W Nisku

Będą “Mieszkania Plus” w Nisku!

Będą “Mieszkania Plus” w Nisku!

Gmina i Miasto Nisko przystąpiła do rządowego programu “Mieszkanie Plus”. W jego ramach bedą budowane bloki przy ul. Jaworowej (Osiedle Nisko-PGO).

Jak informuje urząd, szacunkowo czynsz wynosił będzie 16,99 zł/m2 w przypadku chęci uzyskania prawa własności do mieszkania po ok. 25-30 latach. Natomiast za sam wynajem przewidywany jest koszt 13,85 zł/m2. Dodatkowo doliczyć należy media według odrębnych umów z dostawcami.

Osoby zainteresowane proszone są o wypełnienie krótkiej, 11-pytaniowej ankiety dostępnej do pobrania pod linkiem: https://nisko.pl/aktualnosci/2228-gmina-i-miasto-nisko-przystapila-do-programu-mieszkanie-ankieta. Podpisaną należy złożyć najpóźniej dnia 28 czerwca br. w Urzędzie Gminy w pok. nr 12 lub przesłać skan na adres: ugim@nisko.pl. Ankieta ma pomóc w oszacowaniu zainteresowania tym programem przez mieszkańców miasta, a także osób chcących związać się na stałe z Niskiem.

Program “Mieszkanie Plus” to propozycja rządu dla mieszkańców zainteresowanych własnym mieszkaniem. Mogą z niego skorzystać osoby fizyczne, które nie posiadają na własność żadnej nieruchomości. Nie ma ustalonej górnej granicy wiekowej. Z opcji najmu skorzystać będzą mogły osoby, które zobowiążą się do comiesięcznego opłacania czynszu. Program to propozycja dla tych, których nie stać na zakup własnego mieszkania, a równocześnie wysokość ich zarobków jest zbyt duża, by mogli ubiegać się o lokum np. od gminy. Dodatkowo w ramach Programu “Mieszkanie na Start” będzie istniała możliwość skorzystania z dopłat do czynszu dla pierwszych najemców nowych mieszkań, a także lokali, które zostały zrealizowane w ramach “Mieszkania Plus”. Z dopłat będą mogły skorzystać osoby o niskich zarobkach. System ten ma funkcjonować w okresie pierwszych 15 lat wynajmu mieszkania, a jego wysokość będzie zależeć od kryterium dochodowego w rodzinie i ilości osób. Wysokość będzie wahać się od 100 do 500 zł miesięcznie.

Wszelkie informacje będą mogli Państwo uzyskać pod nr tel. 15 8415 667

Materiały prasowe

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Nisku

Więcej w W Nisku

Policjantka rozmawiała z uczniami o cyberzagrożeniach

rni24.eu13 maja 2021

Niżańskie Centrum Kultury “Sokół” zaprasza na wystawę

rni24.eu13 maja 2021

Andżelika Guściora w finale Festiwalu Zaczarowanej Piosenki

rni24.eu12 maja 2021

Voster ATS Team na Tour de Hongrie

rni24.eu11 maja 2021

Mistrzostwa Polski Pumptrack Podwolina

rni24.eu11 maja 2021

Uczeń RCEZ w finale Ogólnopolskiego Konkursu Logicznego

rni24.eu6 maja 2021

W niżańskim „Elektryku” odbyła się Olimpiada Innowacji Technicznych i Wynalazczości

rni24.eu4 maja 2021

Uroczystość przekazania obowiązków nowemu dyrektorowi NCK “Sokół”

rni24.eu4 maja 2021

Policjanci podsumowali majowy weekend

rni24.eu4 maja 2021