W Nisku

Bale studniówkowe w szkołach ponadgimnazjalnych Powiatu Niżańskiego

Bale studniówkowe w szkołach ponadgimnazjalnych Powiatu Niżańskiego

Zakończyły się bale studniówkowe w szkołach ponadgimnazjalnych Powiatu Niżańskiego. Studniówki, poprzedzające egzamin maturalny, to wyjątkowe wydarzenie w życiu każdego ucznia.

Tegoroczne studniówki rozpoczęli uczniowie Zespołu Szkół w im. gen. Władysława Sikorskiego w Rudniku nad Sanem, którzy bawili się w sobotni wieczór, 26 stycznia 2019 roku, w Restauracji „Babilon”, w Krzeszowie. Życzenia udanego balu studniówkowego składali przyszłym maturzystom: Wicestarosta Niżański Adam Mach oraz Zastępca Burmistrza Gminy i Miasta Rudnik nad Sanem Lucjan Tabasz.. Bal studniówkowy, podobnie jak i w innych szkołach, rozpoczął się tradycyjnym polonezem. Pozostała część wieczoru upłynęła wszystkim na wspólnej zabawie i tańcach do białego rana.

2 lutego, w pierwszy sobotni wieczór tego miesiąca, punktualnie o godzinie 18.00, rozpoczął się bal studniówkowy pięciu klas maturalnych niżańskiego RCEZ. W tym roku studniówka zorganizowana została w Hotelu „Janów” w Borownicy. Po wystąpieniach, m.in. Wicestarosty Niżańskiego Adama Macha i Przewodniczącej Rady Rodziców Edyty Kiliańczyk, bal oficjalnie otworzył dyrektor RCEZ Wacław Piędel. Tradycyjnie, uroczystość rozpoczęto od zatańczenia poloneza. Wszystkie klasy zaprezentowały swoje układy i taneczne figury. Maturzyści wręczając bukiety kwiatów wyrazili wdzięczność dyrekcji szkoły i wychowawcom. Następnie rozpoczęła się wspaniała studniówkowa zabawa.

9 lutego, swój bal studniówkowy zorganizowali uczniowie klas maturalnych Liceum Ogólnokształcącego i Technikum z Zespołu Szkół w Jeżowem im. ks. Stanisława Staszica, którzy bawili się w Hotelu „Magnat” w Jeżowem. Udanego balu studniówkowego życzyli przyszłym maturzystom Starosta Niżański Robert Bednarz i Wiceprzewodniczący Rady Gminy Jeżowe Roman Łyko. Uczniowie rozpoczęli bal tradycyjnie – odtańczeniem poloneza, którego zainicjował dyrektor Stanisław Haduch. Bal studniówkowy trwał do białego rana w miłej, serdecznej atmosferze i dostarczył wszystkim zgromadzonym wielu wspaniałych oraz niezapomnianych wrażeń.

Bale studniówkowe zakończyli w sobotę 23 lutego, tegoroczni maturzyści z Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego w Nisku, którzy bawili się na swoim balu studniówkowym w Rezydencji Sosnowej w Janowie Lubelskim. Uroczystość uświetnili swoją obecnością Starosta Niżański Robert Bednarz, dyrekcja liceum – Jerzy Stelmach i Beata Wasyl, nauczyciele, wychowawcy oraz Przewodnicząca Rady Rodziców Grażyna Woźniak. Nie zabrakło ciepłych słów pod adresem dyrekcji, nauczycieli i wychowawców, którym podziękowano za pracę i trud, włożone w edukację oraz wręczono piękne bukiety kwiatów. Ostatnim akcentem poprzedzającym zabawę były okolicznościowe przemówienia dyrektora szkoły Jerzego Stelmacha, zaproszonych Gości i przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego oraz maturzystów. Bal, jak nakazuje tradycja, rozpoczął się odtańczeniem poloneza, po którym młodzież bawiła się doskonale przez wiele godzin.

Tym samym trwający prawie miesiąc maraton studniówkowy w Powiecie Niżańskim zakończył się. Z relacji uczniów i nauczycieli wynika, iż tegoroczne bale były bardzo udane, zabawa była szampańska i trwała do białego rana.

Uczniów czeka teraz nauka i powtarzanie zdobytej wiedzy, bo za 100 symbolicznych dni, uczniowie szkół prowadzonych przez Powiat Niżański, zasiądą do pisania jednego z najważniejszych egzaminów w ich życiu, jakim jest Matura.

DSC_2966

DSC_2901

DSC_1156

DSC_0964

++++51790128_811640859181639_8970629618260246528_n (1)

Źródło: Powiat Niżański 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Nisku

Więcej w W Nisku

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

rni24.eu2 listopada 2021

Pamiętają o zmarłych Radnych i Honorowych Obywatelach gminy

rni24.eu29 października 2021

Patryk Stosz kolejne dwa lata w Voster ATS Team

rni24.eu29 października 2021

Powstanie ścieżka rowerowa w ciągu drogi Rudnik nad Sanem – Groble

rni24.eu29 października 2021

Podziękowanie dla niżańskich funkcjonariuszy

rni24.eu27 października 2021

Seniorze nie daj się oszukać! Spotkanie z policjantami w klubie seniora

rni24.eu27 października 2021

Zakończyła się kwalifikacja wojskowa w Powiecie Niżańskim

rni24.eu25 października 2021

Powiat pozyskał środki na zakup pakietów wyposażenia ucznia RCEZ w Nisku

rni24.eu21 października 2021

Podpisanie i wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę Sądu w Nisku

rni24.eu19 października 2021