W Nisku

Bezpłatne szkolenia OHP – masz szansę zdobyć zawód

Bezpłatne szkolenia OHP – masz szansę zdobyć zawód

Ochotnicze Hufce Pracy uruchomiły ogólnopolski program bezpłatnych szkoleń zawodowych dla młodych bezrobotnych. To ostatnie dni na zgłoszenie się do lokalnej jednostki OHP.

Ochotnicze Hufce Pracy przeszkolą w całej Polsce prawie 2800 młodych ludzi, aby zwiększyć ich szanse na znalezienie pracy i usamodzielnienie się. W ramach programu „Od szkolenia do zatrudnienia” młodzi bezrobotni będą mogli w czasie kursów i staży zawodowych zdobyć zawód m.in. cukiernika, fryzjera czy barmana.

Uczestnicy skorzystają także z kursów językowych, obsługi komputera i prawa jazdy. Wszystko po to, by umiejętności realnie odpowiadały na aktualne potrzeby pracodawców. W trakcie szkoleń i staży uczestnicy dostaną stypendium. Dodatkową zachętą do podjęcia kursów jest dofinansowanie kosztów dojazdu, a także refundacja kosztów opieki nad dzieckiem.

Program jest skierowany do osób w wieku 18-24 lat, które spełniają 3 warunki: nie uczą się, nie pracują i nie mają kwalifikacji zawodowych.

– „Mimo, że bezrobocie w Polsce jest obecnie rekordowo niskie, to cały czas problemem jest sytuacja ludzi młodych na rynku pracy. Z danych Eurostatu wynika, że bezrobocie wśród osób do 25 roku życia wynosi ponad 18 %. To alarmujący odsetek, w porównaniu ze średnią bezrobocia w Polsce wynoszącą 6,8 % (wg GUS)”– mówi Joanna Bogucka, konsultant Elektronicznego Centrum Aktywizacji Młodzieży.

Uczestnicy projektu, od rejestracji przez cały czas trwania kursu, będą pod opieką doradców zawodowych i psychologów. Tak kompleksowe wsparcie służy dopasowaniu szkoleń do predyspozycji uczestników, a także specyfiki rynku pracy w poszczególnych rejonach kraju.

Projekt „Od szkolenia do zatrudnienia” potrwa do końca sierpnia 2018 roku. Jest realizowany w 250 jednostkach Ochotniczych Hufców Pracy na terenie wszystkich województw.

W Nisku zgłoszenia przyjmowane są w Ośrodku Szkolenia Zawodowego, ul. 3 Maja 54 A/1, natomiast w Stalowej Woli w Ochotniczych Hufcach Pracy, przy ul. Hutniczej 12.

Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Informacja prasowa

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Nisku

Więcej w W Nisku

Nabór wniosków na realizację zadań przez kluby sportowe

rni24.eu8 marca 2021

“Powiat Niżański Zimą” – rozstrzygnięcie konkursu

rni24.eu5 marca 2021

Na tej ulicy spodziewaj się częstych kontroli drogowych

rni24.eu5 marca 2021

Zaginął urzędnik gminy Ulanów-Bartek Pucko

rni24.eu4 marca 2021

Atrakcyjna oferta sklepu rowerowego TIP-TOP Raty 0 %

rni24.eu1 marca 2021

Bezpłatny kurs komputerowy dla Mieszkańców Gminy i Miasta Nisko

rni24.eu1 marca 2021

Huta Stalowa Wola na rzecz walki z Covid-19

rni24.eu1 marca 2021

Niżańskie Centrum Kultury “Sokół” zaprasza na wystawę

rni24.eu1 marca 2021

Fundusze Europejskie po godzinach. Aktywna Mama.

rni24.eu26 lutego 2021