W Nisku

Artysta jest w każdym z nas

Artysta jest w każdym z nas

Wakacje już za pasem. Z tego powodu Niżańskie Centrum Kultury „Sokół” zaprasza na “Artystyczne wakacje” organizując liczne zajęcia dla wszystkich, którzy nie wyjeżdżają z miasta i w ciekawy oraz rozwijający sposób chcą spędzić ten czas.

Ze względu na remont przeprowadzany w budynku głównym „NCK Sokół” przy ul. T. Kościuszki 9 oferta wakacyjna będzie skupiona wokół pracowni artystycznej przy ul. 3. Maja 8.

Już w pierwszym tygodniu lipca odbędą się warsztaty plastyczne „Chodź pomaluj mój świat”. Zajęcia poprowadzi Izabela Pataraniak, która zapozna uczestników z technikami malarstwa olejnego i akwarelowego. Prace młodych artystów będzie można zobaczyć w piątek 7 lipca na wernisażu o godz. 17.00 w ogródku przy pracowni.

Kolejną propozycją „Sokoła” są warsztaty rękodzielnicze skierowane do dzieci i młodzieży w drugim tygodniu lipca. Prace zostaną wykonane różnymi technikami: quiling – tworzenie niewielkich ozdób przy wykorzystaniu wąskich pasków papieru zwiniętych na kształt sprężyny spiralnej, a następnie odpowiednio uformowanych przez zagniecenie zewnętrznych warstw papieru czy przy wykorzystaniu wikliny papierowej. Technika ta polega na zwijaniu całych gazet na kształt gałęzi wiklinowych, a następnie tworzeniu z nich koszyków i innych przedmiotów. Jak podkreśla Alicja Sochacka – dyrektor NCK „Sokół”, wielką niespodzianką dla wszystkich będą zajęcia z wykorzystaniem papieru czerpanego. Wszystkie zajęcia rękodzielnicze poprowadzi Anita Ryba.

Lubiący śpiewać także znajdą coś dla siebie. W dniach 17-20 lipca będzie można wziąć udział w warsztatach wokalnych pod bacznym okiem i uchem Teresy Myśliwiec. Natomiast już 21 lipca w amfiteatrze w Parku Miejskim młodzi wokaliści dadzą popis swoich umiejętności.

Ponadto NCK „Sokół” przypomina o seansach kina letniego w każdy piątek lipca, nie jak zapowiadano wcześniej o godz. 19.00, a o 20.00. Zmiana ta nastąpiła ze względów technicznych.

Warto podkreślić, że liczba miejsc na zajęcia jest ograniczona, dlatego organizatorzy proszą o wcześniejsze zapisy w siedzibie centrum.

Weronika Przestój

wakacje 2017

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W Nisku

Atrakcyjna oferta sklepu rowerowego TIP-TOP Raty 0 %

rni24.eu1 marca 2021

Bezpłatny kurs komputerowy dla Mieszkańców Gminy i Miasta Nisko

rni24.eu1 marca 2021

Huta Stalowa Wola na rzecz walki z Covid-19

rni24.eu1 marca 2021

Niżańskie Centrum Kultury “Sokół” zaprasza na wystawę

rni24.eu1 marca 2021

Fundusze Europejskie po godzinach. Aktywna Mama.

rni24.eu26 lutego 2021
zbiórka

OSP zebrało datki dla rodziny z Kurzyny Małej

rni24.eu25 lutego 2021

Prosty język w urzędzie – wsparcie dla mieszkańca i urzędnika

rni24.eu24 lutego 2021

Aktywny Samorząd – nabór 2021

rni24.eu24 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

rni24.eu22 lutego 2021