Kronika Policyjna

Biblioteka to miejsce kontaktu z wiedzą

Biblioteka to miejsce kontaktu z wiedzą

MBP w Nisku – Filia Biblioteczna w Nowosielcu, jak co roku włączyła się w akcję – „Tygodnia Bibliotek” przygotowując dla czytelników ofertę edukacyjną i kulturalną.

Codziennie od 8-15 maja odbywały się m.in. spotkania, warsztaty, lekcje biblioteczne połączone z głośnym czytaniem, konkursy, gry i zabawy. Na spotkania zostali zaproszeni lokalni przedstawiciele władzy -radni i sołtysi, aby mogli czynnie wziąć udział,w organizowanym przedsięwzięciu promującym czytelnictwo.

Bibliotekę przez cały tydzień odwiedzali uczniowie z miejscowej Szkoły Podstawowejw Nowosielcu, oraz oddział przedszkolny. Dzieci zwiedzały bibliotekę, zapoznały się,z zgromadzonym księgozbiorem, wysłuchały czytanych głośno utworów literackich, oglądały kolorowe ilustracje, dowiedziały się m.in. do czego służy zakładka, obejrzały ciekawe formy książek typu książki-zabawki, książki z ruchomymi ilustracjami. Dowiedziały się również , czego nie lubi książka, co trzeba zrobić, aby się zapisać do biblioteki, a także że, książki to są najlepsi przyjaciele człowieka, nie wyśmiewają, nie zdradzają, a uczą wiele. W czasie spotkań odwiedził dzieci bohater bajki pies REKS, który witał i częstował cukierkami wszystkich uczestników. Wizyty w bibliotece cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród dzieciaków. Na lekcjach można było zobaczyć tematyczne wystawy książek dostosowane do wieku czytelnika.

Na zakończenie wizyty, każdy uczestnik otrzymał zakładkę z informacją o ogłoszonym konkursie plastycznym na wykonanie plakatu promujący czytanie. – -Wszystkich miłośników książki w wieku od 5- 16 lat, z powiatu niżańskiego zachęcam
do wzięcia udziału w konkursie plastycznym na wykonanie plakatu promującego czytanie i złożenie pracy do 23 maja w Filii Bibliotecznej w Nowosielcu. Zasady konkursu zostały zamieszczone w regulaminie na stronie Biblioteki – wyjaśnia i zaprasza Anna Ulewicz kustosz filii.

1.Tydz. Bibl. w Nowosielcu gry planszowe +

2.TB-2019głośne czyt.

3.TB gry planszowe

EPSON MFP image

Materiały prasowe 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Policjantka rozmawiała z uczniami o cyberzagrożeniach

rni24.eu13 maja 2021

Policjanci podsumowali majowy weekend

rni24.eu4 maja 2021

Pijany 23-latek, spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia

rni24.eu27 kwietnia 2021

Wpadł z narkotykami podczas interwencji domowej

rni24.eu26 kwietnia 2021

23-latek podawał się za swojego ojca, by uniknąć kary

rni24.eu23 kwietnia 2021

Tragiczny wypadek na przejeździe kolejowym w Hucie Deręgowskiej

rni24.eu14 kwietnia 2021

Mandaty za brak maseczki

rni24.eu13 kwietnia 2021

Funkcjonariusze policji i KAS-u zabezpieczyli nielegalne papierosy

rni24.eu8 kwietnia 2021

Matka zabiła dwójkę małych dzieci i odebrała sobie życie

rni24.eu30 marca 2021