W Nisku

Będą „Mieszkania Plus” w Nisku!

Będą „Mieszkania Plus” w Nisku!

Gmina i Miasto Nisko przystąpiła do rządowego programu „Mieszkanie Plus”. W jego ramach bedą budowane bloki przy ul. Jaworowej (Osiedle Nisko-PGO).

Jak informuje urząd, szacunkowo czynsz wynosił będzie 16,99 zł/m2 w przypadku chęci uzyskania prawa własności do mieszkania po ok. 25-30 latach. Natomiast za sam wynajem przewidywany jest koszt 13,85 zł/m2. Dodatkowo doliczyć należy media według odrębnych umów z dostawcami.

Osoby zainteresowane proszone są o wypełnienie krótkiej, 11-pytaniowej ankiety dostępnej do pobrania pod linkiem: https://nisko.pl/aktualnosci/2228-gmina-i-miasto-nisko-przystapila-do-programu-mieszkanie-ankieta. Podpisaną należy złożyć najpóźniej dnia 28 czerwca br. w Urzędzie Gminy w pok. nr 12 lub przesłać skan na adres: ugim@nisko.pl. Ankieta ma pomóc w oszacowaniu zainteresowania tym programem przez mieszkańców miasta, a także osób chcących związać się na stałe z Niskiem.

Program „Mieszkanie Plus” to propozycja rządu dla mieszkańców zainteresowanych własnym mieszkaniem. Mogą z niego skorzystać osoby fizyczne, które nie posiadają na własność żadnej nieruchomości. Nie ma ustalonej górnej granicy wiekowej. Z opcji najmu skorzystać będzą mogły osoby, które zobowiążą się do comiesięcznego opłacania czynszu. Program to propozycja dla tych, których nie stać na zakup własnego mieszkania, a równocześnie wysokość ich zarobków jest zbyt duża, by mogli ubiegać się o lokum np. od gminy. Dodatkowo w ramach Programu „Mieszkanie na Start” będzie istniała możliwość skorzystania z dopłat do czynszu dla pierwszych najemców nowych mieszkań, a także lokali, które zostały zrealizowane w ramach „Mieszkania Plus”. Z dopłat będą mogły skorzystać osoby o niskich zarobkach. System ten ma funkcjonować w okresie pierwszych 15 lat wynajmu mieszkania, a jego wysokość będzie zależeć od kryterium dochodowego w rodzinie i ilości osób. Wysokość będzie wahać się od 100 do 500 zł miesięcznie.

Wszelkie informacje będą mogli Państwo uzyskać pod nr tel. 15 8415 667

Materiały prasowe

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Nisku

Więcej w W Nisku

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

rni24.eu2 listopada 2021

Pamiętają o zmarłych Radnych i Honorowych Obywatelach gminy

rni24.eu29 października 2021

Patryk Stosz kolejne dwa lata w Voster ATS Team

rni24.eu29 października 2021

Powstanie ścieżka rowerowa w ciągu drogi Rudnik nad Sanem – Groble

rni24.eu29 października 2021

Podziękowanie dla niżańskich funkcjonariuszy

rni24.eu27 października 2021

Seniorze nie daj się oszukać! Spotkanie z policjantami w klubie seniora

rni24.eu27 października 2021

Zakończyła się kwalifikacja wojskowa w Powiecie Niżańskim

rni24.eu25 października 2021

Powiat pozyskał środki na zakup pakietów wyposażenia ucznia RCEZ w Nisku

rni24.eu21 października 2021

Podpisanie i wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę Sądu w Nisku

rni24.eu19 października 2021