W Nisku

Barwny korowód Trzech Króli przeszedł ulicami Rudnika nad Sanem

Barwny korowód Trzech Króli przeszedł ulicami Rudnika nad Sanem

Po raz dziewiąty, w uroczystość Objawienia Pańskiego, pod hasłem „Bóg jest dla wszystkich”, ulicami Rudnika nad Sanem przeszedł Orszak Trzech Króli. Barwne widowisko upamiętniło dziś mędrców ze Wschodu, którzy wyruszyli do Betlejem, by pokłonić się nowo narodzonemu Jezusowi. Jak co roku, uczestnicy Orszaku mogli oglądać sceny przypominające o wydarzeniach towarzyszących Narodzeniu Pańskiemu.

W barwnym korowodzie, który wyruszył spod kościoła pw. Trójcy Świętej tłumnie uczestniczyli mieszkańcy Rudnika i przyjezdni. Przeszli ulicą Mickiewicza, Rynkiem, następnie Rzeszowską, 3-go Maja oraz Grunwaldzką. Wszyscy spotkali się Rynku, gdzie oddali pokłon Dzieciątku leżącemu w stajence. Dla najmłodszych dużą atrakcją były zwierzęta, które znajdowały się w zagrodzie. Barany, osiołek, owce, alpaki, kozy, króliki i gołębie wzbudzały wśród dzieci wielką ciekawość i radość.

W tegorocznej edycji, w rolę Trzech Króli wcielili się mieszkańcy Jeżowego i Rudnika nad Sanem. Towarzyszyli im m.in. diabły, pastuszkowie i archaniołowie. Natomiast rolę Świętej Rodziny odegrało miejscowe małżeństwo Elżbieta i Tomasz Samel wraz ze swoją 2 -letnią córeczką Elenką w roli Jezuska.

Aktywny udział w orszaku wzięło około 70 osób, w tym m. in. harcerze i zuchy ze Stowarzyszenia Harcerskiego „SKAUTFORT” pod dowództwem Anny Korasiewicz, członkowie Klubu Seniora – grupy koordynowanej przez Krystynę Markowską. W orszaku pomaszerowali również członkowie Bractwa im. Św. Józefa Opiekuna Rodzin z Grobel i Niska.

Podczas uroczystości rozdawane były korony, śpiewniki i naklejki warszawskiej fundacji ORSZAK TRZECH KRÓLI oraz gazetka biblijna. Spotkanie zwieńczyło wspólne, radosne kolędowanie przy stajence.

Agata Piotrowska

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Nisku

Więcej w W Nisku

“Powiat Niżański Zimą” – rozstrzygnięcie konkursu

rni24.eu5 marca 2021

Na tej ulicy spodziewaj się częstych kontroli drogowych

rni24.eu5 marca 2021

Zaginął urzędnik gminy Ulanów-Bartek Pucko

rni24.eu4 marca 2021

Atrakcyjna oferta sklepu rowerowego TIP-TOP Raty 0 %

rni24.eu1 marca 2021

Bezpłatny kurs komputerowy dla Mieszkańców Gminy i Miasta Nisko

rni24.eu1 marca 2021

Huta Stalowa Wola na rzecz walki z Covid-19

rni24.eu1 marca 2021

Niżańskie Centrum Kultury “Sokół” zaprasza na wystawę

rni24.eu1 marca 2021

Fundusze Europejskie po godzinach. Aktywna Mama.

rni24.eu26 lutego 2021
zbiórka

OSP zebrało datki dla rodziny z Kurzyny Małej

rni24.eu25 lutego 2021