Kronika Policyjna

Bezpieczna droga do szkoły z niżańskimi policjantami

Bezpieczna droga do szkoły z niżańskimi policjantami

Dzisiaj dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Nisku, gościły policjantów w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. Uczniowie najmłodszych klas poznali zasady bezpiecznego zachowania na drodze, na podwórku i w domu. W trakcie spotkania dzieci podawały wiele przykładów nieostrożnego zachowania swoich rówieśników.

Jak co roku, we wrześniu niżańscy policjanci prowadzą na drogach powiatu akcję pod nazwą “Bezpieczna droga do szkoły”. Celem tych działań jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom poruszającym się po drogach oraz nauka bezpiecznego poruszania się, po często ruchliwych drogach, którymi dzieci udają się do szkoły.

Funkcjonariusze prowadzą wzmożone kontrole pojazdów dowożących dzieci do szkół, pod kątem obowiązku przewożenia dzieci w fotelikach. Na pobłażliwość policjantów nie mogą liczyć również ci kierowcy, którzy wyprzedzać będą w rejonach przejść dla pieszych lub też będą się znajdować pod wpływem alkoholu.

Jednym z elementów prowadzonych działań jest profilaktyka realizowana przez policjantów w szkołach. Dzisiaj niżańscy policjanci odwiedzili najmłodszych ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Nisku. W trakcie spotkania prowadzili pogadankę o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, przypomnieli dzieciom zasady właściwych zachowań na placu zabaw oraz w miejscu zamieszkania. Dzieci chętnie odpowiadały na pytania, wykazały się dużą wiedzą na temat bezpiecznych zachowań na drodze. Takie „lekcje” z policjantami na długo pozostają w pamięci najmłodszych.

Jednocześnie przypominamy rodzicom, że nie mogą czuć się zwolnieni z obowiązku zapewnienia bezpieczeństwa swoim pociechom. Odprowadzając dziecko do szkoły powinni pokazać dzieciom jak najkrótszą, ale jednocześnie najbezpieczniejszą drogę do szkoły. Tą drogą wspólnie z dziećmi powinni kilkakrotnie przejść utrwalając prawidłowe zachowania w drodze do szkoły i zwracając uwagę na zagrożenia związane z ruchem drogowym.

Źródło: KPP Nisko

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Kronika Policyjna

Na tej ulicy spodziewaj się częstych kontroli drogowych

rni24.eu5 marca 2021

Zaginął urzędnik gminy Ulanów-Bartek Pucko

rni24.eu4 marca 2021

Policjanci poszukują właścicieli skradzionych przedmiotów

rni24.eu3 marca 2021

Czujność sąsiadów pomogła zatrzymać włamywaczy

rni24.eu3 marca 2021

Nietrzeźwy, nastoletni włamywacz- zamknięty w sklepie

rni24.eu2 marca 2021

Zabrał kluczyki pijanemu kierowcy

rni24.eu1 marca 2021

Nietrzeźwi mężczyźni leżeli na jezdni

rni24.eu23 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

rni24.eu22 lutego 2021

Policjanci uratowali kobietę

rni24.eu17 lutego 2021