W Nisku

Atak pszczół w Przędzelu

Atak pszczół w Przędzelu

Wczoraj, późnym popołudniem na jednej z posesji przy ul. Mickiewicza w Przędzelu gm. Rudnik nad Sanem rój pszczół zaatakował domowników. Nie obeszło się bez pomocy pszczelarza, który zabrał rodzinę owadów do swojej pasieki. Jednak rano okazało się, że część z tych pszczół została i nadal atakuje mieszkańców. Problem wydawałby się błahy, gdyby nie fakt, że dziś rano kolejna pszczela rodzina zaatakowała sąsiednią posesję.

– Na początku było słychać tylko brzęczenie, po chwili zobaczyliśmy nad głowami czarną chmurę. Okazało się, że jest to potężny rój pszczół. Schroniliśmy się w domu i zadzwoniliśmy po pomoc. Pomógł nam zaprzyjaźniony pszczelarz, który zabrał owady do swojej pasieki – mówi mieszkanka Przędzela. Dodaje, że obok mieszkają dzieci, a jak wiadomo ukąszenie przez pszczołę może być bardzo niebezpieczne.

Dziś rano na sąsiedniej posesji, odkryto kolejny duży rój pszczół. Zaniepokojeni mieszkańcy zwrócili się po pomoc do OSP Przędzel. Strażacy poinformowali, że potrzebna jest specjalna gaśnica która odstraszy owady, a akcję wyprowadzki pszczół mogą rozpocząć dopiero wieczorem, gdy skupią się one w jednolity kłąb. Być może w akcji będą pomagać pszczelarze.

20170810_171800

Pamiętajmy!
Jeżeli zauważymy latającą wokół nas pszczołę, powinniśmy przede wszystkim zachować spokój – zasłonić twarz i pochylić się. Nie wolno machać rękoma czy uciekać, ponieważ pszczoły odczytują to jako zamiar ataku i same zaczynają atakować.
Kiedy użądliła nas pszczoła, a mamy alergię, jak najszybciej zażyjmy leki przeciwalergiczne i wapno. Sytuacja staje się poważna, gdy ukąszenie jest na twarzy czy w głowie. Wtedy powinniśmy jak najszybciej skorzystać z pomocy lekarskiej. Zaniepokojenie powinien wywołać także obrzęk, a także duże zaczerwienienie.

Agata Piotrowska

fot.czytelnik

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Nisku

Więcej w W Nisku

Powiat pozyskał środki na zakup pakietów wyposażenia ucznia RCEZ w Nisku

rni24.eu21 października 2021

Podpisanie i wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę Sądu w Nisku

rni24.eu19 października 2021

S19 Lasy Janowskie – Zdziary oddana do ruchu

rni24.eu18 października 2021

Andżelika Guściora ze stypendium Starosty Niżańskiego

rni24.eu18 października 2021

Uroczysta gala dla nauczycieli i pracowników oświaty

rni24.eu18 października 2021

Szkoła Przysposabiająca do Pracy w Ulanowie zyskała nowe ogrodzenie

rni24.eu18 października 2021
nck

„Nie lękajcie się być świętymi” w NCK Nisko

rni24.eu13 października 2021

Umowa na budowę kanalizacji w Nowej Wsi już podpisana

rni24.eu12 października 2021

Do skradzionej betoniarki dotarli po śladach kół

rni24.eu8 października 2021