W Nisku

Bałuk w dwóch odsłonach

Bałuk w dwóch odsłonach

Czy reportaż jest tylko pogonią za sensacją, czy też może pokazywać zakamarki ludzkiej duszy? Jak pisać o ważnych sprawach, unikając pompatyczności i sztampy? Jakie emocje towarzyszą reporterowi podczas zbierania materiałów? O tym wszystkim można było się dowiedzieć na spotkaniu autorskim z Kamilem Bałukiem, autorem publikacji “Wszystkie dzieci Louisa” oraz współautorem książki “Wodecki. Tak mi wyszło”.

Reportaż Kamila Bałuka “Wszystkie dzieci Louisa” porusza trudne problemy etyczne dotyczące sztucznego zapłodnienia. Autor stara się wyjaśnić jak doszło do tego, że jeden z dawców nasienia w Holandii został ojcem około 200 dzieci. Dociera do osób, które przyszły na świat dzięki metodzie in-vitro. Spotyka też tytułowego Louisa i poznaje jego pobudki oraz pragnienia. Rozmawia także z dyrektorem kliniki przeprowadzającej w tamtych latach zabiegi sztucznego zapłodnienia. Bałuk stawia ważne pytania: czy dawca spermy powinien zostać anonimowy? Czy dzieci poczęte w ten sposób mają prawo poznać swoje rodzeństwo i korzenie? Jakie to uczucie dowiedzieć, że ma się tyle rodzeństwa?

Zbigniew Wodecki: utalentowany muzyk i kompozytor, wszechstronny instrumentalista, który występował zarówno w filharmoniach, klubach jazzowych i Zbyszek Wodecki śpiewający “Pszczółkę Maję” na festynach w małych miejscowościach. “Wodecki. Tak mi wyszło” to reporterska opowieść na dwa głosy: pierwszą z nich jest opowiedziana przez Kamila Bałuka historia o “ponownym” debiucie Wodeckiego i jego pierwszej płyty z 1976 roku, która po 40 latach okazała się fenomenem, między innymi dzięki zaangażowaniu zespołu Mitch&Mitch.

Drugą część publikacji stanowi wywiad-rzeka przeprowadzony przez Wojciecha Krupińskiego.

IMG_1561-1040x693

Źródło: MBP Nisko 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Nisku

Więcej w W Nisku

Policjantka rozmawiała z uczniami o cyberzagrożeniach

rni24.eu13 maja 2021

Niżańskie Centrum Kultury “Sokół” zaprasza na wystawę

rni24.eu13 maja 2021

Andżelika Guściora w finale Festiwalu Zaczarowanej Piosenki

rni24.eu12 maja 2021

Voster ATS Team na Tour de Hongrie

rni24.eu11 maja 2021

Mistrzostwa Polski Pumptrack Podwolina

rni24.eu11 maja 2021

Uczeń RCEZ w finale Ogólnopolskiego Konkursu Logicznego

rni24.eu6 maja 2021

W niżańskim „Elektryku” odbyła się Olimpiada Innowacji Technicznych i Wynalazczości

rni24.eu4 maja 2021

Uroczystość przekazania obowiązków nowemu dyrektorowi NCK “Sokół”

rni24.eu4 maja 2021

Policjanci podsumowali majowy weekend

rni24.eu4 maja 2021