W Nisku

BĘDZIE NAJAZD DYGNITARZY PiS-u?

BĘDZIE NAJAZD DYGNITARZY PiS-u?

Nisko jest jedyną gminą w powiatach stalowowolskim i niżańskim w której odbędzie się druga tura wyborów. Jak wiadomo w drugiej turze znaleźli się Waldemar Ślusarczyk i Józef Sroka. Nie jest prosto wskazać jakiego rodzaju wyborcy popierają Ślusarczyka i gdzie może szukać dodatkowego elektoratu na drugą turę. W pierwszej turze miał trochę lepszy wynik od Sroki. Nie jest to przewaga, która pozwala spać spokojnie i pewnie Ślusarczyk intensywnie szuka dodatkowych głosów.

WROGOWIE MOICH WROGÓW SĄ MOIMI SOJUSZNIKAMI?

Najpewniej znajdzie je w elektoracie Tomasza Oleksaka. Wydaje się, że przekrój społeczny wyborców tych obu kandydatów jest podobny, Dodatkowo obaj uważani byli w minionej kadencji za należących do obozu władzy. Jednak może to nie wystarczyć. Sprawę mogłoby przesądzić gdyby Ślusarczyk zyskał poparcie części wyborców Błażeja Borowca. Czy to możliwe? Borowiec był niejako kandydatem sprzeciwu wobec dotychczasowych rządów w Nisku. Gdyby Ślusarczykowi udało się na przykład przekonać Borowca do poparcia i zyskać choć część jego wyborców byłby to polityczny majstersztyk. Wbrew pozorom nie jest to niemożliwe. Przy zmianie władzy po wyborach parlamentarnych, w ramach czystek personalnych, PiS wyrzucił Borowca z pracy na zasadzie wylatujesz boś nie nasz. Zapewne Borowiec dobrze o tym pamięta i nie da się wykorzystać w popieraniu PiS-u. Pytanie, co u niego większe? Czy to niechęć do ekipy rządzącej Niskiem w ubiegłej kadencji, czy też niechęć do PiS-u? Obstawiamy, że to drugie, choć nie należy wykluczyć, że Borowiec nie opowie się po stronie żadnego z kandydatów. Musi jednak pamiętać, że w takiej sytuacji staje się sojusznikiem PiS-u.

KOŃ, SŁOŃ CZY SROKA

W innej sytuacji znajduje się Sroka. Po raz pierwszy przełamał barierę pierwszej tury. Do tej pory miał ksywkę w Nisku “pan niewybieralny”. Można jednak powiedzieć, że sytuacja Sroki jest bardziej skomplikowana niż Ślusarczyka. O ile Ślusarczyk politycznie istnieje jako Ślusarczyk, to Sroka politycznie istnieje wyłącznie jako PiS. Bez wszystkiego co wiąże się z przynależnością do tej partii Sroka samodzielnie politycznie nie istnieje. Tylko dzięki wzrostowi notowań PiS-u wszedł do drugiej tury. Jego problem polega na tym, że elektorat PiS-u jest ograniczony i trudno każdemu kandydatowi tej partii powiększyć go. Być może Sroka może liczyć na część “elektoratu sprzeciwu” Borowca. Jednak jeżeli nawet dostanie tam poparcie, to może to być za mało, żeby wygrać. Na co więcej może liczyć? Należy się spodziewać w najbliższych dwóch tygodniach najazdu dygnitarzy PiS-u ze szczebla wojewódzkiego i krajowego, którzy będą obiecywać, obiecywać i obiecywać. A co będą obiecywać? A wszystko, w co ludzka głupota jest w stanie uwierzyć. Tak to było w tej kampanii wyborczej do samorządów, co prawda z różnym skutkiem, ale wierzących w te obietnice nie brakowało. Jak będzie w gminie Nisko? Jest takie powiedzenie, że w przypadku kandydatów PiS-u nie ważne czy koń, żyrafa, słoń, byle miał nalepkę PiS-u, to i tak go wybiorą. Jak będzie w przypadku Józefa Sroki?

