkań odwiedził dzieci bohater bajki pies REKS, który witał i częstował cukierkami wszystkich uczestników. Wizyty w bibliotece cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród dzieciaków. Na lekcjach można było zobaczyć tematyczne wystawy książek dostosowane do wieku czytelnika.

Na zakończenie wizyty, każdy uczestnik otrzymał zakładkę z informacją o ogłoszonym konkursie plastycznym na wykonanie plakatu promujący czytanie. – -Wszystkich miłośników książki w wieku od 5- 16 lat, z powiatu niżańskiego zachęcam
do wzięcia udziału w konkursie plastycznym na wykonanie plakatu promującego czytanie i złożenie pracy do 23 maja w Filii Bibliotecznej w Nowosielcu. Zasady konkursu zostały zamieszczone w regulaminie na stronie Biblioteki – wyjaśnia i zaprasza Anna Ulewicz kustosz filii.

1.Tydz. Bibl. w Nowosielcu gry planszowe +

2.TB-2019głośne czyt.

3.TB gry planszowe

EPSON MFP image

Materiały prasowe 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

rni24.eu2 listopada 2021

Podziękowanie dla niżańskich funkcjonariuszy

rni24.eu27 października 2021

Seniorze nie daj się oszukać! Spotkanie z policjantami w klubie seniora

rni24.eu27 października 2021

Śmiertelne potrącenie pieszego w Nisku

rni24.eu25 października 2021

Uroczyste rozdanie nagród -„Bezpieczne Wakacje 2021”

rni24.eu22 października 2021

Posterunek Policji w Ulanowie w nowej odsłonie

rni24.eu21 października 2021

Poszukiwani świadkowie pożaru

rni24.eu19 października 2021

Konferencja powiatowa z udziałem Policji

rni24.eu14 października 2021

Pijany kierowca mazdy zatrzymany dzięki reakcji świadka

rni24.eu13 października 2021