W Nisku

Będzie lepszy dojazd do strefy

Będzie lepszy dojazd do strefy

Już jesienią tego roku pracownicy i przedsiębiorcy zmierzający do strefy przemysłowej w Rudniku n. Sanem nie będą kluczyć między wykrotami. Ul. Stalowa i Kordeckiego zostaną do tego czasu gruntownie zmodernizowane. Miasto dostało na ten cel wsparcie z Funduszu Dróg Samorządowych.

Od trzech lat w okolicach rudnickiego Zakładu Konstrukcji Stalowych „Mostostal” funkcjonuje podstrefa Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Wisłosan. To blisko 4,5-hektarowa działka, na której wg planów, przedsiębiorcy mają zainwestować 50 mln. zł, co przełoży się na ponad 150 nowych miejsc pracy. Teoretycznie wszystko zmierza w dobrym kierunku, ale w praktyce rozwojowi sytuacji trzeba pomóc. Nie da się ściągnąć biznesu po dziurawych drogach, nie mówiąc już o utrapieniach pracowników zmuszonych do pokonywania tych dróg.

Rudnicki magistrat nie czekając na zewnętrzne wsparcie, już jakiś czas temu wziął się za dwie drogi, które wiodą do strefy. Na ul. Kordeckiego i Stalowej wykonana została już kanalizacja, jest projekt ich przebudowy i teren na poszerzenie jednej z nich. Gmina kupiła od kolei pas terenu niezbędny do poszerzenia ul. Stalowej. Zmodernizowany też został przejazd przez tory i teraz zostało już tylko położyć nową nawierzchnię, zrobić chodniki i ścieżki rowerowe, a obok postawić nowe latarnie oświetlenia ulicznego. Efekt będzie można podziwiać w październiku br. Całość ma kosztować 1,5 mln. zł. Rudnik wystąpił o pieniądze ze świeżo powołanego Funduszu DS, a ponieważ miał przygotowaną dokumentację dostał 60-procentowe wsparcie z tzw. pierwszej transzy. To inwestycje drogowe, które muszą być zrobione w tym roku.

Marcin Swobodny 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Nisku

Więcej w W Nisku

Policjantka rozmawiała z uczniami o cyberzagrożeniach

rni24.eu13 maja 2021

Niżańskie Centrum Kultury “Sokół” zaprasza na wystawę

rni24.eu13 maja 2021

Andżelika Guściora w finale Festiwalu Zaczarowanej Piosenki

rni24.eu12 maja 2021

Voster ATS Team na Tour de Hongrie

rni24.eu11 maja 2021

Mistrzostwa Polski Pumptrack Podwolina

rni24.eu11 maja 2021

Uczeń RCEZ w finale Ogólnopolskiego Konkursu Logicznego

rni24.eu6 maja 2021

W niżańskim „Elektryku” odbyła się Olimpiada Innowacji Technicznych i Wynalazczości

rni24.eu4 maja 2021

Uroczystość przekazania obowiązków nowemu dyrektorowi NCK “Sokół”

rni24.eu4 maja 2021

Policjanci podsumowali majowy weekend

rni24.eu4 maja 2021