Marcin Swobodny 

22 komentarze

Komentarze

 1. slonce

  23 października 2018 at 16:03

  pan sroka wiedzac ze szpital ma klopoty zadluzenie dzis startuje na burmistrza gratulacje!!!!!!!!!!!!zwolnili biednych chlopow z bramy ,,w ciagu 5 minut ,,w pierszych miesiacach rzadow prywatycaja ekipy kuchni,ludzi ktorzy robia za marny grosz,a dzis wzieli na brame ochrone i placa 110 tys za rok na to sie zgodzili skandal!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • pepe

   27 października 2018 at 08:15

   Za szpital odpowiada POWIAT.

 2. Stefan

  23 października 2018 at 19:55

  Panie redaktorze to co pan piszesz to święte słowa mój głos na Pana Ślusarczyka a pan Sroka to jak by mógł to by gówno z pod siebie zjadł byle do władzy się dostać o polityce on nie ma żadnego pojęcia więc całe Nisko na Pana Ślusarczyka

 3. Janek

  23 października 2018 at 22:51

  I kolejna porazka Sroki. Ktora to juz? Dalby sobie siana i zajalby sie malowaniem scian, bo malowanie obrazow tez kiepsko mu wychodzi.

 4. mieszkaniec Niska

  24 października 2018 at 13:44

  Pytanie do Pana Sroki jak pan wygrasz te wybory to co pan zrobi z pieniędzmi które są przeznaczone na kluby sportowe (SOKÓŁ NISKO, RACŁAWICE , PODWOLINA, ZARZECZE) wiadomo mi że pieniądze te chce pan ograniczyć do minimum a co za tym idzie przekazać na wasz klub taneczny Racławice oj panie Sroka niech sie wszyscy dowiedzą o co tu chodzi . Mój głos i mojej rodziny na Pana Ślusarczyka

 5. wyborca

  25 października 2018 at 09:42

  Trochę nie w temacie jest Pan Panie mieszkańcu Niska. Klubu w Racławicach już nie ma, wycofał prezes drużynę z rozgrywek w sierpniu. ( A dotację wzięli)

 6. Dino

  25 października 2018 at 16:49

  Jeśli ktoś chce zmiany w Nisku to zagłosować powinien na Srokę. Bo Slusarczyk i s-ka obecnie rządząca gminą traktuje wszystko jak swoje, czego przykładem są banery przypięte przez konserwatorów za szkoły PSP 5 w Nisku w godzinach pracy na ogólnodostępnej dla wszystkich tablicy ogłoszeniowej podanej w wykazie. Ptyanie tylko kto wcześniej zerwał plakaty w tym plakat Pana Sroki który tam wisiał?

 7. Stefan

  25 października 2018 at 20:09

  Kolego który pisze o zespole z Racławice znam temat i klub został rozwiązany ale tylko seniorzy bo nie miał kto grać ale młodziki który tam trenują to trenują jako Racławice dowiedz się najpierw a później pisz bzdury

  • pepe

   27 października 2018 at 08:17

   Chłopie – 5 zawodników w wieku 7-10 wspomaganych przez SOKOLEK NISKO.
   Kotuła trzyma ich tylko po to żeby dotacje rozliczyć :-)))
   Zabrakło Dziadka i Górskiego – skończył się klub.

 8. andrzej

  25 października 2018 at 20:23

  pan sroka najpierw musi sie zastanowic,,,ile krzywdy wyrzadzil ludziom i ile wyrzadzi

 9. walek

  27 października 2018 at 08:13

  Borowca chcieli wywalić z Boguchwały, BO SIĘ TAM NIE NADAJE !!!
  Jeżeli pracuje w OŚRODKU DORADZTWA ROLNICZEGO i jest fachowcem to dlaczego MA TAKIE NISKIE POPARCIE WŚRÓD ROLNIKÓW ?!!!
  Może nikomu po prostu nie pomógł, ośle. Facet który nigdy nic nie zbudował i jedynie znany jest z kontestacji wszystkiego i wszystkich NIE NADAJE SIĘ do urzędu :-))

