W Nisku

Atak pszczół w Przędzelu

Atak pszczół w Przędzelu

Wczoraj, późnym popołudniem na jednej z posesji przy ul. Mickiewicza w Przędzelu gm. Rudnik nad Sanem rój pszczół zaatakował domowników. Nie obeszło się bez pomocy pszczelarza, który zabrał rodzinę owadów do swojej pasieki. Jednak rano okazało się, że część z tych pszczół została i nadal atakuje mieszkańców. Problem wydawałby się błahy, gdyby nie fakt, że dziś rano kolejna pszczela rodzina zaatakowała sąsiednią posesję.

– Na początku było słychać tylko brzęczenie, po chwili zobaczyliśmy nad głowami czarną chmurę. Okazało się, że jest to potężny rój pszczół. Schroniliśmy się w domu i zadzwoniliśmy po pomoc. Pomógł nam zaprzyjaźniony pszczelarz, który zabrał owady do swojej pasieki – mówi mieszkanka Przędzela. Dodaje, że obok mieszkają dzieci, a jak wiadomo ukąszenie przez pszczołę może być bardzo niebezpieczne.

Dziś rano na sąsiedniej posesji, odkryto kolejny duży rój pszczół. Zaniepokojeni mieszkańcy zwrócili się po pomoc do OSP Przędzel. Strażacy poinformowali, że potrzebna jest specjalna gaśnica która odstraszy owady, a akcję wyprowadzki pszczół mogą rozpocząć dopiero wieczorem, gdy skupią się one w jednolity kłąb. Być może w akcji będą pomagać pszczelarze.

20170810_171800

Pamiętajmy!
Jeżeli zauważymy latającą wokół nas pszczołę, powinniśmy przede wszystkim zachować spokój – zasłonić twarz i pochylić się. Nie wolno machać rękoma czy uciekać, ponieważ pszczoły odczytują to jako zamiar ataku i same zaczynają atakować.
Kiedy użądliła nas pszczoła, a mamy alergię, jak najszybciej zażyjmy leki przeciwalergiczne i wapno. Sytuacja staje się poważna, gdy ukąszenie jest na twarzy czy w głowie. Wtedy powinniśmy jak najszybciej skorzystać z pomocy lekarskiej. Zaniepokojenie powinien wywołać także obrzęk, a także duże zaczerwienienie.

Agata Piotrowska

fot.czytelnik

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Nisku

Więcej w W Nisku

Atrakcyjna oferta sklepu rowerowego TIP-TOP Raty 0 %

rni24.eu1 marca 2021

Bezpłatny kurs komputerowy dla Mieszkańców Gminy i Miasta Nisko

rni24.eu1 marca 2021

Huta Stalowa Wola na rzecz walki z Covid-19

rni24.eu1 marca 2021

Niżańskie Centrum Kultury “Sokół” zaprasza na wystawę

rni24.eu1 marca 2021

Fundusze Europejskie po godzinach. Aktywna Mama.

rni24.eu26 lutego 2021
zbiórka

OSP zebrało datki dla rodziny z Kurzyny Małej

rni24.eu25 lutego 2021

Prosty język w urzędzie – wsparcie dla mieszkańca i urzędnika

rni24.eu24 lutego 2021

Aktywny Samorząd – nabór 2021

rni24.eu24 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

rni24.eu22 lutego 2021