  • Monika Borowiec

   28 października 2018 at 16:37

   Wobec powyższego wpisu nie mogę pozostać obojętna. Kolejne plotki, które albo świadomie były i są przekazywane albo świadczą o głupocie ludzkiej. Zanim napiszesz o kimś upewnij się czy posiadasz właściwą informacje. Potwierdzam, iż Błażej nie pracował i obecnie nie pracuje w ODR Boguchwała czy w innym Oddziale na terenie Polski. Resztę wpisu pozostawiam bez komentarza.

 10. pepe

  27 października 2018 at 08:13

  heheh

 11. mlode wino

  27 października 2018 at 08:19

  A NIE MOGĄ SIĘ PO PROSTU DOGADAĆ !!!
  Jeden burmistrzem, drugi v-ce i święty spokój z opozycją.

 12. ja

  27 października 2018 at 20:40

  Tylko Pan Sroka. Skończy się w końcu era nic nie robienia

 13. Róża

  28 października 2018 at 19:27

  Ludzie nie dopuście aby pan niewybieralny był jednak wybrany.Głosujmy na pana Ślusarczyka.

  • aaa

   29 października 2018 at 13:37

   Ludzie nie dopuście aby stare układy ciągle rządziły Niskiem.
   Brak perspektyw, kolesiostwo – pora przerwać rządy czerwonych w mieście.

 14. TADEK

  28 października 2018 at 19:57

  A PAN SROKA NIE ZAINTERESOWAL SIE PRZEZ 4 LATA JAK ZWOLNIONO LUDZI ze szpital;a.mial to gdzies na prog wylecieli i nikt ich nie obronil a kadrowa! tylko objeli rzady zwolnili ,tez bo mim przeszkadzala.dzis ludzie nie maja sie do kogo zwrocic z problemami bo oto im chodzilo zeby ludziom zamknac buzie,i co pan sroka i inni zrobili!!nic patrzyli z pokora ,!i dzis ma byc burmistrzem??oczuywiscie spodziewajac sie zwolnien ludzi zadluzen i tyle a tak mialo byc pieknie kasa miala plynac

  • aaa

   29 października 2018 at 13:40

   A pan Ślusarczyk interesuje się największą liczbą bezrobotnych w całej Polsce?
   Bo nie widać aby coś robił by tym ludziom pomóc?

 15. Róża

  29 października 2018 at 15:50

  Dlaczego pisowcy niszczą banery pana Ślusarczyka?????

  • Stefan

   29 października 2018 at 22:23

   Bo się pewnie go boją i co najlepsze banery Pana Waldemara zniszczone a obok sroki nieruszone ktoś za to beknie panie Sroka

 16. wyborca

  29 października 2018 at 23:03

  A pseudonim “Stefan” to Zbigniew, tak mi się wydaje.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Nisku

Więcej w W Nisku

Park Miejski w Nisku zyska nowe oblicze

rni24.eu5 czerwca 2020

Baseny i pływalnie znów mogą działać. Sprawdź, dlaczego warto z nich korzystać

rni24.eu5 czerwca 2020

Planowane wyłączenia prądu

rni24.eu5 czerwca 2020

W Jarocinie zostanie otworzony punkt przyjęć dzielnicowego

rni24.eu5 czerwca 2020

Niżańskie Forum Rozwoju Lokalnego – weź udział w dyskusji

rni24.eu4 czerwca 2020

4 czerwca – Dzień Wolności i Praw Obywatelskich

rni24.eu4 czerwca 2020

Zmarł wieloletni samorządowiec Śp. Jan Oleksak

rni24.eu4 czerwca 2020

Świadkowie zatrzymali pijanego kierowce

rni24.eu3 czerwca 2020

Nowa sala gimnastyczna w trakcie odbioru

rni24.eu2 czerwca 2020